Хатіора (лісові кактуси) – догляд, види кактусів

У природі, Хатіора (лат. Hatiora), лісові кактуси ростуть у тропічних лісах на деревах, між деревами і тому вони так суттєво відрізняються від колючих пустельних кактусів. Лісові кактуси – це епіфітні рослини. Лісові кактуси не мають колючок, а мають плоскі стебла, які дуже схожі на листя.

collage_lisovi_kaktusi1

Природне середовище для лісових кактусів ( хатіора)- це волога, температура повітря не повинна бути нижчою ніж 18 градусів С. Лісові кактуси цвітуть. Щоб кактуси зацвіли, їм потрібно забезпечити постійне місце (не пересувайте горщик після появи бутонів), прохолодні і сухі умови в період спокою. Влітку їх можна виносити на подвір’я і ставити між деревами.

Як доглядати за хатіорою

Доглядати за хатіорою нескладно. При правильному догляді лісові кактуси будуть цвісти щороку.

lisovi_kaktusi1

Температура повітря і яскравість світла для хатіори

Температура для кактусів повинна бути помірною – 18-22 градуси, в період спокою – не повинна перевищувати 15-17 градусів.

Світло має бути яскраве та розсіяне, без прямих сонячних променів. Epiphilum краще росте на Східних сторонах.

lisovi_kaktusi2

Полив та вологість повітря для хатіори

Весною поливати хатіору слід частіше. В період активного росту, формування бутонів і цвітіння – підливають, як інші кімнатні рослини – в міру висихання землі. Поливати кактуси потрібно м’якою і теплою водою.

Потребують частого обприскування листя.

lisovi_kaktusi6

Як пересаджувати хатіору

Пересадка хатіори – це чудовий спосіб омолодити рослину; якщо кактус переріс свій горщик його потрібно пересадити. Щороку після закінчення цвітіння, за винятком Epiphilum (тісний горщик стимулює цвітіння), рослину варто пересадити.

rozmnozhennya_lisovih_kaktusiv

Розмноження хатіори

Більшість видів хатіори розмножуються вегетативно весною або літом. Живці зрізують з верхівки стебла (верхній пагін), або бічні пагінці, у них вже є зародкові корінці. Достатньо поставити пагінець у вологу земляну суміш на торф’яній основі і через деякий час у них розвинеться коренева система. Складніше розмножувати кактуси, які не мають діток. Потрібно вибрати здоровий бічний пагін і акуратно відрізати стерильним ножем. Місце зрізу потрібно підсушити – 3-4 дні. Далі можна укорінювати наш кактус у вологому субстраті на торф’яній основі.

Види кактусів

Кактуси діляться на дві групи які відрізняються на вигляд і ростуть у природі в різних місцях – це кактуси пустельні та лісові (тропічні). Догляд цих двох груп кактусів дуже відрізняється.

Пустельні кактуси

В домашніх умовах ми вирощуємо здебільшого карликові пустельні кактуси. Вони настільки малі, що на підвіконні може поміститись більше 10 різних видів, такі кактуси з’явились селекційним методом. Це такі види як еспола шерстиста, нотокактус, астрофітум, опунція, ехінопсіс, ехіноцеріус, цереус перуанський, хамецереус Сильвестра Кніппеля, гребінчастий, ехінокактус Грусона, ребюція карликова та багато інших.

collage_pustelni_kaktusi123

Лісові кактуси

Також в нас вдома ростуть і лісові кактуси, які зовсім несхожі на звичні колючі кактуси. У природніх умовах вони ростуть у тропіках на деревах або під ними. Це такі види як зигокактус, ріпсалідопсис, рилсаліс пустоплідний, епіфілум.

collage_lisovi_kaktusi

Кактуси завжди будуть в моді, адже вони не тільки мають екзотичний вигляд, а й є невибагливими і витривалими, хоча вимагають спеціального догляду. Правильний догляд – запорука здорового вигляду і цвіту кактуса.

Схожі записи