Фікус – догляд Розмноження
Фікус – це вічнозелена і листопадна рослина з сімейства тутових. Листя у фікуса широкі і овальні, великі або маленькі, переважно глянцеві, хоча зустрічаються і матові. У природному середовищі фікуси ростуть у країнах з субтропічним і з помірним кліматом. Росте фікус в Австралії, Америці, Африці, Азії. Фікус – одна з найпопулярніших кімнатних рослин, яка налічує більше 800 видів дерев, кущів і навіть ліан. Розміри у різновидів фікуса просто вражаючі: є карликові рослини від 10 см у висоту, а деякі представники цього виду досягають величезних розмірів. У природному середовищі можна зустріти суцвіття фікуса – симонію. Ця квітка унікальна за своєю будовою – тільки розламавши суцвіття, можна побачити квітку фікуса.
Квітки між собою відрізняються: чоловіча квітка складається з тичинок, жіноча – з коротких маточок. Кімнатні рослини практично не цвітуть.
Як доглядати за фікусом
Фікус – одна із найулюбленіших кімнатних рослин, тому що вона не вимагає особливого догляду. Фікусами прикрашають зимові сади, вони гарно виглядають в інтер’єрі квартири та офісу.
Яскравість світла для фікуса
Світло для фікуса має бути достатньо яскравим, але не прямі сонячні промені – розсіяне. Найкраще підходять вікна східного або західного напрямків, хоча рослина прекрасно себе почуває і в умовах невеликої тіні. Виставляючи горщик на вікно, слід пам’ятати, що фікус не переносить протягів.
Температура повітря для фікуса
Комфортна температура повітря для фікуса 22-25 градусів Цельсія, взимку – приблизно 12-15 градусів, але зимівля в кімнатному теплі теж не принесе рослині незручностей.
Полив та вологість повітря для фікуса
У період активного росту фікусам потрібно досить багато води. З весни до осені рослини необхідно поливати регулярно, але грунт не повинен бути постійно вологим(будуть гнити коріння). На початку вересня полив поступово скорочують, а взимку поливати достатньо один раз на десять днів. Вологість повітря для фікусів повинна бути помірною. Обприскуємо водою кімнатної температури. Щоб фікус вбирав потрібну йому вологість, листя потрібно мити теплою водою.
Грунт та пересадка фікуса
Молоді рослини пересаджуються щорічно весною, після досягнення рослиною 4-5 років пересаджувати можна раз на два роки, але якщо фікус у надто великому горщику і його пересадити вкрай важко, тоді ми замінюємо верхній шар землі приблизно 5 см (старий викидаємо, новий засипаємо). Суміш грунту для пересадки використовують у співвідношенні 2 частини піску до 1 частини торфу і 1 частини компосту.
Коли підживляти фікус
Підживляють фікуси в період активного росту, з весни до початку осені – один раз на два тижні. Використовують комплексні мінеральні добрива для листяних рослин, і органічні добрива такі як, компостний чай, компост, попіл, курячий, коров’ячий послід.
Як обрізати фікус
Обрізання фікуса допоможе сформувати крону фікуса, а також зупинить ріст у гору і збільшить гіллястість рослини. Гілки рослини обрізають кожні 2-3 роки, коли фікус досягає потрібної висоти.
На стовбурі надріз робиться навскіс, а гілки обрізаються прямо. Щоб не занести хвороби у фікус, перед обрізуванням, інструмент потрібно продезінфікувати. При обрізанні фікус виділяє молочний сік, який потрібно видалити змоченою в теплій воді серветкою чи ваткою, не притискаючи її до гілки, а просто промокнути. Через 3 тижні рослину підживіть мінеральними добривами, це стимулює її ріст.
Розмноження фікуса
Фікуси розмножуються за допомогою насіння, живців і повітряних відводків.
Шкідники та хвороби
Якщо неправильно доглядати за фікусом, рослина стане слабкою і вразливою до шкідників, таких як водянка, щитівка і павутинний кліщ.