Як доглядати за помідорами в серпні

Догляд за помідорами в серпні полягає у захисті від хвороб та вдалому дозріванні. Що ж для цього потрібно робити?

Під час дозрівання плодів важливо не допускати коливань вологості грунту. В іншому випадку помідори можуть потріскати. Але догляд за помідорами в серпні не обмежуються тільки поливанням.

Підживлення томатів у теплиці і відкритому грунті

Основні проблеми у томатів в серпні можуть бути пов’язані з не достатком поживних речовин або відсутністю в них необхідних елементів. Садівники, добрива просто розсипають біля рослин. Але при такій підгодівлі рослини не засвоюють велику частину корисних речовин. Підживляти помідори найкраще рідкими добривами по попередньо зробленим в міжряддях борознах. Перед цим важливо не забути полити грядки.

Добрива, внесені із мокрої землі, краще засвоюються рослинами.

Підживлення томатів в серпні

У серпні в два рази зростає потреба томатів в калії. Підгодуйте кущики дерев’яним попелом (1 склянка на 10 л води).

Якщо листя томатів посвітліли – у наявності недолік азоту. Полийте рослини розчином сечовини (1 ст.л. на 10 л води).

А при нестачі фосфору (ознака – листя набувають пурпурно-фіолетового відтінку) внесіть суперфосфат (2 ст.л. на 10 л води).

Щоб томати не відставали в рості, підгодуйте їх настоєм пташиного посліду: 0,5 кг сухого курячого посліду залийте 10 л води, ємність щільно накрийте плівкою і настоюйте добриво протягом 3-5 днів. Потім розбавте настій водою в співвідношенні 1:20 і вилийте 1 л під кожну рослину.

У проміжках між кореневими підживленнями робіть позакореневе (по листю). Для цього підійдуть такі препарати будь-яке комплексне добриво з мікроелементами.

Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду» та підписуйтесь на наш відео-канал.

priszipuvannya_kvytyv_tomata

Що робити з суцвіттями помідорів в серпні?

Суцвіття і бутони, які цвітуть на початку серпня, швидше за все, не встигнуть дати якісний урожай. Тому їх краще обірвати, адже в середньому на дозрівання томатів потрібно 45 днів. В крайньому випадку можна буде зірвати помідори зеленими і покласти на дозрівання.

Прищипування помідорів в серпні

У серпні потрібно прищипувати верхівки у високорослих томатів. Тоді швидше дозріють плоди.

Якщо томати хворіють у серпні

Поява темних плям на листках, а також смуг і штрихів на стеблах вказує на зараження томатів (небезпечним вірусним захворюванням). Такі кущі відразу ж видаліть і спаліть для запобігання поширенню хвороби на решту рослин. Решту рослин 2-3 рази пролийте темно-рожевим розчином марганцівки і обприскати по листю будь-яким добривом з мікроелементами.

При перших ознаках фітофтори обробіть кущі 1% -ною бордоською рідиною, мідним купоросом (1 ст.л. на 10 л води) або народними засобами.

Схожі записи