помідор в горщику
|

Які овочі можна вирощувати в контейнерах

Люди, що живуть у містах або не мають достатньо місця для городу на подвір’ї, мріють про власний город, щоб самостійно виростити екологічно чисті овочі.

Які овочі можуть рости у контейнерах, KvitkaInfo.com (Квіткаінфо) пропонує розглянути у цій статті.

Багато овочів дуже добре ростуть і плодоносять в контейнерах. В контейнерах можна вирощувати культури будь-яких сортів, але краще віддавати перевагу компактним, з малою кореневою системою, пристосованим для контейнерного садівництва.

вирощування томатів на підвіконні

При виборі такого садівництва дотримуйтеся правила для вирощування овочів у контейнерах – вибирайте карликові та низькорослі сорти овочів для яких не потрібні великі контейнери. Також пам’ятайте про те, що врожай контейнерні рослини дадуть менший, тому висаджуйте тільки ті культури, від яких ви не очікуєте великої віддачі.

Які овочі можуть рости у контейнері

 1. collage_ogirki_pomidori_v_konteineri

  Огірки

  Огірки, які утворюють невеликий кущ, називають компактними. Вони можуть вирости до 50-60 см у висоту, але їм не потрібна підв’язка. Для огірків можна використовувати широкі контейнери і підвісні корзини. Як правило, плодоношення рослин в контейнерах починається раніше.

  Листя карликових огірків сприйнятливі до грибкових захворювань, тому їм необхідна хороша циркуляція повітря. Якщо рослина виросла високою, подбайте про те, щоб горщик з рослиною не перекинувся.

  Мінімальний розмір контейнера для огірків: глибина – 25-30 см.

  Відстань між рослинами: 25-30 см.

  Приблизна врожайність: 10-12 огірків.

  Рекомендовані сорти і гібриди: Атлет, Аншлаг F1, Дебют, Легенда F1.

 2. Помідори

  Для вирощування томатів потрібно досить великий контейнер, надійна опора , багато добрив та води. Але все це можна зробити навіть в домашніх умовах. Тісний горщик, брак добрив та води негативно позначається на рості і розвитку рослини і плодоношення. Найбільш пристосованим для вирощування різновидом є томати черрі.

  Мінімальний розмір контейнера для томатів: глибина – 25-30 см.

  Відстань між рослинами: 1 рослина в горщику.

  Приблизна врожайність: залежить від сорту.

  Рекомендовані сорти: Балконне диво, Піноккіо, Талісман, Черрі, Японський кімнатний.

  Доглядати за рослинами в контейнерах вам допоможе наша стаття: Догляд за рослинами в контейнерах

 3. collage_baklazhani_perc_v_konteineri

  Баклажани

  Для вирощування баклажанів у контейнері необхідний поживний, вологий грунт. З початком плодоношення кущі баклажанів стають розлогими. Для стебел баклажана потрібна опора.

  Мінімальний розмір контейнера для баклажана : глибина – 16-20 см, об’єм – 16-20 л.

  Відстань між рослинами: 1 рослина в контейнері.

  Приблизна врожайність: подовгасті сорти – до 10 плодів, великі сорти – до 6.

  Рекомендовані сорти: Лоліта, Універсал.

  Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»

 4. Перець

  Перець – це багаторічна рослина, яка може плодоносити цілий рік. Але можна вирощувати його в контейнерах і насолоджуватися свіжим овочам. І солодкий, і гострий перець – прекрасні кандидати для вирощування в контейнерах. Гострих перців, як правило, виростає більше, але стручки меншого розміру, а от солодкий перець не буде таким м’ясистим.

  Перці в горщиках найкраще розміщувати на південних, південно-східних і південно-західних сторонах, вікнах де є найбільше світла.

  Мінімальний розмір контейнера: 16-18 см – глибина, обсяг – 8-10 л.

  Відстань між рослинами: 1 рослина в горщику.

  Приблизна врожайність: залежить від сорту.

  Рекомендовані сорти: Халапеньо, Чилі, Бабине літо, Кармен, Пікова дама.

 5. collage-goroh_travi_v_konteineri

  Горошок

  Бобові культури – добре ростуть контейнерах. Вони ростуть вгору, а не вшир і починають плодоносити через пару місяців. Гороху потрібно опора, оскільки його висота іноді може досягати 2 м. Опора може бути функціональною або декоративною – неважливо.

  Мінімальний розмір контейнера: глибина – 15-17 см, діаметр підійде будь-який, в залежності від того, скільки рослин ви будете садити.

  Відстань між рослинами: 7-12 см.

  Приблизна врожайність: 20-50 плодів.

  Рекомендовані сорти: Біжу, Ранній Спенсер.

Як виростити салат, петрушку, цибулю на перо, пряні трави у контейнерах, вам допоможе наша стаття: Вирощування зелені на підвіконнику.

Схожі записи