Чисті грядки або як позбутися від бур’янів – поради садівникам

Прополювання грядок – заняття дуже нудне та нецікаве. Але навіть з такою нецікавою роботою легко впоратися, якщо знайти деякі секрети.

Kvitkainfo.com пропонує 5 способів позбутися від бур’янів на ділянці. Ці заходи допоможуть полегшити життя садівникам і захистять посаджені культури від агресивних бур’янів.

Методи боротьби з бур’янами

borotba_z_buryanami1
  1. Перекопування та розпушування грунту – боротьба з бур’янами

    Боротьба з бур’янами повинна починатися ще на етапі підготовки грядок. Прихильники органічного садівництва активно застосовують безвідмовний метод обробки грунту – неглибоке перекопування та неглибоке розпушування грунту. При ньому землю перекопують тільки один раз – в момент первинної обробки. В інший час грунт тільки неглибоко розпушують.

    Неглибоке розпушування замість перекопування – основа безвідмовного методу обробки грунту.

    Чим хороший цей спосіб?При цьому способі насіння бур’янів не виносяться на поверхню і тому не проростає. Те насіння, що занесене на ділянку вітром, серйозної шкоди культурним рослинам не завдадуть.

    Доріжки між грядками можна присипати мульчею (гравієм, корою, стружкою, соломою, скошеною травою..) – тоді бур’яни не зможуть рости навіть там.

    vusa_polunicy

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

  2. Мульчування – боротьба з бур’янами

    Один з найбільш надійних та провірених способів позбавлення від бур’янів – це мульчування. Шар мульчі (шар мульчі повинен бути мінімум 5 см) позбавляє насіння бур’янів необхідного їм для проростання світла.

    В якості мульчі можна використовувати: перегній, компост, торф, кору, солому, сіно, скошену траву, опале листя, шкаралупу горіхів і яєць, папір. Але підбирати їх потрібно з розумом. Наприклад, якщо ви використовуєте в якості мульчі торф або соснову кору, то вони можуть за кислити грунт. А в такому грунті зможе рости не кожна рослина.

    Важливо! Бур`яни легко занести в город або квітник і разом з мульчею. Таке може статися, якщо ви використовуєте перегній, торф або недостиглий компост.

    Підготувати правильно компост вам допоможе наша стаття:Як приготувати компост

    borotba_z_buryanami2

    З неорганічних матеріалів в якості мульчі можна використовувати чорну агротканину. Найчастіше її застосовують при висаджуванні полуниці чи суниці. Але можна використовувати її і для мульчування інших культур, які люблять рости в теплі (перець, томати, огірки, базилік…).

    Чорна плівка не тільки пригнічує ріст бур’янів, а й прогріває грунт.

  3. Змішані густі висаджування – боротьба з бур’янами

    Значно зменшити кількість бур’янів допоможе змішане та густе висаджування рослин на одній грядці (клумбі) овочів, ягід і трав. Це потрібно для того, щоб другорядні рослини виконували функцію мульчі, не залишаючи місця для росту бур’яну.

    gusti_visadzhuvannya

    Такий спосіб висаджування підходить для квітників, де можна висадити навколо багаторічників весняні цибулинні або однорічні квіти.

  4. ЕМ-препарати – боротьба з бур’янами

    ЕМ-препарат – це створений за спеціальною технологією концентрат у вигляді рідини, в якій вирощена велика кількість анабіотичних (корисних) мікроорганізмів, що мешкають в грунті: бактерії фотосинтезу, молочнокислі, дріжджові і клітинні. Взаємодіючи в грунті, вони виробляють ферменти і фізіологічно активні речовини, амінокислоти, нуклеїнові кислоти і ін., які надають як прямий, так і непрямий позитивний вплив на зростання і розвиток рослин.

    Якщо ви не хочете застосовувати хімічні засоби, можете спробувати позбутися від бур’янів за допомогою бактеріологічних препаратів. Бур’яни потрібно підрізати гострої сапкою, а потім слід полити ділянку розчином ЕМ-препарату. Підійде для цих цілей( Байкал ЕМ-1.) Розводити у воді засіб потрібно в пропорції 1: 100. В результаті залишилася в грунті коренева система бур’янів швидко перегниє.

    Таку обробку ділянки найкраще проводити восени, коли вже зібраний врожай .

    vikoristannya_gerbicidiv
  5. Використання гербіцидів – боротьба з бур’янами

    Якщо впоратися з бур’янами своїми силами не виходить, доведеться вдатися до хімічних препаратів, здатним знищити агресивні бур’яни. Багато з цих препаратів відносяться до гербіцидів широкого спектру дії – спрямовані на знищення багатьох видів бур’янів. Одним з зарекомендували себе препаратів є Раундап.

    Застосовуючи будь-який з гербіцидних препаратів на своїй ділянці, пам’ятайте, що це хімічний засіб, поводитися з яким потрібно дуже обережно. Будьте обережні і дотримуйтесь інструкції виробника.

Схожі записи