Агапантус – догляд та розмноження

Агапантуси – красиві і невибагливі рослини, що підходять для вирощування в садах і квартирах. Вони добре переносять посуху і можуть цвісти кілька разів на рік.

Агапантуси – це вид багаторічних трав’янисті рослини з товстим кореневищем родини Лілійних (Liliaceae). Родом вони з Південної Африки, де налічується близько 10 видів. Листя видовжене, зібране в прикорневу розетку. Квіти воронкоподібні, зібрані у велике кулясте суцвіття. Забарвлення квітів може бути різним: синім, блакитним, білим, рожевим, фіолетовим.

agapantus_3

Найбільш поширені види агапантусів:

Агапантус африканський (Agapanthus africanus) – найпоширеніший вид агапантуса. Має сині квіти.
  • Агапантус блакитний (Agapanthus praecox) – має блакитні квіти.
  • Агапантус білий (Agapanthus albus) – має білі квіти.
  • Агапантус гібридний (Agapanthus hybridus) – це група гібридних рослин, що отримали шляхом схрещування різних видів агапантусів. Мають різні забарвлення квітів: сині, блакитні, білі, рожеві, фіолетові.
  • Як доглядати за агапантусом

    Агапантуси – невибагливі рослини, але для їх успішного вирощування та рясного цвітіння потрібно дотримуватися деяких правил.

    Де ставити агапантус

    Агапантуси люблять сонячне світло. Для посадки в саду вибирають місце, що добре освітлюється сонцем протягом усього дня. У квартирах агапантуси можна вирощувати на південних, південно-західних або південно-східних вікнах.

    Грунт для агапантуса

    Агапантуси не виносять застою води. Грунт для посадки повинен бути добре дренованим. Можна використовувати садову землю, але її потрібно стерилізувати і додати пісок або перліт.

    agapantus_4

    Як поливати агапантус

    Агапантуси не потребують частого поливу. Поливають рослини регулярно, але не рясно. Грунт повинен бути завжди трохи вологим, але не мокрим.

    Підживлення для агапантуса

    Агапантуси не потребують частого підживлення. У перший рік після посадки їх можна підгодувати один раз навесні комплексним добривом. У наступні роки підгодівлі не потрібні.

    Пересадка та зимівля агапантуса

    Агапантуси пересаджують один раз на 3-4 роки. Пересадку проводять навесні, коли рослини починають активно рости.

    Агапантуси взимку не потребують особливого догляду. Рослини можна залишити в саду, якщо температура повітря не опускається нижче 0 градусів за Цельсієм. Якщо температура повітря опускається нижче 0 градусів за Цельсієм, рослини пересаджують в горщик і переносять в прохолодне приміщення з температурою повітря від 0 до 10 градусів за Цельсієм.

    Розмноження агапантуса

    Агапантус розмножується насінням і поділом куща при пересадці.

    Насіння сіють у березні, ґрунт беруть піщано-листовий. Насіння закладають на глибину 0,5 см, після чого зволожують ґрунт і накривають склом. Ґрунт має бути весь час злегка вологим. Коли у сіянців агапантусу з’явиться три-чотири листочки, їх садять по 3-4 штуки в невеликі горщики. Зацвітає на 4-5 рік після посіву.

    Агапантуси розділяють при весняній пересадці. Потрібно обережно розділити кущ і нові екземпляри посадити в окремі горщики з вологим ґрунтом

    Хвороби та щкідники

    Агапантуси – стійкі до хвороб і шкідників рослини. Однак при неправильному догляді вони можуть уражатися борошнистою росою, павутинним кліщем або щитівкою. Для боротьби з цими шкідниками використовують інсектициди, а від борошнистої роси потріно застосувати фунгіциди.

    agapantus_1

    Ось кілька додаткових порад по догляду за агапантусами:

    Агапантуси не люблять занадто сухе повітря. У літню спеку їх можна обприскувати водою.
  • Агапантуси не переносять занадто багато добрив. Надлишок добрив може привести до загнивання коренів.
  • Агапантуси не можна пересаджувати в дуже великі горщики. Надлишок вільного простору в горщику може привести до загнивання коренів.
  • Агапантуси не можна обрізати взимку. Обрізку проводять навесні, коли рослини починають активно рости.
  • Дотримуючись цих простих правил, ви зможете виростити красиві і здорові агапантуси.

    Схожі записи