Капустянка (медведка)

Капустянка – дуже небезпечний шкідник на вашій ділянці, який може швидко зіпсувати врожай. Тому садівники, помітивши діяльность цієї комахи, намагаються знайти найнадійніші методи боротьби з капустянкою і якнайшвидше позбутися її.

Капустянка звичайна являє собою невелику комаху, зріст якої сягає до 5 см. Зовнішній вигляд шкідника досить страхітливий, і багато хто навіть лякається капустянки, коли бачать її вперше.

Капустянка – дуже небезпечний для врожаю шкідник, вона часто заселяється в гнойових купах, а тому будьте уважні в момент підживлення грунту. Тобто ця комаха любить поживний грунт, який підживлений перегноєм.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Капустянка потрапляє на земельну ділянку дуже просто: перелазить із сусідніх ділянок, або потрапляє разом із привезеним перегноєм чи гноєм. Вона легко пристосовується до нових умов, чутлива до температури повітря і відмінно відчуває небезпеку.

Небезпечність капустянки

Капустянка легко і швидко може знищити величезну кількість врожаю (за день 15-20 рослин), поїдаючи підземну частину рослин. Їсть вона картоплю, цибулю, помідори, перець, капусту та багато квітів.

Боротьба з капустянкою

Існує багато методів боротьби з капустянкою, але, так як шкідники вміють адаптуватися до умов і препаратів, вибрати якийсь один метод буде важко, адже для кожного клімату, грунту та індивідуального роду медведок методи боротьби також будуть відрізнятися.

medvedka1

    Пастки для капустянки

  • Потрібно викопати невеликі рови глибиною до 0,5 м і шириною в 40-60 см, які слід щільно набити гноєм. Приблизно в цей же момент капустянка шукає місце для зимівлі, а так як потреба капустянки триматися ближче до гною, то вона активно переміститься у бік даного рову. Ближче до зими дані канави розкопуються, і гній просто розкидається по городу. У цей період на вулиці вже невеликий, але стабільний мінус, через що шкідник і гине.
  • Весною, коли садимо рослини, потрібно взяти прості півлітрові банки і вкопати їх на рівні грунту, а після – наповнити водою. У такі пастки іноді навіть за ніч потрапляє по кілька комах.
  • На початку травня по городу розкидають гнійові купи (краще дрібніше, але частіше), приблизно по кілька лопат гною, але за схемою розкладки 3х3 метра. У ці купи капустянки заповзаються для звичайного проживання, а також для кладки яєць. Перевіряючи купи кожні кілька тижнів, ви будете автоматично знижувати популяцію злобливої комахи на вашій території.
  • Один із способів боротьби з капустянкою – стандартне розпушування грунту в місцях посадки культурних рослин, а також у міжряддях між рослинами. Завдяки цьому, певна частина медведок гине від інструменту, а яйця і личинки знищуються затоптуванням і руйнуванням гнізд.

    Народні методи боротьби

  • Чорнобривці – рослини, які не любить капустянка. Саме вони допоможуть швидко вигнати комах з грядок.
  • Гнила риба. Потрібно кинути кілька шматків в лунку при посадці рослини. Неприємний запах дуже серйозно впливає на шкідника, який обходить рослину стороною. Крім того, риба стає непоганим добривом для рослини, висадженої в даній лунці.
  • Капустянка боїться хвої. Потрібно взяти гілки хвої і дрібно нарізати, а потім розкласти між рядами культурних рослин на городі. Можна також трохи прикопати зелень і гілки, щоб вони не так швидко пересихали на сонці і вітрі і не втрачали аромат. Капустянки обходять такі ділянки стороною практично відразу після розкладки.

Хімічні препарати

Якщо всі вище перелічені методи не допомагають, використайте хімічні препарати: Медведтокс-У , Актар 25 WG, Престиж 290 FS.

Схожі записи