Каладіум: догляд та розмноження

Тонкі, як папір, яскраво розмальовані серцевидні листки – ця дивовижна рослина називається каладіум. Каладіум – багаторічна кімнатна рослина з великими яскравими листками, відноситься до родини ароїдних. Коріння каладіума у формі бульби, тому під час спокою (осінь – зима) листки зникають, а весною виростають нові, які прикрашають наші кімнати яскравими барвами до ранньої осені.

kaladium21

Листя каладіума у формі серця, зеленого, білого, жовтого, рожевого, фіолетового кольорів. Висота і ширина рослини при вирощувані у кімнатних умовах може досягати до 30 см. Забарвлення листя може бути однотонним або з кольоровими прожилками, плямами, смужками або з мозаїчними орнаментами. Квітки дрібні, білі, зібрані в невеликі суцвіття у формі качанів і покривала. У природньому середовищі каладіум можна зустріти в тропіках Америки, та Бразилії, висота каладіума у природі вражає, він може вирости до 5 метрів у висоту, а листки настільки великі, що можуть захистити людину від дощу.

kaladium

Види каладіума

Каладіуми, які ми вирощуємо у кімнатних умовах, це гібриди отримані схрещуванням каладіумів Гумбольдта, Шомбург і двоколірного.

  • Каладіум Гумбольдта (Caladium humboldtii). Листя овальні, довжиною до 10 см і шириною до 5 см. Колір листка темно-зелений з сріблясто-білими плямами.
  • Каладіум Шомбург (Caladium schomburgkii). Листя овальні серцеподібної форми, довжиною до 15 см і шириною до 12 см. Колір листя зверху червоний, між жилками – сріблястий, знизу світліший. Має кілька різновидів, що відрізняються забарвленням жилок і листової пластини.
  • Каладіум двоколірний (Caladium bicolor), або Арум двоколірний (Arum bicolor). Листя видовжено овальні, великі, довжиною до 30 см і шириною до 15 см. Забарвлення досить різне, від зеленого до червоного, з плямами різної форми і кольору.

З цих трьох видів селекціонери вивели величезну кількість сортів гібридних каладіумів. Найпопулярніші ми розглянемо за допомогою фотографій.

kaladium1

Як доглядати за каладіумом

Каладіум – сезонна рослина, вона випускає свої листки весною і скидає їх восени. Багато людей вирощують каладіум як однорічну рослину.

Догляд за каладіумом в осінньо-зимовий період

Восени листя каладіума починають сохнути і опадати, а це означає, що у рослини починається період спокою ( від пізньої осені до весни), прийшов час сховати каладіум в прохолодне (15°C) і темне місце до наступної весни (бульбу витягувати із горщика непотрібно). Вологість повинна бути на середньому рівні. Але не допускайте щоб бульба каладіума засохла – час від часу ви повинні його поливати.

kaladium_vidi1

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за каладіумом у весняно-літній період

Весною бульба каладіума починає прокидатися. Тому її треба витягнути із землі, уважно оглянути, чи немає ушкоджених і хворих ділянок. Гнилі бульби потрібно видалити, уражені місця обрізати і посипати деревним вугіллям, оброблені бульби залиште на 30 хв, для підсихання. Здорові бульби потрібно посадити в свіжий субстрат, змішаний з деревним вугіллям. Висаджувати бульби каладіума потрібно на глибину, яка дорівнює її діаметру (наприклад: діаметр бульби 5см, глибина висаджування 5 см). Після висаджування бульби, ретельно полийте грунт. Горщик накрийте непрозорим поліетиленовим пакетом (каладіум полюбляє прокидатися в темному і добре зволоженому місці). Один раз на добу потрібно провітрювати грунт з висадженою бульбою (відкрити на 20 хв), щоб дати землі подихати. Як тільки з’являться перші паростки, пакет потрібно забрати, щоб молоді рослинки каладіума почали звикати до температури навколишнього середовища. Також не забувайте обприскувати і поливати молоду рослину (від занадто рясного і частого поливу можуть гнити бульби).

kaladium_vidi2

Яскравість світла для каладіума

Каладіум любить досить яскраве, але не пряме сонячне світло. Добре каладіум буде себе почувати на північно-східних і північно-західних вікнах. Каладіум категорично не любить прямих сонячних променів і протягів.

Температура повітря для каладіума

Каладіум рослина теплолюбна, комфортна температура з весни до осені повинна бути 20°C і вище, але не нижче 15°C.

kaladium_vidi5

Полив та вологість повітря для каладіума

Влітку каладіум треба поливати рясно. Воду для поливу використовуйте м’яку кімнатної температури. Каладіум потребує частого обприскування, обприскуйте рослину двічі на день м’якою водою.

Добриво для каладіума

Період активного росту у каладіума досить короткий, тому для більш пишного куща і для яскравих забарвлень листків каладіум потрібнорегулярно підживляти.У період з березеня по квітень підживляйте 1 раз на тиждень, використовуйте комплексні мінеральні добрива для декоративно-листяних рослин. З середини липня підживлення потрібно поступово зменшувати, а у серпні зменшіть полив.

kaladium_vidi_4

Пересадка і грунт для каладіума

Пересаджувати каладіум в період вегетації не можна. Каладіум любить пухкий та легкий грунт. Субстрат повинен бути багатим на поживні речовини. Підійдуть земляні суміші, які використовуються для спатифіллума.

Розмноження каладіума

Розмножується каладіум поділом бульби на частини. Коли бульби вже трохи проростуть, потрібно взяти бульбу і розрізати її на частини так, щоб на кожній частині була брунька. Місця зрізів потрібно обробити подрібненим дерев’яним вугіллям та підсушити на відкритому повітрі протягом 2 годин. Відразу після посадки такі бульби не поливають.

Шкідники та хвороби

Всі хвороби у каладіума виникають при неправильному догляді.

На листках з’являються плями – поява грибка антракноз, надмірний полив, надмірне використання добрив, прямі сонячні промені. Видаліть пошкоджені листки, скоротіть полив.

Схожі записи