Жасмин кімнатний: догляд

Жасмин – дуже приваблива рослина, на якій взимку розквітає безліч дрібних зіркоподібних білих квітів з ніжним жасминовим ароматом – складається таке враження, що у хаті настала весна.

Жасмин (Jasminum) – рід вічнозелених кущистих, ліанистих рослин з великими квітами, належить до сімейства маслинових. Квіти зібрані у суцвіття, колір квітки білий, жовтий, рожевий.

collage_zhasmin

  Види жасмину кімнатного

  У природному середовищі жасмин зустрічається у Азії. Рід жасмину налічує більше 200 видів, що ростуть у субтропіках. До кімнатних умов пристосовані такі види:

 • Jasminum polyanthum – найбільш популярний вид. Це дуже міцна і сильна ліана, якщо стебла не обрізати (щороку), вони можуть вирости більше 3 метрів. Бутони у цього виду рожеві, з яких розквітають білі трубчасті квіти.
 • Jasminum officinale – ліана, квіти білі трубчасті, видовжені, з приємним ніжним запахом, зацвітає в дорослому віці (3-4 роки).
 • Jasminum rex – має довгі яйцеподібні листки, квіти великі – до 7 см в діаметрі, зацвітає у зимовий період. Квіти не пахнуть.
 • Jasminum primulinum (mesnyi) – у цього виду жасмину квіти напівмахрові, великі – до 6 см в діаметрі жовтого кольору, без запаху. Рослина зацвітає в кінці весни та на початку літа.
jasminum_azoricum

Догляд за жасмином кімнатним

Правильний догляд необхідний не тільки для рясного цвітіння жасмину, але й для життєдіяльності рослини, включаючи ріст і розвиток.

Яскравість світла для жасмину кімнатного

Жасмину підходить яскраве розсіяне денне світло. Літом прямі сонячні промені для рослини згубні.

jasminum_officinale

Температура повітря для жасмину кімнатного

Температура повітря для розвитку і цвітіння жасмину повинна бути -+15-+20 ° С. , взимку під час цвітіння – не нижче +14 ° С, а в усі періоди – не нижче +8° С, при такій низькій температурі рослина може загинути.

jasminum_rex

Полив та вологість повітря для жасмину кімнатного

Поливати жасмин кімнатний в період вегетації потрібно (під час цвітіння) через кожні 2 дні; влітку – через день. Підтримуйте постійну вологість грунту, але стежте за тим, щоб грунт не був надто вологим, зайву воду після поливу потрібно виливати. Взимку, коли температура повітря +8 °С, поливати жасмин потрібно тоді, коли верхній шар земляної грудки підсохне. Вологість повітря для жасмину повинна бути високою, обприскуйте рослину влітку щодня (при температурі +8°С обприскувати непотрібно). Під час цвітіння старайтесь обприскувати не рослину, а навколо рослини. Як збільшити вологість навколо вазона?

Добриво для жасмину кімнатного

Підживляти жасмин кімнатний потрібно весною і літом раз на 14 днів комплексним мінеральним добривами для квітучих рослин.

jasminum_polyanthum

Пересадка та грунт для жасмину кімнатного

Пересаджувати жасмин потрібно при потребі, після цвітіння і обрізки стебел. До складу грунту для жасмину повинні входити: дернова земля, пісок і листковий перегній (3:1:1).

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Розмноження жасмину

Жасмин розмножується живцями, повітряними відводками, відводками.

Обрізка жасмину кімнатного

Весною і влітку після цвітіння точку росту прищипують (обрізати 2-3 верхніх листочки). Прищипування слід робити кожного місяця до початку осені.

jasminum__primulinum

  Чому кімнатний жасмин не цвіте?

  Причиною можуть бути такі фактори:

 1. Температурний режим. У дуже теплих (+24° С) і холодних (нижче +14° С) приміщеннях жасмин не зацвіте. Бутони опадуть або зовсім не з’являться.
 2. Вологість повітря і полив. При недостатній вологості і поливі у жасмина будуть скручуватися і опадати листки. Взимку і під час бутонізації для жасмину потрібно забезпечити вологість навколо вазона, обприскувати листя не потрібно. Під час бутонізації грунт не повинен пересихати.
 3. Яскравість світла. Жасмин зацвітає в кінці зими, тоді, коли з’являться перші бутони, його потрібно переставити на більш світле і тепліше місце подалі від батарей. При недостатньому освітленні бутони можуть опасти.
 4. Вода для поливу. Використовуйте відстояну (відстоювати воду потрібно не менше 2 годин), або дощову воду.
 5. Неправильне висаджування жасмина. Жасмин не буде цвісти, якщо шийка стовбура заглиблена більше ніж на 3 см. у землю. Пересадіть рослину так , щоб ділянка стовбура, де починається коріння, знаходилась на поверхні.

Схожі записи