Коли садити аґрус, догляд

Ягоди аґрусу є цінним дієтичним продуктом, особливо цінується при порушеному обміні речовин, особливо при ожирінні. Аґрус багатий вітамінами групи В (В1, В2, В6, В9), вітаміном A, вітамінами С, Е, РР, а також мікро- і макроелементами: залізом, йодом, калієм, кальцієм, магнієм, міддю, молібденом, та іншими. У ньому містяться органічні кислоти, моно- і дисахариди, харчові волокна.

Аґрус вважаються непримхливою рослиною, щоб отримати багатий врожай потрібно правильно його посадити. Адже за сприятливих умов аґрус здатний плодоносити впродовж сорока років, і приносити щорічно до десяти кілограмів ягід з одного куща.

Де садити аґрус

Для аґрусу підбирайте місце добре освітлене і добре провітрюване. Грунтові води в цьому місці не повинні бути ближче півтора метра до поверхні грунту.

Коли садити аґрус

Придбані саджанці аґрусу можна висаджувати в землю ранньою весною(поч.квітня ) або восени (кін. вересня, початок жовтня)- кому як зручніше. Однак осіннє висаджування аґрусу вважається кращим, оскільки коренева система куща в цей час краще приживається, встигає зміцніти до холодів. З приходом весни аґрус починає швидко розвиватися, а не витрачати сили для вкорінення. Також час висаджування саджанців аґрусу залежить від погодних умов, якщо осінь посушлива та спекотна, краще висаджувати саджанці весною.

Підготовка саджанця аґрусу до висаджування

При виборі саджанця зверніть увагу: на вік ( дворічні); на коріння (має бути добре розвинуте, довжиною 20 см). Саджанці повинні мати не менше трьох скелетних гілок довжиною до 40 см в здерев’янілому стані з корою жовтого кольору. Перед висаджуванням саджанців уважно огляньте і видаліть при необхідності підсушені або пошкоджені частини гілок чи коріння. Щоб саджанці швидше прижилися, замочіть коріння в розчин будь-якого стимулятора росту (Корневин).

collage_yak_saditi_agrus

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як садити аґрус, догляд за аґрусом

На початку вересня перекопайте грунт на глибину лопати, розбиваючи грудки і викидаючи бур’яни. Викопайте ямку трохи більшого розміру (40 х 40 см або 50 х 50 см, глибина – 60 см, між рослинами 1,5 м) ніж коренева система саджанців, при цьому родючий шар землі (верхній 10 см шар) відкладіть в одну сторону, а решта грунту – в іншу. Яму заповніть наполовину сумішшю з двох третин родючої землі, відра компосту і комплексного добрива (200 г), а третину родючої землі насипте горбком в середину ямки. Перед тим, як висаджувати аґрус, залиште ямку на 14- 20 днів, щоб земля трохи осіла. Посадкова яма готова.

Саджанець поставте в яму на горбочок, розправте коріння, шийка саджанця повинна бути заглиблена в землю на 5 см, коріння полийте водою, засипте родючим грунтом. Навколо саджанця утрамбуйте грунт ногою, і знову полийте, щоб вода швидко не випаровувалась, прикрийте грунт мульчею(сіно, тирса, скошена трава, компост…)

Після висаджування потрібно вкоротити верхівки погонів на 5 см, щоб кущ ріс широким.

Після осіннього та весняного висаджування, саджанці регулярно поливають (1 раз на 7 днів) до морозів. На зиму висаджені кущі потрібно вкривати. Як і чим вкривати саджанці аґрусу читайте у нашій статті «Підготовка рослин до зими»

agrus_sorti

Кращі сорти аґрусу: ранні– рожевий ранній, роднік, колобок, козачок; середньостиглі– уральський ізумруд, хінномакі грін та ред, іквіта; пізні сорти– чорний негус, англійський жовтий, фінік, неслухівський.

Схожі записи