Броколі – секрети вирощування

Броколі джерело вітамінів, цукрів, мікро і макроелементів. Її активні речовини допомагають при захворюваннях нирок і атеросклерозі, виводять токсини і важкі метали, а також посилюють можливість організму протистояти розвитку злоякісних пухлин.

Багато садівників неодноразово садили броколі у себе на городі, але багатим врожаєм цей овоч не потішив. На що слід звернути увагу при вирощуванні броколі, про це наша стаття.

Особливості вирощування капусти броколі

  • Броколі любить хороше освітлення і ВИСОКУ вологість. Оптимальні показники рівня вологи в грунті – 70%, а в повітрі – 85%. При меншій вологості, відповідно, не збереш багатого врожаю.
  • Броколі більш стійкіша ніж цвітна капуста. Краще переносить спеку і заморозки (здатна вижити при -7°С). Але для багатого врожаю для неї повинні бути температурні межі – від 16 до 20°С.
  • Броколі випускає бічні стебла з пазух. Не поспішайте викидати рослину після того, як зріжете центральний качан. З бічних стебел також можна зібрати непоганий врожай.
  • Якщо цвітну капусту потрібно затінювати, то брокколі зовсім цього не вимагає.
  • Капуста броколі добре росте у горщиках на лоджії або балконі.

Посів насіння та висаджування розсади броколі таке ж саме, як у білоголової капусти.

de_saditi_brokoli

Де садити капусту броколі

Брокколі любить пухкі, родючі грунти, де pH слабокисла або нейтральна. Намагайтеся не вирощувати цей овоч там, де минулого року росли хрестоцвіті культури: редис, ріпа, капуста, салат. Кращими попередниками для броколі будуть: картопля, бобові, морква.

Схема висаджування розсади броколі: відстань між лунками – 40 см, ширина між рядами – 50-60 см.

Догляд за капустою броколі

Після того, як молоді рослини броколі приживуться на новому місці, догляд за нею повинен включати систематичні поливання, вчасне підживлення, а також прополювання та розпушування грунту. Грунт можна мульчувати, це забезпечить повільніше випаровування вологи з грунту.

polivannya_brokoli

Як та коли поливати капусту броколі

Поливання та вологість є основним елементом в догляді за капустою броколі для багатого врожаю.

Поливати капусту броколі потрібно через день (в спеку – до 2 разів на день) ввечері дуже рясно. Щоб броколі добре росла і розвивалася, грунт повинен бути вологим на 12-15 см в глибину.

Підживлення капусти броколі

Після вкорінення на новому місці і початку активного росту броколі підживлюють настоєм курячого посліду (один до двадцяти) або настоєм коров’яку (один до десяти). Через 2 тижні процедуру повторюють.

Третю підгодівлю потрібно зробити в період формування перших суцвіть. Тут можна застосувати органіку з мінеральними добривами в розчині: на 10 літрів води беруть суперфосфат – 40 гр, аміачну селітру – 20 гр, сульфат калію – 10 гр.

Наступні підживлення роблять після зрізування центрального качана, щоб простимулювати ріст бічних стебел. На 10 л води 30 г сульфату калію, 20 суперфосфату, 10 г селітри.

Крім цього, брокколі позитивно ставиться до поливу кропив’яним настоєм, і внесенням у грунт деревного попелу (одина склянка на один квадратний метр).

zrizuvannya_brokoli1

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Коли зрізати качани броколі

Качани капусти броколі збирають зеленими, до того, як розкриються бутони і зацвітуть невеликими жовтими квітами. Перезрілий овоч у стравах зовсім не смачний.

Першим зрізають центральний пагін (після досягнення десятисантисантиметрової довжини), потім чекають врожаю з бічних стебел. У їжу використовують не тільки суцвіття, але і сам качан.

Зрізати суцвіття броколі краще рано вранці, щоб головки не встигли зівянути під жаркими обідніми променями сонця.

Зберігання капусти броколі

Капуста броколі, зібрана в ранню літню пору, довго не лежить – у прохолодному місці її можна зберігати до 14 днів. Краще приготувати овоч відразу або заморозити. А ось пізня броколі, дозріла в жовтні, прекрасно зберігається в холодильнику або льосі при температурі 0°С.

Схожі записи