Ахіменес – вирощування, догляд

Ахіменес – це рослина з гарними оксамитовими листочками, квітка тішить рясним та довготривалим цвітінням. Гарно виглядає в підвісних кошиках. На зиму рослина відмирає, а в грунті залишаються бульби.

Ахіменес – багаторічна сезонна рослина, родич фіалки, відноситься до сімейства геснерієвих, досягає у висоту 30-60 см. Квітки: трубчасті, червоного, рожевого, білого, фіолетового кольорів. І пагони, і квітки дуже крихкі, і легко ламаються. Щоб кущики були красивіші, прищипують їх кінчики. Рослина має чітко виражений період спокою, який може тривати 4-5 місяців. На зиму, коли він починається, ахіменес обрізають, а бульби ховають в темне прохолодне місце.

Догляд за ахіменесом

При правильному догляді ця рослина може протягом 4 місяців милувати ваше око великою кількістю квітів.

ahimenes_sinii

Яскравість світла для ахіменеса

Ахіменес віддає перевагу добре освітленим місцям, але все залежить від стадії розвитку. З початком цвітіння рослину все ж краще переставити на менш сонячну сторону. Про нестачу світла можна буде зрозуміти станом квітки: у неї витягнутися стебла і вони будуть оголеними. Також варто зазначити, що рослина, у якої листя темні більше люблять світла, ніж зі світлими.

Температура повітря для ахіменеса

Для успішного вирощування ахіменеса температура важлива. З весни до осені, під час активного росту і розвитку ахіменеса температура повинна бути 22-24 ° C. Взимку, в період спокою, досить 15-18 ° C. Тільки температуру необхідно знижувати поступово, коріння повинні набратися сил для комфортної зимівлі. У літню пору, де температура на вулиці в нічний час не буває нижче 20 ° C, можна спокійно тримувати рослину на відкритому повітрі.

ahimenes1

Полив та вологість повітря ахіменес

Коли рослина активно росте і цвіте вона вимагає хорошого зволоження, рясного і регулярного. Вода повинна бути теплою і м’якою. Квітку в стані спокою не поливають взагалі. Але поливати потрібно обережно, тільки корінь, на листя і квітки волога не повинна потрапляти. Так як це тропічна рослина, то вологість повітря повинна становити 60%. При цьому обприскувати квітка не можна. Щоб зволожити повітря досить горщик з ахіменес поставити в піддон з вологою галькою.

Грунт і пересадка ахіменеса

Добрим варіантом для ахіменеса буде дренований, слабокислий, легкий грунт (дві частини листової землі і по одній частині піску і торфу)

Після кожної зимівлі ахіменеса, а саме навесні, необхідно пересадити квітку. Тут потрібен час і увага. Коли закінчується час спокою, з горщика дістаються кореневища і звільняються від грунту до голих бульб. Потім всі бульби потрібно уважно переглянути: старі викинути, а здорові і молоді (різоми) залишити.

Кореневу систему так само необхідно уважно оглянути. Коріння темно-коричневого кольору вже не життєздатні. При виявленні цвілі на коріннях, їх потрібно замочити в фунгіцидів і садити тільки після цього. Якщо цвілі на бульбах багато їх краще викинути. Ахіменеси різних сортів можна садити в одну ємність. Вони можуть відрізнятися швидкістю росту. Горщики краще брати неглибокі, але широкі.

ahimenes2

Підживлення і добрива для ахіменеса

На момент розвитку і цвітіння рослина потребує частого підживлення, приблизно один раз в 10-14 днів. Після пробудження або пересадки підживляти можна не раніше ніж через 1,5 місяці. Найчастіше для подібних цілей підходить звичайне комплексне добриво, яке використовується для квітучих кімнатних квітів.

Прищипування ахіменеса

Для більш пишної рослини, їй потрібно прищипувати молоді пагони, приблизно біля другого або третього листочка. Єдиний мінус прищипування – цвітіння настане трохи пізніше. Також варто стежити, щоб не було відцвілих бутонів, їх потрібно вчасно прибирати і давати місце для нових.

Розмноження ахіменеса

Ахіменес розмножується кореневищами, живцями і насінням.

Якщо з’явилося бажання виростити ще одну квітку просто при пересадці навесні можна посадити в окремий горщик одну або дві різоми.

Живці беруться з нових пагонів. Їх потрібно зрізати і помістити у вологий пісок, перемішаний з листової землею, для вкорінення. Зверху живці закривається скляною банкою або обрізаної пляшкою з пластика. Потрібно не забувати про зволоження і провітрюванні. Уже через два тижні з’являться перші коріння у вигляді бульб. Після закінчення 15 днів молоду рослину вже може перусадити в грунт.

ahimenes3

Хвороби і шкідники

Якщо порушити режим комфортного утримання рослини, то він може піддатися розвитку сірої гнилі. Подібне може статися через різку зміну температур або велику вологість. При такій проблемі необхідно зменшити полив і видалити пошкоджені ділянки рослини. З паразитів ахіменес можуть шкодити трипси, попелиці і павутинний кліщ. Інсектициди – відмінні помічники в боротьбі зі шкідливими комахами.

Складнощі в догляді за ахіменес

Якщо бутони стають сіро-коричневими – рослині не комфортно в спеку.

Листя покрилися коричневими плямами – використання холодної води для поливу

Сухе листя свідчить про те, що з добривами перебір або перегрів грунту.

Схожі записи