Шеффлера – догляд

Шеффлера (Schefflera) – кімнатна, декоративна, вічнозелена рослина з великою кількістю листя, належить до сімейства аралієвих. Листки, пальчасто-розрізані на дрібні листочки, такі листя нагадують маленькі парасольки, тому інколи шеффлеру називають „парасольковим деревом”. У природі шеффлеру можна зустріти в Пд. Америці, Пд.-Зх. Азії та Африці. У природних умовах шеффлера цвіте суцвіттям дрібних білих квітів, а після цвітіння з’являються грона ягід.

sheflera_kolazh_kviti_i_plodi

У кімнатних умовах цвіт шеффлери можна побачити дуже рідко. Цю рослину вирощують через листя. У кімнаті шеффлера може вирости у висоту до 2 м. Рослині можна дозволити вирости високою, або надати форму куща. Шеффлера гарно виглядатиме у великих освітлених кімнатах.

Увага! Потрібно пам’ятати, що шеффлера отруйна рослина, тому потрібно мити руки після контакту з нею, для запобігання дерматиту.

sheflera_kolazh1

Як доглядати за шеффлерою

Шеффлера невибаглива рослина, якщо їй забезпечити належний догляд.

Яскравість світла для шеффлери

Шеффлері потрібно яскраве розсіяне світло, від прямих сонячних променів її краще притіняти, або ставити рослину на західні і східні вікна. Сорти з зеленим листям можуть знаходитись на північній стороні, а рябо-листі шеффлери потребують більше світла. Якщо ряболистим шеффлерам бракуватиме світла ви це одразу помітите, окраса зникне.

Температура повітря для шеффлери

Шеффлера любить нежаркі температурні умови – 17-22°С. У весняно-літній період найкраща температура повітря для шеффлери – приблизно 20 °С. У зимовий час мінімальна температура 12°C.

Як поливати шеффлеру

sheflera_kolazh_2

Дотримання правильного режиму поливу – важливий фактор для шеффлери. Поливати шеффлеру потрібно помірно, так щоб грунт був весь час трохи вологим, використовуйте м’яку відстояну воду кімнатної температури. Пересушування грунту небажане. На перелив рослина реагує дуже болісно, починають чорніти і опадати листя. Узимку полив зменшується (1 раз на 7 днів).

Вологість повітря для шеффлери

Шеффлера полюбляє високу вологість повітря. У спекотні літні місяці і при сухому повітрі обприскувати рослину потрібно 2 рази на день. Вода для обприскування повинна бути м’якою кімнатної температури. За необхідності листки шеффлери потрібно протирати вологою губкою, або змивати пил душем.

Як підвищити вологість?

sheflera_kolazh_3

Як пересаджути шеффлеру

Пересаджувати шеффлеру потрібно 1 раз на 2-3 роки, а молоді рослини -щороку. Пересаджують рослину способом перевалки в значно більший горщик, ніж попередній.

Грунт для шеффлери повинен бути легким (легко проникним для води і повітря), слабо кислим. Шеффлера дуже погано переносить перезволоження, і страждає від загнивання коренів. На дно горщика потрібно насипати товстий шар дренажу.

Грунт та добриво для шефлери

Грунт можна купити для пальм, або використати універсальний, який складається з 2 частин дернової землі, 1 частини перегною (компост) і 1 частини піску. З весни до осені шеффлеру підживляють універсальним добривом для кімнатних рослин кожні 14 днів.

sheflera_kolazh_obrizka_rozmnozhennya

Обрізування шеффлери

Для створенняку ефекту куща, або для більш пишної рослини, шеффлеру обрізують у точці росту, а обрізані частини використовують для розмноження.

Розмноження шеффлери

Шеффлеру розмножують насінням, живцями і повітряними відводками.

Хвороби і шкідники

При неправильному догляді у рослини можуть опадати листя, загнивати коріння.

Загрожують шеффлері такі шкідники: попелиця, щитівка, павутинний кліщ.

Схожі записи