Лагерстремія – догляд
Лагерстремія це невелике деревце або кущ, цвіте влітку безліччю рожевих, білих, фіолетових квітів.
Лагерстремія (лат. Lagerstroemia) або лагерстремія індійська – рід, який об’єднує близько 25 видів красивоквітучих кущів та дерев. Своїм чудовим цвітінням лагерстремія привертає і садівників, і любителів домашніх екзотичних кімнатних рослин. Своє ім’я південна красуня отримала в честь купця Магнуса Фон Лагерстреміі, він дарував незвичайні квіти губернаторам середземноморських міст. Батьківщиною лагерстремї є Китай, але поширення вона отримала з Індії – це пояснює її другу назву. У природі часто зустрічається в країнах Азії і Австралії.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Лагерстремія індійська – листопадний кущ (дерево) із гладкими сріблясто-сірими плямистими стовбурами висотою 5-8 м, шириною до 8 м. Листя від овальних до еліптичних, довжиною 2-7 см. Квітки діаметром 2,5 см, з хвилястим краєм, білі, рожеві, малинові, бузкові, червоні, зібрані в суцвіття, довжиною до 20 см, яке розпускаються протягом літа. Існує багато декоративних сортів цієї рослини.
У відкритому грунті вирощують цю рослину тільки на півдні України. Всім іншим квітникарям рекомендується вирощувати лагерстремії тільки як контейнерну рослину: влітку на вулиці, а взимку заносити в будинок. У кімнатних умовах культивується тільки лагерстремія індійська.
Догляд за лагерстремією
Лагерстремія індійська досить невибаглива рослина.
Яскравість світла та температура повітря для лагерстремії
Ця рослина вимагає яскравого освітлення. Але може рости і в півтіні, проте цвітіння буде не таким рясним, та й листя будуть дрібніші. Лагерстремія – теплолюбна рослина. Влітку для неї підійде звичайна температура, а ось зимівля повинна бути в прохолодному місці (+ 5-10 ° С.) Після зими прокидається пізно.
Грунт та пересадка лагерстремії
Пересаджують цю рослину раз в два-три роки весною, коли починають набухати бруньки. Під час пересаджування коріння слід обрізати наполовину і посадити лагерстремію в горщик трохи більшого розміру. Горщики для посадки краще вибирати середньої глибини. Субстрат підійде будь-який універсальний живильний для кімнатних рослин.
Поливання та підживлення лагерстремії
Поливають лагерстремію в період вегетації рясно, восени-рідше, а взимку дуже рідко. Лагерстремія любить вологе повітря, тому її варто регулярно обприскувати.
Підживляти квітку потрібно з початку березня і до кінця червня, а з початку вересня по листопад раз на місяць добривом для квітучих рослин. В останню осінню підгодівлю кількість добрив збільшують, щоб деревце краще підготувати до зими.
Обрізка лагерстремії
Лагерстремію важливо правильно обрізати і надати потрібну форму кроні, зробити це краще коли рослині буде 1-2 роки. Нові пагони треба постійно підрізати на 20-30 см, тоді кущ буде добре гілкуватися. Так, як квіти утворюються на пагонах поточного року, то в кінці зими- початку весни гілки попереднього року обрізають, залишивши 1/3 їх довжини.
Розмноження лагерстремії
Розмножують лагерстремію насінням і здерев’янілими живцями, які беруть в серпні від неквітучої гілки і висаджують в суміш з торфу і піску. Насіння розкладають по поверхні грунту і злегка присипають тонким шаром піску. Накривають посіви склом і ставлять в світле місце де температура повітря + 25 ° С.
Шкідники та хвороби лагерстремії
Для лагерстремії шкідники не страшні. Її деревина настільки тверда, що деревину використовують в кораблебудуванні. Хіба що вже в дуже сирому кліматі може з’явитися борошниста роса, але в цьому випадку досить обробки фунгіцидами.