Як сіяти дрібне насіння. 4 способи

Дуже дрібне насіння досить важко сіяти, але з нашими підказками вам значно легше буде це зробити.

У цій статті ми розглянемо декілька способів висіву рівноміоно дрібного насіння.

Посів дрібного насіння в суміші з піском

Посів дрібного насіння з піском – найстаріший спосіб для рівномірного висіву насіння, полягає він у тому, що насіння потрібно змішати із сухим та дрібним піском у невеликій кількості ( 1: 4 до 1:10). Крім піску, насіння можна змішати з використаними висушеними чаїнками (краще з пакетиків) або гущею від меленої кави. На 1 ч.л. насіння потрібно півсклянки сухих відходів чаювання.

posiv_dribnogo_nasinnya_z_piskom

Насіння ретельно перемішують з сипучою масою в будь-якій ємкості з плоским дном, а потім отриману суміш беруть щіпкою і посипають нею підготовлений заздалегідь вологий субсткакт. Дрібне насіння (крім суниці і полуниці) швидко сходить, тому посіви потрібно накрити плівкою, щоб уникнути пересихання паростків. А коли вже з’являться рясні сходи півку слід зняти.

Поради садівникам: для посіву дрібного насіння деякі садівники використовують: шприц (у ковпачка від голки зріжте нижню частину з ущільненням, а його верх обріжте під кутом. Одягніть ковпачок на шприц – сівалка готова); контейнер від кіндер-сюрпризу з проробленими отворами, сільничку.

Посів насіння на розсаду

Посів дрібного насіння за допомогою аркуша паперу

Висіяти дрібне насіння на розсаду в контейнер можна і за допомогою звичайного аркуша паперу, олівця або зубочистки.

Досить просто зігнути папір по діагоналі і висипати на місце згину насіння, злегка нахиліть листок і за допомогою гострого грифеля олівця перекочуйте насіння по одному на підготовлений грунтовий субстрат.

posiv_dribnogo_nasinnya_na_t_papir

Посів дрібних насіння на туалетний папір

У контейнер на зволожений субстрат викладіть тонкі смужки туалетного паперу. Насіння висипте на суху світлу тарілку або блюдце, щоб вони були більш помітні. У склянку налийте води. Занурте в неї стержень олівця так, щоб на ньому залишилася крапелька води. Цією крапелькою зачепіть насіння і перенесіть його на смужку туалетного паперу. Вода швидко вбереться і потягне за собою насінинку. Присипте смужки тонким шаром піску і накрийте контейнер плівкою.

posiv_nasinnya_na_snig

Посів дрібного насіння по снігу

На приготований в контейнері грунт викладіть за допомогою ложки сніг шаром 1,5-2 см.

На нього можна висипати насіння з пакетика (на білому тлі вони будуть добре видні) і за допомогою зубочистки рівномірно розподілити їх по поверхні. Якщо ж ви попередньо замочували насіннєвий матеріал, то помістити його на сніг простіше, користуючись піпеткою.

Коли сніг розтане, він затягне насіння в субстрат, до того ж зволожить його, так що полив на початковому етапі не буде потрібно. Просто накрийте контейнер плівкою або склом і чекайте сходів.

Схожі записи