|

Гвоздика: догляд

Квіти гвоздики будуть прикрашати подвір’я чи сад своїм довготривалим та яскравим цвітінням з весни до осені.

Гвоздика багаторічна трав’яниста рослина. Стебла у гвоздики видовжені гладкі з зелено-блакитним відтінком, в залежності від виду є з поодинокими квітами, та з суцвіттями, розміри квітки залежать від виду гвоздики.

Колір квітки природних видів включає червоні, рожеві та білі відтінки. У штучно виведених сортів пелюстки можуть бути пофарбовані в кремові, фіолетові, жовті тони, мати контрастну облямівку або центр.

gvozdichka_travyanka

Види гвоздик

    У природі нараховується більше 400 видів гвоздик, але в нас зустрічаються такі види:
  • Гвоздика Шабо або садова гвоздика, квіти махрові, саме ці гвоздики продаються весною на базарах і в квіткових магазинах;
  • gvozdika_turecka
  • Турецька гвоздика – дворічна рослина що росте у висоту до 60 см, маленькі квіти зібрані у велике суцвіття;
  • Китайська гвоздика – багаторічна рослина, висотою до 40 см квіти різного кольору не махрові, по краях пелюстків зубчасті;
  • gvozdika_vengerska_perista

  • Гвоздика Гренадін – багаторічна рослина, висота квітки до 70 см, квіти поодинокі невеликі махрові;
  • Гвоздика трав’янка – багаторічна грунтопокривна рослина, квіти поодинокі маленькі, не махрові висотою до 20 см;
  • Гвоздика периста, або венгерська – грунтопокривна, багаторічна рослина, квіти махрові більші ніж у трав’янистої гвоздики, мають приємний аромат.
gvozdika_kitaiska

Догляд за гвоздикою

Догляд за гвоздикою не складний. Місце: найкраще гвоздика буде рости на сонячних ділянках по краях клумби і на альпійських гірках. Грунт: грунт для гвоздик повинен бути добре зволоженим, але водопроникним, родючим. Коріння гвоздики невелике, вона здатна рости у невеликій кількості грунту. Цвітіння:якщо гвоздики, були посіяні в січні, вони можуть зацвісти у липні, і цвісти до перших морозів. Опора: після появи квітконіжок біля кущів гвоздики ставлять опори, які не дадуть квіткам впасти, а кущу не втратити своєї декоративності. Прополювання: кущі гвоздик утворюють щільний килимок, їх потрібно захищати від таких бур’янів, як: пирій, осока, кульбаба. Тому перед висаджуванням гвоздики на постійне місце, потрібно ретельно його очистити від бур’янів.

Примітка: При виборі місця висаджування кущів гвоздик потрібно врахувати те, що гвоздики чутливі до газів та диму, тому, рости біля проїжджої частини і гаражів вони не будуть.

gvozdika_shabo

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Догляд після цвітіння

Сортова гвоздика добре сприймає підгодівлю перегноєм. Коли гвоздика відцвіте, квітконоси треба зрізати залишивши 10 см від грунту, а рослині забезпечити підгодівлю мінеральними добривами, а також рясний полив, прополювання і розпушування грунту. Тоді через місяць гвоздика може знову почати цвісти.

gvozdika_grenadin

Зимове укриття для гвоздик

Деякі садівники восени викопують гвоздики у горщики і ставлять в прохолодне місце, час від часу поливають і зберігають до весни. Весною висаджують гвоздички у відкритий грунт.

Гвоздички у сувору і безсніжну зиму можуть вимерзнути, тому всі гвоздики потрібно вкрити укривним матеріалом. Як і чим вкривати рослини на зиму ви можете прочитати у нашій статті «Підготовка рослин до зими». Коли морози закінчаться, укриття треба зняти.

rozsada_gvozdiki

Розмноження гвоздики

Гвоздика розмножується посівом насіння на розсаду. Як сіяти насіння на розсаду, читайте детально у статті «Посів насіння на розсаду»

Також гвоздика розмножується живцями, відводками і діленням куща.

Шкідники та хвороби

Гвоздики уражаються різними бактеріальними захворюваннями. Зазвичай це мокрі гнилі, які також уражають гладіолуси, гіацинти, іриси. Загальні грибні захворювання є також у гвоздик і тюльпанів. Через спільні хвороби і деяких шкідників поряд з ними гвоздики краще не садити. Вірусні захворювання гвоздик не піддаються лікуванню, а їх збудники зберігаються в грунті дуже довго, тому місце посадок гвоздик потрібно міняти хоча б раз на 5 років.

Схожі записи