Лохина: вирощування та догляд

Лохина – дуже корисна ягода. В ній багато калію, кальцію, магнію, натрію, заліза і фосфору. Багата вона вітамінами С, В1, В2, К і РР.

При вирощуванні лохини, догляд особливо важливий поки кущі молоденькі, а бур’яни та посуха є її найлютішими ворогами. Як доглядати за лохиною та деякі тонкощі вирощування ми описали у цій статті, а як посадити лохину, читайте у статті “Як садити лохину”

poliv_lohini

Догляд за лохиною – полив

При вирощуванні лохини основний догляд полягає у контролі за вологістю грунту, оскільки ця рослина потребує багато вологи. Дуже важливо не допустити пересихання грунту. Поки саджанець лохини не приживеться, треба щоб земля була постійно вологою і протягом декількох тижнів потрібно підтримувати щоденний полив.

Далі, якщо погода стоїть суха, лохину потрібно поливати двічі на тиждень і краще це робити вранці і ввечері. А при жаркій погоді бажано ще й обприскувати кущі холодною водою. У липні-серпні коли кущі плодоносять і закладають квіткові бруньки для майбутнього врожаю, лохині дуже необхідний рясний полив. При догляді за лохиною треба врахувати, що хоч вона й дуже вологолюбна рослина, але надлишок вологи їй теж заборонений. Тому застою води слід уникати.

propolyuvannya

Вирощування лохини – розпушування та мульчування грунту

Не менш важливим у догляді за лохиною є розпушування грунту, але при цьому не слід забувати, що коренева система залягає на глибині 20-40 см і, тому розпушування пристовбурових кіл ми повинні робити на глибину не більше 8-10 см.

При вирощуванні лохини, протягом періоду вегетації, пристовбурові кола бажано 2-3 рази мульчувати сумішшю, що складається з тирси та перепрілого гною.

Чим підживляти лохину

Підживлення у догляді за лохиною відіграє досить вагоме значення. Для поліпшення росту і збільшення врожаю, лохину добре підживляти мінеральними добривами, в той час як органічні добрива їй просто протипоказані.

  1. Підживляти лохину рекомендують два рази весною:
  2. Перший раз підживляємо лохину, коли набухають бруньки;
  3. а другий раз – через 6-7 тижнів.

Підживлення лохини слід починати з другого року вирощування:

  • на дворічний кущ додають 1 столову ложку повного мінерального добрива;
  • на трирічний кущ лохини потрібно – 2 столові ложки;
  • на 4-річний – 4 столові ложки;
  • на 5-річний – 8 столових ложок;
  • на 6-річний і більше – 16 столових ложок.

За зовнішнім виглядом лохини дуже легко визначити яких мінеральних елементів їй не вистачає на даний момент.

Читайте також: ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Так, наприклад, якщо не вистачає:

  • фосфору – листя тісно притискаються до стебла і набувають фіолетового відтінку;
  • калію – відмирають кінчики листя, з’являються плями, верхівки молодих пагонів чорніють і відмирають;
  • азоту – сповільнюється ріст пагонів, старе листя стає жовтувато-зеленими, а якщо дефіцит азоту значний, то вже весь кущ виглядає жовтувато-зеленим, потім на листках з’являється червонуватий відтінок і врожай зменшується, ягоди стають дрібнішими;
  • магнію – у листя червоні краю, але в той же час біля середньої жилки зберігається зелений колір;
  • кальцію – листя деформуються, а їх краї стають жовтими;
  • сірки – листя набувають жовтувато-білого колбору, а іноді і цілком стають білими.
  • бору – верхівкові листя набувають блакитного забарвлення, з’являється пожовтіння між жилками старого листя, зупиняється ріст пагонів, а потім вони відмирають;
  • заліза – на молодих верхівкових листках з’являється пожовтіння між жилками, утворюється сітка зелених жилок на тлі жовтого забарвлення всього листа.

Знаючи ці ознаки можна з великою ймовірністю визначити яких елементів бракує рослині і своєчасно його додати. Тож при вирощуванні лохини не забувайте додатково підживляти її відповідними мінеральними добривами.

obryzka_lohini

Вирощування та догляд за лохиною – обрізка

Догляд за кущами лохини полягає також в обрізці та омолоджені. При вирощуванні лохини, обрізати її в молодому віці не рекомендується. Можна лише ранньою весною (до набрякання бруньок) у неплодоносних гілок вирізати хворі частини, поламані, що стеляться по землі, слабкі і підмерзлі гілки.

Але вже до 10-12 річного віку куща починається здрібніння ягід і зниження врожайності. Тому необхідно провести омолоджуючу обрізку лохини, яку можна здійснити двома способами:

  1. Відразу ж в один рік видаляємо всі старі гілки. Недолік цього методу в тому, що протягом 2-3 років буде значна втрата врожаю.
  2. У перший рік обрізки видаляємо тільки частину старих гілок, а решта залишаємо для плодоношення. А потім на наступний рік, коли відростуть молоді пагони, старі видаляємо.
lohina_zbyr_vrozhayu

Вирощування лохини – збір врожаю

Догляд за лохиною полягає і у зборі врожаю. Терміни дозрівання ягід залежать від того, які сорти ви посадили.

Так якщо сорт лохини:

  • ранньостиглий, то ягоди починаємо збирати з першої декади липня;
  • середньостиглий – з другої-третьої декади липня;
  • пізньостиглий – з другої-третьої декади серпня.

Плоди лохини достигають неодночасно, тому збір врожаю на кущі триває більше місяця.

Першою ознакою початку дозрівання ягід лохини є зміна зеленого кольору ягід на блакитно-фіолетовий. Це означає, що через тиждень при гарній погоді ягоди вже дозріють. Зривати з куща потрібно тільки такі ягоди, які легко відриваються.

Найбільш великими і смачними є ягоди першого і другого збору, так, що їх найкраще споживати в свіжому вигляді. А ягоди наступних зборів набагато дрібніші і, їх рекомендую переробляти.

Вирощування та догляд за лохиною – укриття на зиму

Важливим у догляді за лохиною є укриття рослини на зиму, від укриття залежить майбутній врожай. У більшості випадків, межею морозостійкості кущів лохини є температура – 23 – -25 градусів, а також велика ймовірність підмерзання рослини в безсніжну зиму.

Якщо ви вирішили вирощувати пізньостиглі сорти, то не забудьте, що вони часто страждають від ранньо-осінніх заморозків і, тому ці сорти необхідно першими накривати. Підготовку кущів до зими треба починати завчасно.

Як утепляти лохину

Гілки лохини пригинають до землі, для цього можна використовувати шпагат або дротові дуги, розташувавши їх навхрест.

Потім з настанням стійких морозів кущі накриваємо мішковиною чи агротканиною. Поліетиленову плівку краще не використовувати. Взимку кущі можна присипати розсипчастим снігом так, щоб верхівки стебел постійно були під білим покривалом.

З настанням весни укриття знімаємо, обрізаємо кінчики підмерзлих гілочок. Квітки лохини зазвичай не потребують додаткового захисту від різкого весняного похолодання, так, як можуть переносити заморозки до – 7 градусів.

Розмноження лохини

Лохина розмножується живцями, відводками, відростками.

Хвороби та шкідники лохини

Хвороби сіра гниль, антракноз. Шкідники птахи, хрущі.

Читайте більше на KvitkaInfo.com: квіти, домашні рослини, сад, город, ландшафтний дизайн.

Схожі записи