Коли садити часник, вирощування, догляд
Чому саме восени потрібно садити часник? Садити часник потрібно восени тому, що час дозрівання часника 9 місяців, якщо ми посадимо часник весною, він не встигне дозріти до осені, цибулини будуть малими, а такий часник довго не полежить, зігниє.
Отже, садити часник потрібно восени, під зиму, але деякі садівники стверджують, що садити часник можна і весною(так часник краще зберігається взимку) . Найкращий час для посадки часника – за 30 – 40 днів до морозів, за цей час цибулини часника дадуть коріння, і утвориться хороша коренева система, яка проникає в грунт в глибину на 10-15 см, але при цьому не з’являється листя. Якщо часник посадити запізно, він погано вкоріниться і погано перенесе зиму, може вимерзнути, а весняні сходи будуть слабкі та рідкі. Для посадки часника під зиму виберіть добре визрілі просушені цибулини. Але якщо ви вирішили вирощувати часник з насіння, а не із зубців, то сіяти їх можна в квітні.
Підготовка місця і грунту для висаджування часника. Висаджування часнику
Місце для часника вибирайте сонячне без нахилу чи западин. Найкращими попередниками є бобові, гарбузові, зелень і капустяні культури, а от після часника, цибулі та картоплі часник садити не рекомендується, через однакових шкідників і хворіб, які гальмують розвиток головок часника. Дотримуйтесь чергування городніх культур та сумісництву на грядці.Часник потрібно садити на окремій грядці, яку потрібно перекопати і підживити деревним попелом ( гній вносити не можна). Для часнику бажано і достатньо 1/2 відра попелу на 1кв.м. Садити часник потрібно не рідше 8 см між рослинами і 20-25 см між рядками.
Силою вдавлювати зубчики часнику небажано, тому що коріння виштовхують зубок до поверхні, вони можуть вимерзнути.
Після висаджування розрівняйте поверхню грядки, присипте місце висаджування часнику мульчею (листя, тирса, солома….) 2-ох сантиметровим шаром.
Навесні досить між рядами підживити азотною селітрою. Більш нічим не підживлювати: в попелі все є.
Поливати не частіше одного разу на декаду.
Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Вибір та підготовка посадкового матеріалу
Для висаджування вибирайте зубчики здорові (щільні, м’які ) в оболонці, без вм’ятин, тріщин, без гнилі або цвілі, зовнішня оболонка повинна бути непошкодженою (якщо оболонка зубчика часника пошкоджена або відсутня, він стає більш сприйнятливий до всіх хворіб і природних несприятливих факторів, і головка часнику буде погано зберігатися). Чим більший зубок, тим більша буде головка часника. Не садіть хворі зубчики!
Якщо на одній головці часника зубчики сильно відрізняються за розмірами, мають подвійну вершинку або два зубчика разом в одній оболонці – це означає, що сорт часнику виродився і гарного врожаю з такого посадкового матеріалу не буде. Придбайте новий сорт часнику, або зберіть і посадіть насіння – це омолодить сорт.
Обробка зубчиків часника перед висаджуванням
Зробіть 1% (1 ч. ложка на 1 л гарячої води) розчин мідного купорусу і замочіть зубчики часника на 20 – 30 хв.
Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»
- Обрізка стріл часника. Наприкінці червня часник починає викидати стрілки, які необхідно виламувати ще до того, як вони досягнуть висоти 10 см, інакше головка буде дрібна.
Догляд за часником протягом весняно-осінього періоду
Догляд за часником весною полягає в зніманні укривного матеріалу після загрози нічних морозів, зрушування грунту.
Після зрушування грунту весною часник не обробляють, точніше сказати не чіпають. Тільки обрізують стріли часника.
Збір врожаю часника
Викопувати часник потрібно тоді, коли масово пожовтіє нижнє листя (кін. липня -поч. серпня), в суху сонячну погоду. Викопані цибулини часника висушують на сонці протягом 4-5 днів, очищають від грунту, обрізають корінці і вкорочують стебло до 10-20 см. Не дозволяйте часнику перестигати – його головки від цього розпадаються в грунті.
Приготування стріл часнику – рецепти наших читачів
Після обрізки стріл часнику, їх потрібно порізати(4-5 см). Проварити хв 5. І в морозилку. Взимку, скарбниця вітамінів.
Я одразу після проварювання проціджувала і обсмажувала, а тоді ще й у сметані тушкувала, на пюрешку саме те)))