|

Як доглядати за гладіолусами

Вирощувати гладіолуси різних сортів зовсім не складно, якщо знати, як доглядати за гладіолусами протягом усього сезону. На гарне та тривале цвітіння гладіолусів впливає багато різних чинників: яскравість світла, грунт, полив та підживлення.

Місце висаджування гладіолуса

Гладіолуси люблять тепло, тому садити їх потрібно на сонячних місцях захищених від вітру.

misce_visadzhuvannya_gl

Як поливати гладіолуси

Поливати висаджені гладіолуси потрібно раз на тиждень – вранці або пізно ввечері. Рясно лити воду краще між рядами, щоб виключити потрапляння крапель на листя рослин. У спеку поливайте гладіолуси кожні 3-4 дні, інакше квітконіжки стануть млявими, а останні квітки засохнуть не розпустившись.

mulchuvannya_gladiolusiv

Мульчування та розпушування грунту

Коли сходи досягнуть десятисантиметрової висоти, потрібно замульчувати місце висаджування, шаром перегною або компостом товщиною 5 см (компост захистить грунт від зневоднення і перегріву, а при поливанні забезпечить підживлення). Розпушувати грунт бажано не рідше одного разу на місяць, незалежно від наявності або відсутності опадів.

pidvyazuvannya_gladiolusa

Підв’язування квітконіжок гладіолуса

Коли на стрілках з’являться бутони, підв’яжіть квітконіжку до кілочків, якщо в цьому є необхідність, і не забувайте видаляти засохлі квіти, щоб рослина не витрачала поживні речовини, на процес визрівання насіння (яке вам не знадобиться).

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Прополювання грунту біля гладіолусів

Догляд за гладіолусами включає в себе і прополювання (за необхідністю). Слідкуйте за тим, щоб бур’яни не заглушили сходи гладіолусів (на зарослих бур’янами ділянках, більший ризик появи хвороб та шкідників).

veliki_gladiolusi

Підживлення гладіолусів

Щоб досягти максимальної величини квітки, гладіолуси необхідно підживляти мінеральними та органічними добривами.

  • Мінеральні добрива

    Підживлення гладіолусів добривами здійснюється на різних стадіях росту. Перша підгодівля – азотна – проводиться в період появи перших 2-3 листків, на 1м² грунту 25- 35 г селітри. Другу підгодівлю – азотно-калійно-фосфорну – слід проводити після появи 5-6 листків, шляхом внесення на 1м2 грунту 15-20 г суперфосфату, 10-20 г сульфату амонію і 10-20 г сірчанокислого калію. Третя підгодівля – калійно-фосфорна – дається рослинам перед бутонізацією, відразу після появи квітконіжки: на 1м2 – 30-40 г суперфосфату і 15-20 г хлористого калію.

    riznovidi_gladiolusa_2
  • Органічні

    Гладіолуси також потребують органічних добрив, які краще вносити в рідкому вигляді, оскільки це дозволяє швидко добратися до кореневої системи рослини. На початку росту рослини можна використовувати настій пташиного посліду (1 літр посліду настоюється на 10 літрах води, протягом 10-12 днів, потім один літр цього настою розбавляють в 10 літрах води і поливають між рядами, з подальшим розпушуванням грунту і підгортанням). Не використовуйте в якості добрива кінський гній. Після 15 серпня потрібно припинити підживлення гладіолусів.

  • Обприскування добривами гладіолуса

    Для максимального цвітіння гладіолусів використовуйте некореневе (листя рослин) підживлення, методом обприскування розчином мінеральних речовин, яке прискорює цвітіння гладіолусів і збільшує їх декоративність (розчини борної кислоти (0,15 г на 1 л води), мідного купоросу (0,2 г на 1 л води) або 0,15% розчин марганцівки). Обприскують листя 2-3 рази за літо, на початку росту і в період бутонізації.

gladiolus_kotschyanus

Обрізання гладіолуса

Обрізати гладіолуси потрібно гострим ножем, вранці або ввечері, так, щоб залишок квітконіжки був захований між рештою листя, яких на рослині має бути не менше чотирьох. Листя гладіолуса забезпечує подальший ріст і розвиток бульбоцибулини.

Схожі записи