
Примітка! У котейнерах грунт висихає значно швидше ніж у відкритому грунті, а поживні речовини рослина вбирає дуже швидко, тобто при створенні контейнерного саду, ви повинні щодня пильнувати вологість грунту у контейнерах, а у жаркі літні спекотні дні полив потрібно збільшити у два рази, вносити добрива достатньо кожних 5-7 днів.

Особливості висаджування рослин у контейнери
Для керамічних контейнерів достатньо насипати на дно трохи керамзиту так, щоб дно було закрите.

Висаджування в дерев'яний контейнер відбувається аналогічно, але керамзиту потрібно дещо більше. Для пластикового контейнера на шар керамзиту потрібно насипати шар крупнозернистого річкового піску, товщиною сантиметр - півтора. Грунт потрібно намагатися вибрати більш пухкий, бажано змішати його з перлітом та вермикулітом, сфагнумом, гідрогелем.
При висаджуванні в металевий контейнер керамзит займає одну третину висоти контейнера, далі йде шар піску і легкий грунт. При цьому все одно в спеку краще переміщати такі контейнери в тінь, а в дощову і холодну погоду - під навіс або в альтанку, в місце захищене від вітру.
Для висаджування квітів в кашпо потрібні особливі умови, адже в них немає стоку води, і корінню складніше дихати, тому всі зазначені норми дренажу повинні бути збільшені у 1,5 рази.
//
Вибір рослин для контейнерного садка
Асортимент рослин, які використовуються в контейнерному садівництві великий - це не тільки однорічники, а й багаторічники, у тому числі: цибулинні, альпійські і кімнатні рослини, карликові хвойні, невеликі дерева і чагарники, навіть ліани і водні рослини. При висаджуванні високорослих екземплярів для більшої стійкості і захисту від вітру на дно контейнерів кладуть каміння.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Контейнери, рослини та грунт - ось основні матеріали для майбутнього контейнерного саду чи тераси. Підбір рослин дуже важливий, не всі квіти люблять перебувати в контейнерах, точніше, в невеликих контейнерах. Якщо у вас великі горщики (діаметр більше 30 см), в них ви можете висаджувати будь-які з садових однорічних квітів, а якщо ваші контейнера більші ніж 45-50 см. в діаметрі, то садити можна навіть багаторічники. Якщо ви хочете висадити багаторічник, а контейнер менший від необхідного розміру, на зиму потрібно буде закопувати його в землю до рівня поверхні, щоб квіти успішно перезимували і не вимерзли.
Якщо ж контейнери невеликі, то садіть квіти невимогливі до об'єму землі.

У контейнерах цікаво вирощувати не тільки багаторічники, але чагарники і навіть деревця. Самшиту жити некомфортно, зате відмінно себе почувають в контейнерах спіреї і барбариси, кизильник блискучий і смородина альпійська, верби, модрини, декоративні яблуньки, щеплені на невисокий штамб, теж виглядають чарівно і надають саду невеликого японського акценту.
Гірські сосонки, карликові ялинки, модрина на штамбі привертають до себе в контейнері особливу увагу, ефектно буде, якщо ними прикрасити патіо або зробити акцент біля входу в будинок. Якщо ви завели собі хвойну рослину у вазоні, то пам'ятайте: що ялинку, сосонку і їх колючих родичів необхідно вкопати в землю разом з контейнером. У випадку, якщо він занадто важкий або надто гарний, обережно вийміть рослина з контейнера і переваліть в землю. Навесні зможете здійснити зворотну операцію.
Трояндам теж подобається жити в горщиках, особливо ошатні тут грунтопокривні «цариці квітів» і сорти троянд «Моцарт» і «Балерина».

У досить великому контейнері або в декількох середніх за обсягом, можна посадити міні-город. Комфортно почувають себе в горщиках корисні прянощі (петрушка, кріп, чебрець, розмарин, м'ята, меліса та ін.), шніт-цибуля, салати, помідорчики черрі, декоративні перчики, суниця. Додайте туди для більшої декоративності корисні квіточки настурції, календули і чорнобривців - захоплення гостей вам забезпечене. Таким контейнерам саме місце біля барбекю або мангала.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!