| | |

Особливості висаджування рослин в різні контейнери

Контейнери для висадки квітів можуть бути з будь-яких матеріалів: кераміки, пластику, гуми, металу чи дерева. Помилково думають, що квіти добре ростуть тільки в керамічних горщиках. Вони прекрасно ростуть і цвітуть у будь-яких контейнерах, потрібно лише забезпечити правильне співвідношення грунту і дренажу та використовувати сучасні і давні методи утримування вологи – гідрогель та мульчування.

Примітка! У котейнерах грунт висихає значно швидше ніж у відкритому грунті, а поживні речовини рослина вбирає дуже швидко, тобто при створенні контейнерного саду, ви повинні щодня пильнувати вологість грунту у контейнерах, а у жаркі літні спекотні дні полив потрібно збільшити у два рази, вносити добрива достатньо кожних 5-7 днів.

visadzhuvannya_roslin_v_kotreineri

Особливості висаджування рослин у контейнери

Для керамічних контейнерів достатньо насипати на дно трохи керамзиту так, щоб дно було закрите. Потім кладемо намочений гідрогель, або вистеляємо дренажний килимок, насипаємо грунт і висаджувати рослину, зверху застеляємо мульчею. Це все ми робимо для того, щоб грунт залишався якомога довше вологим.

visadzhuvannya_u_konteineri_1

Висаджування в дерев’яний контейнер відбувається аналогічно, але керамзиту потрібно дещо більше. Для пластикового контейнера на шар керамзиту потрібно насипати шар крупнозернистого річкового піску, товщиною сантиметр – півтора. Грунт потрібно намагатися вибрати більш пухкий, бажано змішати його з перлітом та вермикулітом, сфагнумом, гідрогелем.

При висаджуванні в металевий контейнер керамзит займає одну третину висоти контейнера, далі йде шар піску і легкий грунт. При цьому все одно в спеку краще переміщати такі контейнери в тінь, а в дощову і холодну погоду – під навіс або в альтанку, в місце захищене від вітру.

Для висаджування квітів в кашпо потрібні особливі умови, адже в них немає стоку води, і корінню складніше дихати, тому всі зазначені норми дренажу повинні бути збільшені у 1,5 рази.

roslini_v_konteinerah

Вибір рослин для контейнерного садка

Асортимент рослин, які використовуються в контейнерному садівництві великий – це не тільки однорічники, а й багаторічники, у тому числі: цибулинні, альпійські і кімнатні рослини, карликові хвойні, невеликі дерева і чагарники, навіть ліани і водні рослини. При висаджуванні високорослих екземплярів для більшої стійкості і захисту від вітру на дно контейнерів кладуть каміння.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Контейнери, рослини та грунт – ось основні матеріали для майбутнього контейнерного саду чи тераси. Підбір рослин дуже важливий, не всі квіти люблять перебувати в контейнерах, точніше, в невеликих контейнерах. Якщо у вас великі горщики (діаметр більше 30 см), в них ви можете висаджувати будь-які з садових однорічних квітів, а якщо ваші контейнера більші ніж 45-50 см. в діаметрі, то садити можна навіть багаторічники. Якщо ви хочете висадити багаторічник, а контейнер менший від необхідного розміру, на зиму потрібно буде закопувати його в землю до рівня поверхні, щоб квіти успішно перезимували і не вимерзли.

Якщо ж контейнери невеликі, то садіть квіти невимогливі до об’єму землі. Такими є петунія, сурфінія, пеларгонія, лобелія, агератум, чорнобривці, низькорослі сорти циній, айстри, маргаритки, вербена, сальвія, календула, бегонія, маленькі жоржини, всі весняні цибулькові і гладіолуси. А настурція в цьому плані дуже капризна. Соняшник декоративний любить великі контейнери. Кучеряві квіти теж не переносять малий об’єм грунту, з них винятком є лише запашний горошок.

roslini_v_konteinerah_na_terasi

У контейнерах цікаво вирощувати не тільки багаторічники, але чагарники і навіть деревця. Самшиту жити некомфортно, зате відмінно себе почувають в контейнерах спіреї і барбариси, кизильник блискучий і смородина альпійська, верби, модрини, декоративні яблуньки, щеплені на невисокий штамб, теж виглядають чарівно і надають саду невеликого японського акценту.

Гірські сосонки, карликові ялинки, модрина на штамбі привертають до себе в контейнері особливу увагу, ефектно буде, якщо ними прикрасити патіо або зробити акцент біля входу в будинок. Якщо ви завели собі хвойну рослину у вазоні, то пам’ятайте: що ялинку, сосонку і їх колючих родичів необхідно вкопати в землю разом з контейнером. У випадку, якщо він занадто важкий або надто гарний, обережно вийміть рослина з контейнера і переваліть в землю. Навесні зможете здійснити зворотну операцію.

Трояндам теж подобається жити в горщиках, особливо ошатні тут грунтопокривні «цариці квітів» і сорти троянд «Моцарт» і «Балерина». Сподобається в горщиках і штамбовим трояндам, та й утепляти їх на зиму в горщику простіше.

travi_u_konteinerah

У досить великому контейнері або в декількох середніх за обсягом, можна посадити міні-город. Комфортно почувають себе в горщиках корисні прянощі (петрушка, кріп, чебрець, розмарин, м’ята, меліса та ін.), шніт-цибуля, салати, помідорчики черрі, декоративні перчики, суниця. Додайте туди для більшої декоративності корисні квіточки настурції, календули і чорнобривців – захоплення гостей вам забезпечене. Таким контейнерам саме місце біля барбекю або мангала.

Схожі записи