|

Азалія – догляд та пересадка

Азалія – найкрасивіша квітка, яка володіє ніжним тонким ароматом. Проте це не лише чудова, а й дуже вибаглива квітка. Азалія потребує великої уваги. Де краще поставити вазон і як доглядати за квіткою?

Азалія – багаторічна кущиста рослина з дуже гарними білими, рожевими, червоними квітами із родини рододендрон. Азалія – найгарніша кімнатна рослина, пишне цвітіння посеред зими милує наше око, важко пройти повз азалії і не помилуватися цією чарівною квіткою, адже з азалією приходить весна. Квіти у азалії дуже гарні: бувають прості, махрові, гофровані, різноманітні відтінки рожевого, білого, червоного, фіолетового кольорів. Нажаль, азалія дуже примхлива квітка, але якщо забезпечити якомога природніше середовище, то азалія буде гарно рости і тішити наше око своїм цвітінням у зимовий період.

collage_azaliya1

Батьківщина азалій – Китай , Японія, Південно-Східна Азія, ростуть вони також у Південній Європі, також зустрічаються у нас на Україні (у переважній більшості в ботанічних садах).

Умови в наших будинках чи квартирах далекі до Китаю чи Японії і зовсім не підходять для азалій, тому після цвітіння рослини швидко гинуть. Ідеальна температура для азалій в період бутонізації з кінця листопада до кінця січня + 10 – 12 градусів вдень і + 6 – 8 градусів вночі при досить високій вологості. В оранжереях для азалій підтримують температуру, вологість. В сухому повітрі квартир чи будинків на підвіконні над гарячою батареєю квітка швидко гине.

В домашніх умовах найчастіше зустрічаються два види азалій – це Рододендрон Сімса (індійська азалія) і японська азалія, різних кольорів. Ці види карликові висотою не більше 50 см.

collage_azalia

Догляд за азаліями:

Секретом успіху вирощування Азалій є створення ідеальних умов, подібних до природних. Потрібен індивідуальний підхід: це земля, вода, світло, вологість повітря, температура, поживні речовини.

  • Температура повітря

    Азалія дуже вимоглива до температури. Взимку 12 – 14 градусів, али при правильному догляді вони можуть рости і при температурі 19-22 градуси. Влітку азалію можна виносити в сад у прохолодне і притінене місце; дуже важливо занести у квартиру чи будинок перед початком опалювального сезону, для акліматизації.

    collage_azaliya2
  • Яскравість світла

    В жодному випадку на прямі сонячні промені ставити азалію не можна, бо це може спричинити загибель рослини. Найкраще підійде яскраве притінене місце.

  • Полив та вологість повітря

    Вода, якість і її кількість для азалії мають дуже вагоме значення. Земля повинна бути весь час волога, не повинна пересихати, не можна допускати надмірного поливу і застою води у тарілці. Найкраще підходить вода кімнатної температури, дощова, чиста річкова, розтала чи відстояна вода. Азалія відноситься до верескових рослин, які полюбляють кислий грунт, тому рекомендуємо підкислювати воду, на 1л води 3-4 краплі лимонного соку, така вода забезпечить потрібну кислотність у грунті. Якщо сумніваєтесь чи добре поливаєте азалію, то можна перевірити це таким способом: занурюємо горщик у воду на 1-2 години, коріння вберуть потрібну кількість води, а вся зайва вода витече. Таку процедуру повторюйте щотижня.

    Азалія любить високу вологість повітря, а в період бутонізації і цвітіння щоденне обприскування. Як підвищити вологість для кімнатних рослин?(див догляд за рослинами, вологість).

    collage_azaliya3
  • Грунт для азалій

    Азалія – це кімнатна рослина, якій потрібен кислий грунт (PH 4-4,5). У квіткових магазинах можна купити землю для верескових або спеціальну для азалій.

    Азалія добре росте у гідропоніці. Гідропоніка – це спосіб вирощування рослин без землі, коли рослина отримує всі необхідні поживні речовини в потрібній кількості і точних пропорціях.

  • Добриво для азалій

    Підживляти рослину необхідно весною і літом 1 раз на 14 днів спеціальними добривами для азалій згідно інструкції (сульфат амонію, аміачна селітра, сульфат кальцію, суперфосфат), а також в період бутонізації і цвітіння осінь – зима – рекомендується підживляти 1 раз на 7 днів суперфосфатом у пропорції 7 гр на 5 літрів води.

    collage_azaliya4
  • Догляд під час і після цвітіння азалій

    Для більш тривалого цвітіння азалію варто помістити у більш прохолодне місце і часто поливати. Всі відцвілі квіти і насінні коробочки потрібно видалити (утворення насіння забирає дуже багато сили у рослини). З кожним роком азалія буде пишнішою.

    Після цвітіння рослину переносять у прохолодне, але не промерзаюче приміщення, продовжують поливати. Після загрози заморозків виносять на відкрите повітря в тінь і продовжують підживляти, поливати і обприскувати до ранньої осені. Наприкінці весни азалію обстригають, формуючи крону.

    collage_azaliya5
  • Розмноження азалії

    Розмножують азалію вегетативно живцями і насінням.

  • Шкідники та хвороби

    На азаліях можуть бути такі шкідники як білокрилка, борошнистий хробак, міль азалії, трипс та інші. Найчастіше квітка має такі хвороби: борошниста роса, сіра гниль та іржа.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як пересадити азалію?

Неправильна пересадка азалій може призвести до загибелі рослини. Молоду рослину пересаджують щороку, стару раз в 2-3 роки. Пересаджувати потрібно обережно, щоб не порушити кореневу систем. В азалії дуже тоненькі корінці, які легко пошкоджуються, тому акуратно пересаджуємо. Коренева система у азалії поверхнева, краще підійде широкий, а не високий горщик.

  • важливо у пересадці – це вибір правильного грунту;
  • обережно виймаємо рослину з горщика із грудкою землі;
  • поміщаємо коріння азалії у посудину з м’якою водою (теплою) кімнатної температури, щоб розмокла земля і накопичені солі(з – добрив протягом року) вимилися. Воду міняємо 2-3 рази. В жодному випадку не можна використовувати водопровідну воду. Від промивання більшість землі вимиється;
  • на дно горщика (широкий але невисокий) насипаємо землю( 1см) і акуратно поміщуємо рослину у підготовлений горщик, засипаємо землею. Підливаємо;
  • для адаптації ставимо у притінене місце.

Схожі записи