Догляд за півоніями в серпні
Серпень для любителів півоній дуже важливий. Адже саме цього місяця можна розмножувати півони, а також формуються квіткові бруньки на наступний рік.
Крім розмноження півоній в серпні, також потрібно знайти час для догляду за молодими і зрілими кущами, щоб в наступному році вони рясно зацвіли.
Розмноження півонів поділом куща в серпні
Найкращим часом для висаджування, розмноження півонів є друга половина серпня і весь вересень. Саме до середини серпня у рослин формуються бруньки на наступний рік, тому ні раніше, ні пізніше пересаджувати півони не варто. У жовтні розмножувати півони небезпечно тому, що вже досить холодно і щойно висаджені кущі можуть не встигнути прижитися (звісно, все залежить від погодних умов), тому пересадка півоній восени пов’язана з певним ризиком.
Омолодження кущів півонів в серпні
Пересадка півонів в серпні дозволить омолодити ( розділити ) кущі, це посилить їх цвітіння, тому, що на сильно загущених кущах квітки стають дрібними. Для цієї процедури краще вибирати трав’янисті півонії в віці 4-5 років, деревовидні – 5-6 років. Можна ділити кущі і рідше, раз в 10 років, але зробити це буде фізично складніше через великий розмір кореневої системи.
Розмноження півонів насінням
У серпні можна зібрати насіння півоній і висадити їх на підготовлену ділянку. Проростуть рослини через 1,5 року, а зацвітуть тільки через 6 років. Отримані екземпляри не збережуть сортових ознак материнського куща, але зате з них можуть вийти цікаві рослини з незвичайною забарвленням і формою квіток.
Як садити півони у відкритий грунт
Обрізка півоній на зиму
Перш ніж почати висаджувати півони, після викопування потрібно обрізати пожовкле сухе листя і старі стебла, залишивши відростки довжиною 5-7 см.
І молоді, і дорослі кущі травянистих півонів потребують щорічної обрізки. Обрізку проводять восени (у жовтні-листопаді), що дозволяє рослинам відпочити після цвітіння і підготуватися до холодів. Для цього обріжте всі пагони, залишивши кілька сантиметрів над грунтом. Зрізи присипте попелом з розрахунку 2-3 жмені на один кущ.
Підживлення півонів в серпні
Влітку підживлення півонів важливий елемент догляду для формування квіткових бруньок на наступний рік. Молоді і старі кущі на початку серпня потрібно підживити настоєм коров’яку, розведеним водою в пропорції 1:10 або фосфорними і калійними добривами, після поливу внесіть під кожен кущ 20-30 г суперфосфату і 10-15 сірчанокислого калію розведені у 10 л води. У розчин варто додати 1 таблетку мікродобрив. Підживлення можна внести і в сухому вигляді, підсипали її в борозни по периметру куща.
Щойно висаджені півонії не потребують добрива, тому що все необхідне ви вже внесли в посадкову яму. З другого року можете поступово починати підживляти рослини.
Догляд за півоніями в серпні включає також і інші роботи:
Полив (в сухе літо) щоб вони добре цвіли в майбутньому році (6-7 л води під кожен кущ), до кінця місяця полив поступово скорочується;
розпушення грунт після поливів і дощів;
прополювання бур’янів;
мульчування перегноєм або торфом;
для профілактики хвороб і появи шкідників обприскування півонії 1% -ним розчином бордоської рідини або хлороокісью міді (40 г на 10 л води).