Фонтанчик для квітів – зволожувач повітря

Дуже прости фонтанчик з підручних матеріалів для зволоження повітря. Надто сухе повітря – шкідливе для багатьох квітів. Цей пристрій вирішує проблему

Квітникарі, доглядаючи за рослинами, зволожують повітря різними методами. Готовий фонтанчик-зволожувач можна й не купляти, а зробити власноруч, заощадивши на цьому суму, яку можна потратити більш ефективно. В літню спеку, та взимку, коли працюють батареї центрального опалення, квітам у квартирі стає незатишно – надто сухе повітря. Квіти можуть зів’яти та засохнути. Для вирішення цієї проблеми і роблять зволожувачі повітря.

font2

Можна скористуватися, наприклад, недорогою мотор-помпою будь-якого омивача лобового скла.

Фонтачик (1) робиться з двох бляшанок: одну можна взяти з-під зеленого горошку, а друга має бути велика та пласка, тут можна скористуватися бляшанкою від печива. Банки паяють донцями одна до одної та свердлять в них два отвори. Один – точно по центру, щоб проходила мідна трубка 6 мм. Другий – поряд, трішки більшого розміру, він призначений для проходу усмоктувального пацівка помпи (на малюнку).

В центральний отвір вставляють та припаюють мідну трубку довжиною ~90 мм. Попередньо у трубки відгинають нижній кінець довжиною приблизно 15 мм під кутом біля 110 градусів, щоб зручніше було надягати на нього гумову трубки для подавання води від штуцеру нагнітання помпи. В сусідній отвір, зміщений від центру, вставляють усмоктувальний пацівок помпи та обмазують стики автопластиліном, хоча замість нього можна використовувати будь-який герметик, навіть звичайний пластилін. Корпус помпи обертають смужкою поролона та прикріпляють його до бічної стінки банки хомутом.

font3

Для живлення мотору використовують стандартний адаптер, з вихідною напругою від трьох до дванадцяти вольт. Зменшуючи або збільшуючи напругу можна регулювати висоту струменю фонтанчика. Щоб струмінь був більш тонким, згори в трубку вклеюють наконечних від кулькової ручки. Складену конструкцію слід пофарбувати гармонійно з інтер’єром кімнати.

Зранку, якщо це потрібно, фонтанчик ставлять між вазонами з квітами, вмикають його, та йдуть по своїх справах. Вдень, в саму спеку, його тихе дзюрчання нікому не заважає. Аж ввечері фонтанчик можна виключити. Запасу води вистачає на цілий день.

Конструкція фонтанчику може бути й іншою (2). Всередині все робиться так же само. Дві банки з-під зеленого горошку спаюють донцями разом, а згори на них надягають перевернуту днищем догори пластикову пляшку з обрізаною горловиною, в бічних стінках якої вирізають декілька віконець. Всі зовнішні поверхні фонтанчика заклеюють черепашками.

font4

Ще один варіант конструкції фонтанчика для квітів. Постійно розбризкуючи воду, фонтанчик підвищує вологість повітря, допомагаючи квітам пережити «засуху».

Схожі записи