Догляд за виноградом в серпні

Щоб ваш виноград був здоровий і рясно плодоносив за ним потрібно доглядати щомісяця. У цій статті ми розповімо як доглядати за виноградом у серпні.

Догляд за виноградом в серпні має кілька обов’язкових дій, які гарантуватимуть багатий і смачний урожай.

У серпні ранні сорти винограду вже починають дозрівати, вже зовсім скоро можна буде зірвати всі грона. Що потрібно зробити з виноградом у серпні, щоб його було вдосталь і для столу, і на компот, і для приготування домашнього вина.

Полив винограду ранніх і пізніх сортів у серпні

У першій половині серпня виноград потрібно регулярно та рясно поливати (в суху погоду). Починаючи з середини місяця (серпня), якщо дощової вологи рослині вистачає, полив потрібно припинити. Якщо ж погода стоїть тепла і суха погода, то підливати потрібно невеликими порціями теплою водою, але це стосується тільки молодих кущів і винограду пізніх сортів. Виноград ранніх термінів дозрівання і дорослі кущі в другій половині серпня, як правило, вже не поливають.

Поради досвідчених виноградарів:

Землю під виноградом потрібно зволожувати до розм’якшення ягід і фарбування шкірки в характерний для сорту колір.

Рясний полив винограду під час дозрівання ягід може привести до розтріскування шкірки і появі на плодах сірої гнилі.

Підживлення винограду в серпні

На початку серпня потрібно підживити плодоносну лозу позакоренево, добриво не повинно містити азоту. Наприклад, можна розчинити 15 г монофосфату калію в 10 л відстояною дощової води і обприскати виноград по листю.

Поради досвідчених виноградарів :

у серпні не варто використовувати азотовмісні добрива – інакше рослина буде нарощувати зелену масу, замість того щоб почати підготовку до зими.

Під час дозрівання ягід винограду можна провести ще одне позакореневе підживлення: 3 г борної кислоти розведіть в невеликій кількості гарячої води, додайте 1 г марганцівки, 20 г сульфату калію і 30 г суперфосфату. Отриману суміш розведіть в 10 л води.

Для пришвидшення дозрівання ягід можна також додатково провести кореневе підживлення винограду. Для цього під кожен кущ потрібно внести 60 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію і розчин мікроелементів (Майстер, Новоферт Ягода, Кемира), згідно з інструкцією.

Обробка винограду від хворіб в серпні

Обробку винограду в серпні фунгіцидами можна проводити тільки у пізніх сортів винограду (які достигатимуть через 30 днів) у разі виявлення ознак хвороб винограду.

Обробка винограду від хворіб в серпні – безпечними розчинами

Для того щоб уникнути поширення інфекції, перед обробкою захисними розчинами обов’язково потрібно видалити з лоз заражені грона, ягоди, в тому числі потріскані.

Якщо є перші ознаки хвороби сірої гнилі, розведіть 2 г йодистого калію або 80 г харчової соди в 10 л води і обробіть рослину одним з цих розчинів.

Якщо ви помітили перші ознаки несправжньої борошнистої роси на гронах винограду, або як її ще називають, мілдью, розчиніть в 10 л води 5-7 г перманганату калію (марганцівки) і цим обприскайте виноград. Допускається повторна обробка рослини, якщо перше обприскування не допомогло: в цьому випадку дозу марганцівки на 10 л води збільшують удвічі.

Суміш з 80 г колоїдної сірки і 10 л води допоможе перемогти справжню борошняну росу, у якій є і друга назва – оідіум. Однак обприскувати цією сумішшю хвору рослину, ягоди потрібно при температурі не менше 20 ° C, погода при цьому повинна бути сухою і безвітряною.

Догляд за виноградом влітку

Обрізка винограду в серпні

Так зване карбування (прищипування) лоз винограду краще проводити в кінці серпня. Потрібно видалити всі верхівки молодих пагонів з 6-8 верхніми листками. Залежно від висоти куща, потрібно відрізати від 20 до 40 см. Якщо ви все зробите правильно, то до зими ваша лоза зміцніє і накопичить необхідні їй поживні речовини.

Поради досвідчених виноградарів :

Карбування не проводять на пошкоджених хворобами кущах, в посушливу і жарку погоду, а також на ділянках з близьким заляганням грунтових вод.

Також у серпні потрібно видаляти ті листя, які затіняють грони винограду.

Схожі записи