Як садити цибулини різних квітів

Щоб цибулинні квіти не вимерзли взимку і зацвіли весною, їх треба правильно посадити. Основними вимогами до висаджування цибулин тюльпанів, нарцисів, підсніжників, гіацинтів, мускарів, крокусів, та і багатьох інших цибулин є підготовка грунту, внесення добрив, здорові цибулини. А також дуже важливим є час висаджування.

Який період найкращий для висаджування весняних цибулинних квітів?

Звичайно це осінь! Скажемо ми. Але чому?

Найкращий період для висаджування цибулинних квітів починається з середини вересня і триває до початку листопада. Період висаджування цибулинних може відрізнятися кожного року, і бути різним в кожному регіоні. Все залежить від кліматичних умов, а саме від температури грунту. Температура грунту, на глибині 10 см, повинна бути не більшою + 9 – +10 градусів С.

Опинившись в землі, цибулинки до морозів повинні дати корінці, після чого подальший розвиток цибулини завмирає з настанням зими. Час вкорінення цибулин становить до 30 днів після висаджування цибулини.

Навесні, з-під снігу пробиваються закручені листочки цибулинних квітів, з яких за короткий час формуються ніжні бутони. В кінці періоду цвітіння в цибулини закладається нова квітка, яка зацвіте у наступному році.

rizni_cibulini

Період висаджування різних цибулинних квітів

Найбільша помилка, яку роблять садівники, це одночасне висаджування всіх цибулинних рослин. Цибулини різного розміру висаджують окремо, так вони краще розвиваються.

Першими висаджувати потрібно малі цибулини квітів, такі як: мускарі, крокуси, підсніжники.

Малі цибулини на одному місці можуть рости від 4 до 10 років, тому їх краще висаджувати з грунтопокривними рослинами, або між багаторічними. Можна садити дрібні цибулинні квіти і на газоні.

krokusi_i_muskari_na_travi

Весною зеленіє трава, а на ній вже цвітуть білі, фіолетові, жовті крокуси, сніжно-білі підсніжники, яскраво-сині мускарі. Для більшої декоративності їх садять групами по 5-10 штук.

У середині вересня садять нарциси. Якщо ви посадите їх пізніше, у цибулин не утвориться достатньої кількості коренів і вони вимерзнуть узимку.

Кінець вересня – час для висаджування гіацинтів. Для гіацинтів потрібен більш родючий грунт, кількість органіки збільшують до 6 кг на 1 м2.

У жовтні висаджуємо тюльпани.

Вибір місця для висаджування різних цибулинних квітів

Місце висаджування для всіх цибулинних квітів повинно бути: добре освітленим, захищеним від холодних вітрів, та з добре дренованим грунтом, який потрібно підготувати заздалегідь (до 30 днів). При недостатньому освітленні квітконіжки будуть витягуватися, викривлятися, такі стебла будуть слабкими і ламкими, а колір квіток буде блідим.

Підготовка грунту для висаджування цибулин

Грунт потрібно перекопати на глибину 30 см. При перекопуванні грунт потрібно збагатити добривами. Приблизна доза добрив на 1 м2; для цибулинних рослин: 1 відро компосту, чи перепрілого гною, 200 гр дерев’яного попелу, 50 гр селітри все гарненько перекопуємо.

Для того щоб глибина висаджування була достатньою, після перекопування грунт повинен осісти протягом 20-30 днів. Якщо ми висадимо цибулини в щойно перекопаний грунт, глибина висаджування буде недостатньою і цибулини в малосніжну зиму можуть вимерзнути.

collage_cibulini_tyulpan

Підготовка цибулин для висаджування

Перед висаджуванням всі цибулини потрібно ретельно оглянути, відібрати та викинути хворі. Одна хвора цибулина може заразити інші, а також грунт на ділянці. Безпосередньо перед висаджуванням, цибулини слід обробити 0,5% розчином марганцівки протягом 30-60 хв.

glibina_visadzhuvannya_cibulin

Висаджування цибулинних квітів

Глибина висаджування різних цибулинних квітів залежить від розміру самої цибулини. Правило яким завжди керуються садівники для цибулинних культур: Глибина висаджування дорівнює трьом висотам цибулини. Винятком є цибулини нарцисів і гіацинтів, їх висаджуємо на подвійну висоту. Наприклад, якщо цибулина у висоту досягає 4 см, ми висаджуємо її на глибину 12 см. Відстань між цибулинами також залежить від їх величини.

Цибулини краще висаджувати по сортах, і по висоті квітки. На передньому плані висаджуємо найменші по висоті цибулинні квіти. Тут ми повинні знати висоту майбутньої квітки, величина цибулини нам не допоможе. Наприклад, гіацинти мають дуже велику цибулину, але висота рослини значно менша ніж у тюльпана. Великі цибулини висаджують на відстані 10 см одна від одної, а відстань між рядами 25 см.

yak_saditi_tyulpani

Щоб не пошкодити кореневий валик при висаджуванні, цибулини не можна вдавлювати в землю.

Після того як ми висадили всі цибулини, ділянку треба розрівняти для того, щоб в ямках висаджування не застоювалась вода.

Догляд за цибулинами після висаджування

Якщо осінь стоїть суха, то місця висаджування цибулинних квітів потрібно регулярно поливати.

З настанням морозів місце висаджування цибулин бажано замульчувати компостом або сухим листям. Зимове утеплення на цибулинки впливає дуже добре: квітконіжки стають міцнішими, квіти виростають більшими і яскравішими, врожайність підвищується.

Схожі записи