10 секретів садівництва, які повинна знати кожна людина

Кожен садівник має свої секрети які були набуті багаторічним досвідом.

Kvitkainfo.com хоче поділитися секретами досвідчених садівників.

Секрети садівництва:

  1. Для того щоб всі посаджені рослини добре росли, потрібно вибирати ті рослини, які ростуть у вашій кліматичній зоні. Використовуйте вашу кліматичну зону в якості основного критерію, щоб не посадити ті дерева, кущі і багаторічні рослини, які не витримують умов вашого регіону. Купуйте рослини у місцевих садових, квіткових розплідниках.
  2. pydzhivlennya_gruntu

    Що року в саду, на квітнику, на грядках потрібно поліпшувати грунт, вносити добрива. Найкращим добривом є компост. Свіжий гній повинен перепріти перед внесенням його в грунт. Свіжий гній має дуже високий вміст азоту і може “спалити” рослини; він також може містити хвороботворні мікроорганізми або паразитів. Гній від свиней, собак і кішок ніколи не повинні бути використані в садах або компостних купах, бо вони можуть містити паразитів, які можуть інфікувати людей.

    Правильно приготувати компост допоможе наша стаття : Як приготувати компост.

  3. Багаторічні рослини такі як фруктові дерева, хвойні рослини, квітучі кущі, троянди,…, їм потрібно три роки, щоб досягти зрілого віку, і почати плодоносити та рясно цвісти.
  4. obryzka_vid_cvilih_kvitiv

    Своєчасне видалення сухих і зів’ялих, відцвілих квітів є запорукою тривалого цвітіння рослини. Також видаляйте насінні коробочки (якщо ви не збиратимете насіння), а у кущів обрізайте плоди та сухі гілки – це позитивно впливає на багаторічні та однорічні рослини. Оскільки наша мета досягнути максимально тривалого цвітіння. Також обрізка відцвілих квітів стимулює рослину утворювати нові бутони, листя. Коріння стає більш міцнішим, рослина не витрачає всі сили на насіння.

  5. Вирощуйте овочі в місці яке протягом 8 годин знаходиться на прямому сонці щодня. Для більшості овочів потрібно повне сонячне освітлення протягом дня, щоб збирати багатий врожай. Якщо у вас є тінисті місця – вирощуйте там салат, шпинат, редис, капусту.

    Вибрати місце для городу вам допоможе наша стаття: Як вибрати місце для грядки.

  6. mulcha_v_sadu

    Найкращий метод боротьби з бур’янами це прополювання і розпушування грунту. Уникайте глибоких розпушувань, які можуть перенести насіння бур’янів на поверхню грунту, де воно успішно проросте. Виполюйте бур’яни до цвітіння, щоб насіння не висівалося. Використовуйте 5 см шар мульчі, щоб приглушити і запобігти росту бур’янів.

  7. Весняно квітучі цибулині квіти, такі як тюльпани, нарциси, крокуси, гіацинти та мускарі потрібно висаджувати восени на глибину що в 2-3 рази перевищує висоту цибулини.

    collage_doglyad_za_tulpanami_pislya_cvitinnya
  8. Після цвітіння весняно-квітучі цибулинні квіти не можна обрізати стебла і листя, обрізайте тільки насінні коробочки. Залиште листя, до поки воно не стане коричневим. Листя зберігають поживні речовини необхідні для цибулини і цвітіння в наступному році. Заплітати та зв’язувати листя не рекомендується , так як це зменшує кількість світла на поверхні листя.

    Як та коли висаджувати цибулини квітів вам допоможе наша стаття: Як садити цибулини різних квітів.

  9. Кінець літа або початок осені це найкращий час щоб розділити і пересадити квітучі навесні багаторічні рослини. Найбільш часто у цей період розділяють багаторічники іриси, піони, хости і лілейники.

    Як розділити рослини читайте у нашій статті: Розмноження рослин відростками та ділення куща.

  10. Коріння дерев волоського горіха виробляють речовину під назвою юглон, яка є токсичною для багатьох сонячно- люблячих садових рослин, в тому числі помідори і картопля. ( волоський горіх не шкодить багатьом тіньолюбним рослинам). Токсична зона в зрілого дерева може бути до 20 метрів від стовбура. Юглон хімічна речовина може потрапити в ваш компост, якщо ви кидаєте в компост листя волоського горіха.

Дотримуйтесь цих порад і ваш сад, город буде завжди у гарному стані.

Схожі записи