Роль насіння в нашому житті

Насіння основний матеріал для вирощування овочів, фруктів, квітів.

Тому, так важливо купувати якісне насіння, яке було зібране та збережене професійно. Саме таке насіння можна вибрати на сайті семена. На цьому сайті ви знайдете насіння овочів, ягід та насіння квітів відповідної якості. Адже, в насінині міститься все необхідне для росту нової рослини і наше завдання допомогти їй вирости і плодоносити.

Розглянемо будову насіння(коротко):

Основною частиною насінини — зародок, він є початком нової рослини. Для того щоб зародок розвивався, в насінині є запас поживних речовин. Зовні насіння покрите насіннєвою шкіркою. Складається зародок із зародкового корінця, зародкового стебла, зародкової бруньки, сім’ядолей.

Зародковий корінець і є зачатком нового коріння. При проростанні насінини зародковий корінець розвивається першим, шкірка тріскає і зачіпається за грунт.

budova_nasinini

Зародкова стеблинка і є початком нового стебла. Вона розміщена між зародковим корінцем і брунькою. Саме із зародкової бруньки виростає листя, стебра, квіти.

Сім’ядолі — зявляються першими після посіву насіння – листя зародка. Сім’ядолі поділяються на однодольні (кукурудза, лілії, жито,овес пшениця, цибуля) і дводольні (яскравим прикладом є квасоля). Проростки дводольних і однодольних рослин відрізняються одні від одних своїми надземними частинами. Дводольні сім’ядолі становлять досить велику групу рослин, та це практично всі рослини після посіву в яких зявляються два листочка, а саме кабачки, помідори, гороз, біб, суниця, еустома, чорнобривці та багато інших.) У дводольних є дві сім’ядолі, які нагадують листочки, а в однодольних їх нема. Одразу виростає листочок, або як ще називають щиток. Щиток це зародок однодольних, який є єдиною сім’ядолею насінини, і використовується зародком для живлення.

Умови проростання насіння

Дуже важливим у збережені зародка в насінині є зовнішні умови, а також умови зберігання та висушування.

Всім відомо, що насіння проростає при плюсовій температурі, але воно проросте і дасть початок новій рослині тільки в одному випадку, якщо в насінні буде живий зародок, насіння, що проросло називають схожим. Схожість насіння визначається кількістю сходів насіння у відсотках до загальної кількості висіяного. Схожість посівного матеріалу має становити близько 98%. Температура для сходження насіння. Для різниих кліматів температура різна, все залежить від географічного походження.

Вода та волога для сходження насіння: Другим фактором для проростання насіння є наявність води. Проростати насіння може лише у вологому середовищі. Вода потрібна для набрякання і пробудження зародка. Проникаючи через шкірку вода потрапляє міжклітинні простори та клітини і виводить зародок зі стану спокою.

Кисень для насіння. Важливим для зародка насіння є надходження кисню. Адже при застоюванні води, насіння не отримує кисень і може зігнити, тому так важливо після поливу зрихлювати грунт. Насіння повинно дихати, під час дихання виділяється теплота. Ця теплота і замкнена волога може призвести до запрівання, а потім гниття зародка.

Тому, так важливо зберігати лише сухе насіння в добре провітрюваних приміщеннях.

Також для насіння важливим є глибина висіву. Дрібне насіння висівають на глибину 0.5 – 2 см, але дуже дрібне насіння висівають на поверхню грунту без загортання. Великонасінєві культури сіють на глибину до 5 см. На кожній пачці з насінням є рекомендації, щодо глибини висіву.

Якщо дотриманні всі вище перараховані умови, насіння починає проростати і перетворюється на паросток, а з часом стає потужною рослиною. Дуже цікавий процес появи сімядольних листків. У насінні проростання починається з видовженням зародкового корінця, корінець, який вступає в ріст раніше, прикріплються до субстрату і живить його водою та мінеральними речовинами, а зчасом перетворення в головний корінь рослини. Далі, проростає стебельце разом із сім’ядольними листочками і, нарешті, починає свій ріст брунька, даючи початок новій рослині. Цю послідовність ми показали на фото.

Схожі записи