Пальма Вашингтонія: опис, види, догляд

Вашингтонія – це велика широка пальма, яка може досягати висоти 30 метрів.

Вашингтонія – це рід пальм, що походить з пустельних районів Північної Америки. Включає в себе два види: Вашингтонія потужна (Washingtonia robusta) і Вашингтонія філосифолія (Washingtonia filifera).

Вашингтонія – це велика пальма, яка може досягати висоти 30 метрів. Стовбур прямий, циліндричний, покритий залишками листя. Листя перисті, довжиною до 3 метрів, темно-зеленого кольору. Черешки листя покриті колючками.

Види пальми вашингтонії

Вашингтонія потужна має більш потужний стовбур і більш жорсткі листя.

Вашингтонія філосифолія має більш тонкий стовбур і більш м’які листя.

vashingtoniya_1

Як доглядати за Вашингтонією

Вашингтонія – це невибаглива рослина, але для її нормального росту і розвитку необхідно дотримуватися деяких правил догляду:

Освітлення для вашингтонії: Вашингтонія добре росте в домашніх умовах. Для її вирощування потрібно вибрати світле місце, захищене від прямих сонячних променів. Улітку рослину можна виносити на свіже повітря. У повній тіні рослина буде погано розвиватися.
 • Температура: Улітку оптимальна температура для вашингтонії становить 20-25 °C. Узимку рослину потрібно тримати в прохолодному місці, при температурі 10-12 °C.
 • Полив вашингтонії: Поливати вашингтонію потрібно регулярно, але не надмірно. Грунт повинен бути завжди трохи вологим, але не мокрим. Взимку полив потрібно скоротити.
 • Підживлення вашингтонії: Підживлювати вашингтонію потрібно з весни до осені 2 рази на місяць. Для підживлення використовують комплексні мінеральні добрива.
 • Пересадка вашингтонії: Пересаджувати вашингтонію потрібно тільки в разі потреби, коли коріння заповнить весь горщик. Молоді рослини пересаджують щороку, дорослі – раз на 3-4 роки.
 • vashingtoniya_2

  Шкідники та хвороби вашингтонії

  Вашингтонія може пошкоджуватися щитівкою, павутинним кліщем і борошнистим червцем. Для боротьби з шкідниками використовують інсектициди.

  Вашингтонія може хворіти на іржу, гниль коренів і чорну плямистість. Для лікування захворювань використовують фунгіциди.

  Схожі записи