Сциндапсус: догляд

Сциндапсус (Scindapsus) або потос ( Pothos) – це декоративна ліана з гнучкими стеблами на яких ростуть серцеподібні строкаті листки відноситься до родини ароїдні. Сциндапсус є дуже популярною рослиною серед квітникарів початківців, адже він не вимагає особливого догляду та спеціальних умов вирощування.

Ця ліана з повітряними коріннями може рости в найтемнішому кутку вашої квартири, а також при штучному освітленні. Дуже часто сциндапсус використовують для підвісного кашпо, або пускають витися по стіні.

Види сциндапсуса розглянемо за допомогою фото.

scindapsus_aureus_golden_queen

Догляд за сциндапсусом

Сциндапсус невибаглива рослина за якою легко доглядати, підходить для вирощування квітникарям початківцям.

Яскравість світла для сциндапсуса

Сциндапсус добре росте в затінених місцях, однак весь час в таких(без світла) місцях рослина існувати не може. Ця декоративно листяна ліана може рости на Пн., Сх., Зх. вікнах будинку, а також на Пд. сторонах подалі від вікна. При недостатньому освітлені сциндапсус втратить декоративний вигляд, листя втратять окраску і стануть дрібніші. Прямих сонячних променів слід уникати.

scindapsus_pictus_argyraeus

Температура повітря для сциндапсуса

Сциндапсус невибаглива рослина, йому підходить звичайна кімнатна температура повітря(+18-+20°C ), але в зимку температура повітря не повинна опускатися нижче + 12°C, для всіх видів, винятком є S.pictus argyraeus, для якого взимку температура неповинна бути нижчою +16°C. Сциндапсус не переносить різких змін температури і протягів.

scindapsus_aureus_marble_queen

Полив та вологість повітря для сциндапсуса

Поливати сциндапсус потрібно помірно, щоб перед наступним поливом верхній шар грунту встиг підсохнути. А взимку коли температура повітря мінімальна(+12°C), полив зменшують (1раз на 7 днів). Воду для поливу можна використовувати будь-яку (кімнатної температури).

Вологість повітря для сциндапсуса повинна бути досить високою, обприскуйте рослину двічі на день влітку, та під час опалювального сезону, адже тепле і сухе повітря є сприятливим для появи шкідників. Як збільшити вологість повітря?Взимку в холодних приміщеннях рослину не обприскують.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Добриво для сциндапсуса

Підживляти рослину потрібно один раз на 14 днів(весна – осінь) комплексним мінеральним добривом для листяних рослин. А взимку підживлення потрібно зменшити на половину (1 раз на 30 днів).

scindapsus_aureus_epipremium

Обрізка сциндапсуса

Сциндапсус росте дуже швидко, тому для більш пишної ліани верхівки(точки росту) прищипують, або обрізують. З часом рослина втрачає свій декоративний вигляд, нижня частина стебла повністю оглюється, в такому випадку рослину омолоджують обрізуючи. Всі відрізані частини використовують для розмноження.

Пересадка сциндапсуса

Молоді рослини (до 3 років) пересаджують способом перевалки щорічно, дорослі рослини не потребують частого пересаджування(1 раз на 4 роки), якщо немає можливості пересадити,замініть верхній шар грунту на новий.

scindapsus_rozmnozhennya

Розмноження сциндапсуса

Розмножується сциндапсус живцями і відводками.

Шкідники та хвороби

На сциндапсус можуть нападати: щитівка, павутинний кліщ і попелиця.

Хвороби з’являються при неправильному догляді.

Листя жовтіють і опадають, коріння гниють – перелив. Рослину можна врятувати: витягніть рослину з горщика, промийте коріння, видаліть гниле коріння, посадіть рослину у новий грунт.

Кінчики листя сохнуть – низька вологість повітря.

Скручені зів’ялі листки, стебла гниють – рослина замерзла.

Схожі записи