Як виростити кавове дерево в домашніх умовах

Виростити кавове дерево, це цікава забава для кавоманів та любителів рослин. Кавове деревце стане універсальною прикрасою будь-якого приміщення і буде гарно виглядати і в дитячому закладі, і у власній квартирі, і на роботі в офісі.

kava

Щоб виростити кавове дерево, яке буде давати плоди треба затратити чимало часу і багато зусиль. В сприятливих для кавової рослини умовах, вона дає плоди. Щоправда плодів недуже багато, за рік одне кавове дерево дасть 500 грам зернин кави, з яких можна зварити справжню запашну каву, а з шкарлупок на батьківщині кави варять аромантий кавовий чай.

Кавове дерево – рослина досить невибаглива, воно не вимагає особливого догляду. Рослина в кімнатних умовах виростає у висоту до двох метрів. Однак дуже важко виростити його з маленького живця або насіння.

collage_kava_kopiya

Вирощування кавового дерева з насіння(зерна)

Для вирощування кави в домашніх умовах вибирайте сорти кави Арабіка і сійте свіжі зерна.

Перед посівом насіння у грунт, його потрібно замочити в кип’яченій фільтрованої воді на 4 години. Далі зніміть шкарлупу, промийте насінинки в розчині марганцівки і посійте насіння у грунт на глибину 0,5 см, полосою вниз. Грунт для кави: дернова, листкова земля і грубозернистий пісок.(2:2:1) . Через 60-70 днів кавові зернинки проростуть.

Догляд за посівами зерен кави

Горщик потрібно поставити в досить темне, прохолодне (16-18° С) місце. Грунт потрібно постійно зволожувати, однак, стежте за тим, щоб грунт не був мокрим. Рекомендується акуратно розпушувати грунт, щоб не утворювалася земляна кірка. Зверху горщик потрібно вкрити поліетиленовою плівкою або склом, посіви зерен потрібно провітрювати(знімайте плівку на 15 хв. щодня), щоб грунт не заразився грибком (верхній шар грунту покриється білою пліснявою).

Догляд за паростками кави

Спочатку з’являються молоді паростки. Через деякий час сім’ядольні листочки звільняються від оболонки і в цей час потрібно дуже ретельно стежити за рівнем зволоженості грунту. Паростки бажано тримати під скляною банкою, так, як їм потрібне вологе повітря і стабільна температура. Але не забуваємо щодня провітрювати та загартовувати і пристосовувати паростки кави до кімнатного середовища. Коли у рослинки з’являться два листочки і на «стовбурі» темні плями(стовбур рослини починає дерев’яніти) , щодня збільшуйте час провітрювання, з часом зніміть банку зовсім. Протягом першого року життя стовбур продовжує розвиватися, для того, щоб рослина стала більш пишною, прищепіть верхівку рослини над 4 парою листків.

Те дерево, яке було вирощено із зерен, почне давати перші плоди тільки на четвертий рік свого життя.

kava123

Догляд за кавовим деревом

Доглядати за кавовим деревом не важко, якщо ви будете дотримуватися перелічених нижче правил, то незабаром зможете приємно здивувати гостей чашкою ароматної кави, дозрілої на вашій власній кавовій плантації, що знаходиться у вас вдома.

Грунт та пересадка кавового дерева

Найважливіше значення у догляді за кавовим деревом має грунт та пересадка, особливо у перші роки активного росту. Основне, про що слід пам’ятати – кавове дерево росте виключно в кислих грунтах( ph повинна бути менше 7). Пересаджувати кавове дерево потрібно щороку, протягом перших 3 років життя, потім раз на 2-3 роки, при цьому верхній шар грунту рекомендується міняти також – один раз на рік.

kviti_kavi

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Вологість повітря для кави

Вологість повітря для кави повинна бути досить високою. Домогтися цього можна шляхом постійних обприскувань рослини(3-4 рази на добу). Як збільшити вологість повітря навколо крони вазона?

Яскравість світла для кави

Кавове деревце – світлолюбна рослина, його рекомендується розміщувати на вікнах, що виходять на Пд., Пд.-Зх.,Пд.-Cх. Але майте на увазі, що надлишок сонця також може бути шкідливим, особливо молоденьким рослинам до двох років. Після дозрівання зерен кави рослину бажано поставити у затінок.

kava12

Температура повітря для кавового дерева

Температура в приміщенні повинна бути звичайною, кімнатною. Але нижче +12°С опускатися не повинна.

Полив та добриво для кавового дерева

Поливайте кавове дерево так само, як і всі інші кімнатні рослини, влітку полив повинен бути рясним і частішим, ніж узимку, але не допускайте надмірної сухості або вологості земляної грудки. Воду для поливу використовуйте м’яку, дощову або талий сніг.

Добриво використовуйте у весняно–осінній період (травень-вересень), тобто в період активного росту. Для підживлення використовуйте мінеральні рідкі добрива та органічні(компостний чай) – 1 раз на 14 днів.

Бажаю успіху!

Схожі записи