Коли садити тюльпани

Прийшла осінь, за вікном листя починає жовтіти, а ми вже думаємо про весняне цвітіння тюльпанів, яке весною розмалює різними кольорами наші сади. Для того, щоб створити весняний квітучий сад, нам саме восени потрібно про це подбати, підібрати різні цибулинні квіти і їх посадити.

Найкращий період для висаджування тюльпанів починається з середини вересня і триває до початку листопада. Але період висаджування тюльпанів може відрізнятися кожного року, все залежить від кліматичних умов, а саме від температури грунту. Температура грунту, на глибині до 10 см, повинна бути не більшою + 9 градусів С.

Посадивши в землю, цибулинки до морозів встигають дати корінці, після чого подальший розвиток цибулини завмирає з настанням зими. Час вкорінення цибулин становить 20-30 днів після висаджування.

prorostannya_tyulpaniv

Навесні, з під снігу пробиваються закручені листочки тюльпанів, з яких за короткий час формуються ніжні бутони. В кінці періоду цвітіння тюльпани викопують, а цибулини зберігають до осіннього висаджування. Саме в цей період всередині цибулини закладається нова квітка.

Вибір місця і підготовка грунту для висаджування тюльпанів

Місце для висаджування тюльпанів повинно бути: добре освітленим, захищеним від холодних вітрів, та з добре дренованим грунтом. Якщо у грунті буде застоюватися вода, це може призвести до гнилі цибулин влітку і вимерзання взимку. При недостатньому освітленні квітконіжки тюльпанів витягуються, викривляються, стають слабкими і ламкими, а колір квіток буде блідим.

Тюльпани люблять грунт з нейтральною кислотністю. На кислому грунті збільшується число бутонів, які не розцвітають. Нейтралізувати грунт треба за 30 днів до висаджування тюльпанів на глибину до 30 см. Грунт при перекопуванні треба збагатити добривами. Не можна підживляти тюльпани свіжим гноєм, це може викликати грибні захворювання.

Приблизна доза добрив на 1 кв. м. :1 відро компосту , 200 гр дерев’яного попелу, 50 гр селітри все гарненько перекопуємо, і згодом висаджуємо тюльпани.

collage_cibulini_tyulpan

Підготовка цибулин тюльпанів

Перед висаджуванням всі цибулини потрібно ретельно оглянути, відібрати хворі. Одна хвора цибулина може заразити інші, а також і грунт навколо. Цибулини краще висаджувати по сортах, це полегшить догляд за тюльпанами, та період викопування буде однаковий, адже є тюльпани ранні, середні і пізні . Якщо такої можливості немає, дрібні цибулини садіть з південної сторони, а великі позаду них. Безпосередньо перед висаджуванням цибулини слід обробити в 0,5% розчином марганцівки протягом 45- 60 хв.

yak_saditi_tyulpani

Висаджування тюльпанів

Глибина висаджування цибулин тюльпанів залежить від їх розміру.

strongПравило яким завжди керуються садівники для цибулинних культур – глибина висаджування дорівнює трьом висотам цибулини.

visota_visadzhuvannya_tyulpaniv

Наприклад, якщо цибулина у висоту досягає 4 см, ми висаджуємо її на глибину 12 см. Відстань між цибулинами також залежить від їх величини. Великі цибулини висаджують на відстані до 10 см одна від одної, а відстань між рядами 25 см.

При висаджуванні не вдавлюйте цибулини в землю – можете пошкодити кореневе денце, і цибулина захворіє. Ділянку на якій ми висадили цибулини треба розрівняти, щоб в ямках висаджування не збиралась, і не застоювалась вода.

З настанням морозів місце висаджування тюльпанів бажано замульчувати компостом або сухим листям. Тюльпани рослини морозостійкі, але зимове утеплення на них впливає дуже добре: квітконіжки стають міцнішими, квіти виростають більшими і яскравішими, врожайність підвищується.

collage_visadzhuvannya_tyulpaniv

Тюльпани краще висаджувати групами не менше 10 штук 30 на 30 см і не менше 60 штук на 1 кв м. А в Голландії садять до 100 штук цибулин тюльпанів на 1 кв. м, через кожні 10 см.

У продажі з’явилися кошики для висаджування тюльпанів різних розмірів. Для чого нам ті кошички. Для того щоб легше викопувати цибулини, для збереження сортів, а також це захист від гризунів. Продаються такі кошички в місцях продажу цибулинних квітів.

tyulpani_u_gorszikah

Особливості весняного висаджування тюльпанів

Часом восени так багато роботи, що ми зовсім забуваємо про цибулинні квіти, і аж весною про них згадуємо. Але совість не дозволяє пророслі цибулини тюльпанів викинути у смітник. Висаджені весною тюльпани теж можуть вирости і навіть зацвісти. Зацвітуть вони набагато пізніше. Прискорити їхнє цвітіння ми можемо за допомогою цього способу:

  • Покласти цибулини у холодильник на 12 год.
  • Промийте розчином марганцівки.
  • Висадіть на клумбу.

Посадити такі цибулини у відкритий грунт потрібно до початку травня. Якщо є загроза нічних морозів, такі цибулини краще спершу висадити у горщички, а потім висаджувати у грунт.

Схожі записи