Аптенія – догляд

Аптенія – витривала і невибаглива, як і будь-який інший суккулент, але при цьому схожа на квіткову зірку, своїм цвітінням швидко завойовує популярність. Маленьке вічнозелене диво здатне ефектно прикрасити підвіконня і підвісні горщики. Виростити цю красуню під силу навіть новачкам.

Аптенія (Aptenia) – вічнозелений сукулент, з м’ясистим пагонами і соковитими овальними листям, ґрунтопокривна або в’юнка рослина. Гарно виглядає під час цвітіння, адже вона вкривається дрібними яскравими квітками рожево-червоних відтінків. Пізніше на їх місці утворюються плоди: багатокамерні капсули. У кожній камері капсули визріває одне велике темне насіння, що має шорстку оболонку. Батьківщиною цього сукулента є Африка і південь Америки. Ця квітка має ще другу мезембріантемум

В кімнатних умовах найчастіше зустрічається Аптенія серцелиста. Вона має ребристу форму м’ясистих сіро-зелених пагонів. На них кріпляться яскраво-зелене листя ланцетової або серцеподібної форми. Серцелиста Аптенія цвіте поодинокими верхівковими і квітками пазух яскравих пурпурних, бузкових або рожевих відтінків.

apteniya_1

Де ставити аптенію. Яскравість світла для аптенії

Аптенія може рости на найсвітлішому (на південній стороні) підвіконні взимку і восени, а от влітку цій рослині буде комфортніше на відкритому повітрі і сонячному місці. У кімнатних умовах влітку її потрібно захистити від прямих сонячних променів.

Температура повітря для аптенії

У весняно –осінній період аптенія активно росте і потребує температури 22-25 градусів цельсія. А ось взимку їй потрібно прохолода: температура повинна бути не вище 8-10 градусів. У разі, якщо ви не зможете забезпечити їй в період спокою прохолодні умови, то їй потрібно забезпечити додаткове освітлення.

apteniya_2

Вологість повітря та поливання для аптенї

Аптенія – можна вирощувати при сухому повітрі в приміщенні. Рослина не потребує додаткового зволоження. Але в зимовий період вирощувати аптенію біля батарей та опалювальних приладів не варто.

Навесні і влітку рослину поливають помірно, взимку – рідко. Частоту поливу визначають за повним просихання грунту в горщику. При нестачі вологи листочки суккулента починають зморщуватися.

Грунт і пересадка аптенії

Для аптенії можна використовувати готові грунтові суміші для кактусів і сукулентів. Якщо ж ви готуєте грунтосуміш самостійно то склад грунту для вирощування Аптенії повинен бути таким: дернова земля і пісок в рівних кількостях.

Аптенія досить швидко розростається і настає момент, коли їй стає тісно, коренева система повністю заповнює горщик. Це позначається на її зовнішньому вигляді – саме час пересадити аптенію. Пересаджування краще робити весною, підготувавши більший за обємом горщик. На дні горщика обов’язково потрібно розмістити хороший шар дренажу.

Підживлення аптенії

Підживляти аптенію потрібно з весни і до кінця осені 1 раз на місяць, використовуючи комплексні добрива для кактусів і сукулентів.

apteniya_rozmnozhennya4

Обрізка та розмноження аптенії

Щоб аптенія була максимально густою і зберігала декоративність, її потрібно обрізувати.Цю процедуру найкраще проводити під час вегетації.

Обрізані пагони рослини легко вкорінюються. Після обрізки живці потрібно просушити в темному і сухому приміщенні кілька годин. Підсушені живці укорінюють, використовуючи вологий пісок, суміш легкого грунту і піску або просто воду. Насінням аптенію рідко розмножують, воно займає більше часу і сил. Якщо ж ви будете розмножувати аптенію насінням, то насіння розставляють на поверхні піщаного субстрату, присипаючи зверху. Сходи з’являться швидко. Як тільки це відбудеться, ємність переносять в добре освітлене і тепле місце з температурою повітря не нижче 21 градуса. Сіянці поливають дуже акуратно, намагаючись уникнути перезволоження, це загрожує загниванню корінців . Через місяць проводять пікіровку, поміщаючи молоді рослини в невеликі поодинокі горщики.

Труднощі при вирощуванні аптенії

Аптенія рідко хворіє і піддається нападу шкідників.

Втрата листя, як наслідок пересихання або, навпаки, перезволоження грунту або теплою зимівлі.

Рослина не цвіте, якщо відчуває нестачу світла або після теплої зими.

Перезволоження або надмірна підгодівля можуть привести до загнивання.

Схожі записи