Лантана: догляд
Маленьке деревце, покрите дивовижними яскравими квітками, завжди знайде місце у будь-якому інтер’єрі, а називається ця рослина – лантана.
Лантана (Lantana) – вічнозелений кущ, деревце, що відноситься до сімейства вербенових. У природному середовищі лантана росте в тропічних лісах Америки (висота у природі 1,5 м, а у горщиках – до 50 см). Саме з Америки вона була завезена у всі куточки світу. Листя у лантани темнозелені зубчасті, що ростуть на чотирьохгранному стеблі з дрібними колючками. Квіти у лантани дрібні, зібрані у кулеподібне суцвіття з лимонно-м’ятним запахом. Колір квіток різноманітний: рожевий, жовтий, оранжевий, червоний, фіолетовий. У певний період цвітіння, суцвіття лантани може бути одночасно забарвлене в усі ці кольори. Цвіте лантана досить довгий період часу: з травня до серпень.
Увага! Чорні ягоди лантан – отруйні.
- Завдяки роботі селекціонерів виведено багато сортів лантан, які відрізняються між собою за кольором квіток. Найпопулярніші види лантани:
- Lantana Goldensonne і Lantana Aloha – квіти яскраво жовті;
- Lantana Naida Lantana Schneewittchen -квіти білі з жовтою серединкою;
- Lantana Camaral і Lantana Sunkiss – квіти червоні з оранжевим відтінком;
- Lantana montevideyska – ампельний вид лантани. Колір квітки фіолетовий або бузковий. Цвіте з червня по жовтень – листопад;
- Lantana Samanta – квіти лимонно-жовті;
- Lantana White Dwarf – квіти білі.
Як доглядати за лантаною
Лантана вважається однією із декоративносадових і кімнатних рослин, за якою легко доглядати і не потрібно створювати ніяких спеціальний умов вирощування. При дотриманні правил у догляді за лантаною, квіти будуть рясними, а період цвітіння – довгим.
Яскравість світла для лантани
Лантана добре росте і рясно цвіте при частковому сонячному освітленні (6 годин прямих сонячних променів), в обідню літню спеку рослину краще притіняти.
Температура повітря для лантани
Лантані підходить звичайна кімнатна температура (16 – 25 ° С), але взимку температура повітря не повинна бути нижчою 12°С. Весною і влітку лантану краще тримати на подвір’ї .
Полив та вологість повітря
Влітку лантані потрібно забезпечити рясний і регулярний полив. Грунт завжди повинен були злегка вологий. Пересихання земляної грудки може призвести до опадання квіток і припинення цвітіння. Взимку полив зменшують так, щоб земляна грудка не пересихала.
Вологість повітря для лантани повинна бути високою, обприскуйте квітку 2 рази на добу. При дуже сухому кліматі на рослину може напасти павутинний кліщ.
Добриво для лантани
Лантана швидко росте і їй потрібен поживний грунт. Весною замінюйте верхній шар компостом, а протягом року, 1 раз на 30 днів, підживляйте лантану комплексним мінеральним добривом для квітучих, надлишок добрив у грунті може зупинити цвітіння лантани.
Обрізка і прищипування лантани
Прищипування й обрізування пагонів потрібно робити весною, це дозволить сформувати красиву та густу крону, а також ця процедура стимулює до рясного цвітіння лантан. Якщо крона сформована добре, то квітів буде так багато, що листків не буде видно. Відцвілі суцвіття необхідно видаляти.
Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.
Грунт та пересадка лантани
Лантану пересаджують, по потребі, весною способом перевалки у трохи більший горщик. До складу грунту повинно входити : дернова, листова земля, перегній і грубозернистий пісок (3: 3: 1: 1). Грунт має бути пухкий, водопроникний, з добрим дренажем.
Розмноження лантани
Лантану розмножують насінням і живцями.
Живці нарізають при обрізуванні рослини весною. Живці лантани легко вкорінюються протягом весняно-літнього періоду.
Шкідники та хвороби
На лантану при несприятливих умовах вирощування можуть нападати павутинний кліщ і білокрилка. Всі хвороби з’являються при неправильному догляді.