Спатифіллум – догляд

Спатифіллум (Spathiphyllum) декоративна рослина, яка цвіте весною. Листя ростуть від коріння, мають овальну форму, під час цвітіння квітка виглядає як „качан”, який вкривається покривалом. Ця рослина у природному середовищі зустрічається в тропічних лісах Бразилії та Колумбії, а також в тропічних лісах Америки, Венесуели. Назва квітки виникла з грецьких слів «спата» і «філлум», в перекладі означає покривало і лист.

collage_vidi_spatifilluma2

Спатифіллумце кімнатна рослина, яка не вимагає багато світла. Спатифіллум може бути чудовою прикрасою для офісного приміщення та кімнат з поганим освітленням.

Як доглядати за спатифіллумом

Незважаючи на невибагливість до освітлення, спатифіллуму необхідна висока вологість повітря і рясний полив. Спатифіллум – теплолюбна рослина, добре росте при температурі більше 18 ° C, ідеальна температура для росту – 22-23 ° C. Не любить протягів.

collage_vidi-spatifilluma

Яскравість світла

Спатифіллум прекрасно себе почуває в напівтіні і навіть в тіні. Але якщо листя спатифіллума дрібнішають, починають приймати більш витягнуту форму, це означає, що світла йому все-таки не вистачає.

Температура повітря для спатифіллума

Навесні і влітку температура не повинна бути нижчою 18 – 22 ° C. Взимку і ранньою весною температура не повинна бути нижче 16 ° C, при температурі нижче 16 ° C спатифіллум уповільниться в розвитку і не буде цвісти. Якщо ж температура 10 ° C і нижче, спатифіллум може почати гнити і загинути. Так само і при протягах.

collage_vidi_spatifulluma_1

Як поливати спатифіллум

Поливати рослину потрібно відстояною водою. Навесні, влітку та під час цвітіння спатифіллум поливають рясно, по мірі висихання верхнього шару грунту. Взимку поливають менше, не допускаючи пересихання грунту, надто вологий грунт, може привести до загибелі спатифіллума. При недостатньому поливі листя в’яне, а при надмірному – на них утворюються темні плями.

Вологість повітря для спатифіллума

Спатифіллуму необхідна дуже висока вологість повітря. Горщик з рослиною бажано поставити на піддон з вологим керамзитом або галькою. Навіть при регулярному щоденному обприскуванні кінчики листя можуть засихати. Під час цвітіння не можна допускати попадання води на качан і покривало. Якщо вологість повітря буде достатньою, спатифіллум може зацвісти в друге у період спокою(осінь-зима).

collage_vidi_spatifilluma3

Коли підживляти спатифіллум

Підживляти спатифіллум потрібно як всі інші кімнатні квіти 1 раз на 14 днів, комплексними мінеральними добривами для квітучих рослин. Перед тим як підживляти спатифіллум, його потрібно добре полити. Підживляють спатифіллум і взимку 2 рази на місяць. При надлишку добрив на листі можуть з’явитися бурі плями, відсутність підгодівлі в кінці зими – на початку весни найчастіше стає причиною відсутності повторних цвітінь.

Пересаджування спатифіллума

Пересаджують спатифіллум щороку, весною, коли коріння повністю заповнили горщик – роблять це акуратно, щоб не пошкодити коріння. Для пересадки беруть пухкий субстрат з рівних частин торфу, перегною, річкового піску, листяної землі. Горщик має бути лише трохи більший за попередній, а на дні горщика обов’язково має бути дренаж. Після пересадки рослину потрібно часто обприскувати, поливати помірно, температура не повинна бути низькою. Можна накрити рослину прозорою поліетиленовою плівкою, яку два рази на день знімати для провітрювання.

Розмноження спатифіллума

Розмножується спатифіллум діленням куща. Для розмноження температура в приміщенні повинна бути не нижче 22 ° C.

Хвороби та шкідники

З шкідників спатифіллум найчастіше страждає від трипсів і борошнистого хробака.

Помилки в догляді за спатифіллумом

Помилки в догляді за спатифіллумом:
  • Пересушування грунту, через що листя стає млявим.
  • Температура повітря нижче 16 градусів, порушує нормальний ріст і розвиток рослини.
  • Прямі сонячні промені, викликають опіки на листках і змінюють їх забарвлення.

Схожі записи