
Харчова спеціалізація яблуневої медяниці - яблуня, однак іноді також може шкодити груші та насіннєвим породам. Пошкоджує бруньки, розетки квітів та листя. Внаслідок цього взимку іноді мерзнуть пагони.
У яблуневої медяниці, яблунева листоблошка (Psylla mali Schmdbg.)виражений статевий диморфізм при неповному перетворенні. Личинка проходить п’ять віків розвитку при цьому її колір міняється від зеленого до жовтого.Зачатки крил починають формуватись у третьому віці і до п’ятого віку досягають максимальної величини. Личинки вкрнивають вегетатаивні органии рослин воскоподібною, солодкою клейкою речовиною, вироблення якої притаманно всім листоблошкам медяницям.

Доросла яблунева медяниця має дрібні розміри -- до 3-3,5 мм, жовто-зеленого кольору який восени у самок міняється на кармінно-червоний.
Яблуннна медяниця має десятичленикові вусики з двома потовщеними основними короткими члениками.
Яйця, які відкладає цей шкідник міняють з часом свій колір, спочатку вони світлі, потім стають оранжево-жовті, продовгасті. Самки прикріпляють яйця до основ бруньок, кори молодих пагонів та розвилок гілок де ті залишаються на зимівлю, а вже навесні, коли починають розпускатись бруньки з них вилуплюються личинки. Через 2-3 дні вони залазять всередину бруньок, а звідти у пазухи молодого листя та у бутони. Протягом місяця личинки висмоктують сік вноаслідок чого бутони всихають та опадають. Додатковою шкодою яблуневої медяниці є липкі екскременти, які забруднюють листя та називаються “медвяною росою” -- на них починає розвиватись сажистий гриб, який перешкоджає фотосинтезу.
Через місяць личинки перетворюються на дорослих комах, ті перелітають на траву, а наприкінці літа повертаються на яблуню аби відкласти яйця. Протягом року розвивається лише одна генерація комах.
Читайте також:ОРХІДЕЇ - ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Заходи боротьби від яблуневої медяниці
Дерева слід ретельно чистити від старої відмерлої кори, яку слід видаляти з саду та знищувати. Також у садах слід знищувати бур’яни.
У період брунькування дерева слід оприскати одним з інсектицидів Піринекс Супер к.е. -- 1,5 л/га, Зеон 050 с.к.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!