Стефанотіс: догляд

Білі з ніжним ароматом квіти, що дуже часто використовують для букетів нареченої – звичайно, мова йде про стефанотіс.

Стефанотіс (Stephanotis) – вічнозелені в’юнкі рослини з витонченими білими квітками, які наповнюють кімнату своїм приємним та ніжним ароматом, належить до сімейства ластовневих. Листя у стефанотіса овальне, що росте на ліаноподібних пагонах, які в’ються по міцній опорі. Квіти білі, маленькі, з ніжним запахом, зібрані у велике суцвіття. Цвіте стефанотіс у дорослому віці (з 3 р. ) з кінця червня по вересень. У природньому середовищі стефанотіс можна зустріти на Мадагаскарі.

stefanotys_vazon

Види стефанотіса

У природі рід стефанотіса налічує більше 15 видів, але до кімнатних умов пристосований лише Stephanotis floribunda (багатоквітковий). В’юнкі пагони сягають до 5 м завдовжки. Листки овальні або видовжені, довжиною до 9 см, шириною до 5 см, округлі біля основи, темнозелені, глянсуваті. Квітки білі ароманті, зібрані у суцвіття.

Як доглядати за стефанотісом

Доглядати за стефанотісом неважко, якщо кімнатний клімат йому підходять. При дотриманні температурного режиму і достатньої освітленості, стефанотіс може зацвісти навіть взимку. Рослина любить багато світла і потребує опори.

stefanotis1

Яскравість світла для стефанотіса

Стефанотіс – світлолюбна рослина, яка вимагає яскравого освітлення. Влітку його потрібно притіняти від прямих сонячних променів. Найкращим місцем для вирощування стефанотіса буде північно-західне вікно. Взимку освітлення дуже важливе для цвітіння у наступному році, поставте рослину на південне вікно, або досвічуйте люмінесцентними лампами. Під час бутонізації рослину не можна переставляти, повертати.

Температура повітря для стефанотіса

Температура повітря в приміщенні повинна бути +20-+25 ° С, а взимку – не нижче +12 – + 16 ° С. Захищайте рослину від перетягів та різких змін температури, які є згубними для стефанотіса.

stefinotis

Полив та вологість повітря для стефанотіса

З весни по осінь стефанотіс поливайте рясно, але вода у піддоні не повинна застоюватися. Перед наступним поливом верхній шар земляної грудки повинен підсохнути. Взимку поливати стефанотіс у холодних приміщенях потрібно дуже рідко, тоді, коли грунт на більшу половину просохне. Воду для поливу використовуйте відстояну.

Вологість повітря для стефанотіса повинна бути досить високою – 80%, обприскуйте рослину двічі на день теплою водою. Особливо важливе обприскування в отеплювальний сезон. Якщо рослина зимує у холодних приміщеннях, її краще не обприскувати, щоб не з’явилися хвороби. Під час цвітіння рослину не обприскують, а збільшують вологість навколо рослини.

Добриво для стефанотіса

З весни по осінь стефанотіс потрібно підживляти 1 раз на 14 днів комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка та грунт для стефанотіса

Молоді стефанотіси потрібно пересаджувати щороку весною. Дорослі рослини потребують пересадки 1 раз на 2-3 роки. Якщо грунт швидко пересихає після рясного поливу – це є ознакою для пересадки. Пересаджувати стефанотіс краще у недуже широкий горщик, максимум на 4 см ширший за попередній. Грунтосуміш для стефанотіса повинна складатися з дернової землі, торфу, перегною і грубозернистого піску (2: 1: 1: 1), або ж можна купити готову грунтосуміш для квіткових рослин з кислотністю pH 5-6. Не забудьте під час пересаджування встановити і надійно закріпити опору.

priszipuvannya_stefanotysa

Обрізка та прищипування стефанотіса

Квіти на рослині з’являються тільки на нових пагонах, тому обрізати стефанотіс потрібно взимку, а влітку погони прищипують для тривалого цвітіння.

Розмноження стефанотіса

Розмножується стефанотіс стебловими живцями літом, відводками, насінням. Укорінювати живцями стефанотіс в домашніх умовах дуже важко.

Шкідники та хвороби

Шкідники, які можуть нападати на стефанотіс: павутинний кліщ і попелиця. При неправильному догляді стефанотіс може захворіти на борошнисту росу.

    Труднощі у догляді:
  • Листя жовтіє – брак світла, вода для поливу жорстка з вапном.
  • Не цвіте – різкі зміни температур, недостатньо світла.
  • Бутони опадають – недостатньо світла, перетяг, недостатній полив.

Схожі записи