Як доглядати за ремонтантною малиною після збору ягід
Догляд за ремонтантною малиною трохи відрізняється від догляду за малиною літніх сортів.
Адже, ремонтантна малина має зовсім інший цикл розвитку, плодоносить в інший час, а це означає, що і доглядати за нею потрібно в інший час ніж за сортами літньої малини.
У ремонтантної малини ягоди наливаються і стають червоними в серпні – на початку вересня, також ягоди цієї малини можуть дозрівати і в червні.
Ремонтантна малина відрізняється від літніх сортів тим, що здатна плодоносити і на торішніх пагонах, і на пагонах цього року. При правильному виборі сорту і грамотному догляді її плодоношення розтягується більш ніж на 2 місяці.
Обрізка ремонтантной малини після збору ягід
Прагнучи отримати максимум ягід з куща, багато садівники не видаляють у ремонтантної малини всю наземну частину восени, а залишають кілька міцних пагонів. У цьому випадку ягоди на них з’являються ще на початку літа. Однак ця згубна практика веде до ослаблення рослин, зараження хворобами і втрати ремонтантних якостей.
Щоб уникнути цієї помилки на зиму у ремонтантної малини потрібно обрізати всю наземну частину, не залишаючи ані галузки, ні навіть пеньків. До весни з обрізанням краще не затягувати – в заростях малини зимують комахи-шкідники, спори грибків і бактерії.
Якщо ж ви хочете з цієї малини зібрати 2 врожаї, то під час осінньої обрізки (в листопаді) залиште на кожному кущі 4-5 сильних пагонів, обріжте їх на третину. Весною перевірте, як вони перезимували, видаліть підмерзлі, а решта залиште і своєчасно розчищайте дрібну поросль малини, щоб кущі не загущувалися.
Підживлення ремонтантной малини після збору ягід
Ремонтантна малина не « любить» осінньої підгодівлі органікою. Тому, що органічні добрива, як правило, містять багато азоту, а на його переробку восени у кущів вже немає часу. Тому, краще підживляти ремонтантну малину без азотними мінеральними добривами, які продаються в садових магазинах і внесіть по 50-60 г в лунки навколо куща.
Полив ремонтантной малини після збору ягід
Для рясного врожаю ремонтантній малині потрібна велика кількість вологи протягом усього сезону. Поливати її варто не рідше разу на тиждень, при цьому промочуючи грунт на глибину 30-40 см. Після збору ягід, який часто закінчується вже за холодів, число поливів можна скоротити. Однак за пару тижнів до настання морозів необхідно рясно пролити посадки, потім розпушити землю навколо них і замульчувати соломою, торфом, сіном, тирсою або іншим матеріалом.
Обробка ремонтантної малини від хвороб і шкідників після збору ягід
Восени у ремонтантної малини видаляється вся надземна частина куща, а тому обробляти від шкідників особливо нічого. Але потрібно пам’ятати , що комахи і бактерії можуть залишитися на зиму в верхньому шарі ґрунту, і навесні вибратися на сонечко, щоб знову шкодити вашому саду. Тому перед початком холодів видаліть з-під кущів всі рослинні залишки, спаліть зрізані гілки малини, а верхній шар грунту прорихліть і обробіть АЛАТАР, Інта-Виром або фуфанон-Нова за інструкцією. Якщо у вашому малиннику трапляється мох і лишайник, полийте грунт 1% -ним розчином мідного або залізного купоросу.
Тепер ви знаєте як доглядати за ремонтантною малиною. Успіху.