Як сіяти баклажани. Догляд та вирощування баклажанів

У цій статті ми поговоримо про те, як правильно висадити розсаду баклажанів на постійне місце, і як доглядати за баклажанами у відкритому грунті, починаючи від висаджування і до повного дозрівання.

Паростки баклажанів дуже чутливі до різкої зміни погодних умов. Тому ми і вирощуємо у кімнатних умовах розсаду баклажанів, щоб висадити у грунт здорові молоді рослини, які будуть стійкі до різних погодних умов. Здорова розсада менш схильна до захворювань, та більш стійка до садових шкідників і бур’янів, а також впливу погодних умов, ніж молоді паростки, висіяні у відкритий грунт. До того ж розсада дозволяє отримати більш ранні врожаї. Вік розсади баклажанів – до 65 днів, від посіву до сходів 7- 14 днів. Висаджування на початку червня.

Як посіяти баклажани на розсаду? Як доглядати за розсадою баклажанів? Як висаджувати розсаду баклажанів у відкритий грунт? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті “Посів насіння на розсаду”.

rozsada_baklazhaniv

Підготовка місця висаджування баклажанів

Баклажани – теплолюбні рослини, тому їх садити потрібно на родючих, сонячних місцях, захищених від вітру.

Найкращими попередниками баклажанів є: зелені культури, коренеплоди, бобові, огірки.

Поганими попередниками є: перець, тютюн, фізаліс, томати, картопля, баклажани. Не забувайте про чергування і сумісництво городніх культур.

Грунт для баклажанів

  • Для багатого врожаю баклажанів на різних грунтах, у грунт потрібно додавати:
  • На суглинистих грунтах додайте відро перепрілої тирси, два відра торфу і відро перепрілого гною (на 1 м2);
  • На глинистих – відро перепрілої тирси, два відра торфу і відро перепрілого гною (на 1 м2),торфу і грубозернистого піску;
  • На піщаних – по два відра глинистого грунту, перегною і торфу, і одне відро тирси;
  • На торф’яних – на 1 м2 по відру звичайного дернового грунту і перегною.
  • Крім вище перелічених елементів, додатково потрібно додати:

    200 г дерев’яного попелу;

    5 г суперфосфату

    5 г сірчанокислого калію

    Свіжий перегній додавати не потрібно, завдяки йому ми отримаємо пишні кущі з великою зеленню, а от плодів майже не буде, тому що вся сила буде витрачена на зелень.

Перед перекопуванням внесіть добрива, а перед висаджуванням грунт потрібно перекопати на глибину лопати (30 см) і вирівняти. Грядку найкраще зробити високу до 25 – 30 сантиметрів заввишки.

yak_saditi_baklazhani

Висаджування розсади баклажанів у відкритий грунт

Садити баклажани, перці, помідори та інші овочі потрібно у вечірній час. Поглиблювати рослини баклажана потрібно до першої пари справжніх листків, садіть на відстані між рядами до 60 сантиметрів і на відстані до 45 сантиметрів між рослинами в ряду. Перед висаджуванням розсади баклажанів не забудьте встановити і закріпити опору, тому що пагони у баклажана крихкі, легко можуть зламатися, а листя і плоди – важкі. Кілочок повинен бути на 60 см вищим від землі.

Баклажани бояться морозів, висаджувати у відкритий грунт розсаду баклажанів потрібно з кінця травня – середини червня з обов’язковим укриттям їх плівкою при загрозі настання нічних холодів. Молода розсада баклажанів не витримує навіть низької температури +2 -+3 ° С.

Протягом перших двох тижнів після висаджування розсади баклажанів у відкритий грунт, рослини розвиваються і ростуть дуже повільно. Щоб баклажани швидше прийнялися, слід проводити неглибоке розпушування грунту, що значно поліпшить доступ повітря до коріння.

baklazhani123

Догляд за баклажанами

Догляд за баклажанами полягає у поливі та прополюванні, мульчуванні… .

Недостатня вологість грунту, особливо в посушливу погоду, призводить до опадання листя і бутонів, а стебла стають задерев’янілими.

Вода для поливу баклажанів повинна бути теплою, не менше 25 ° С. Якщо ви будете поливати баклажани холодною водою, ріст баклажанів призупинеться, а отже відтягнуться терміни цвітіння і дозрівання плодів.

Як поливати баклажани

  • До бутонізації – один раз в 6 – 7 днів з розрахунком до 10 літрів на 1 м2, увечері або зранку. Якщо стоїть посушлива погода і сильна спека, то кількість поливів на тиждень треба збільшити до двох.
  • У період цвітіння і плодоношення баклажани потрібно поливати тільки під корінь, один – два рази на тиждень, залежно від погоди, витрачаючи до 10 літрів води на 1 м2.
  • Якщо ви потрапляєте до грядки баклажанів лише на вихідні, то кількість води потрібно збільшити до 15 л на 1 м2.

За літо потрібно провести до 7 спушень грунту і підгортання.

Підживлення баклажанів

Підживлення баклажанів слід робити протягом сезону, а саме:

Підживлення баклажанів під час бутонізації і цвітіння

Це рідка гнійно-трав’яниста підгодівля. У 100-літрову бочку потрібно насипати дрібно порізану кропиву, листя кульбаби, мати і мачухи, подорожника – всього до 6 кг зеленої маси. Сюди ж потрібно додати десять столових ложок дерев’яного попелу і одне відро коров’яку, або 5л курячого посліду. Бочка доверху заливається водою, і її вміст ретельно перемішується. Через 7 днів рідке добриво для баклажанів готове. Розчин перед підживленням ще раз треба перемішати і поливати баклажани по 1 л на рослину. Таким добривом підживляємо 1 раз в 25 днів. Перед підживленням добре полийте баклажани.

Підживлення баклажанів під час плодоношення

У 100-літрову бочку вилийте одне відро пташиного посліду, насипте 300 г нітрофоски, залийте все це водою і гарненько перемішайте. Через 5 днів добриво буде готове. Перед підживленням розчин треба ще раз перемішати і полити ним баклажани з розрахунком 1л на рослину. Таким розчином підживляйте баклажани 1 раз в 30 днів.

Обрізка та прищипування баклажанів

Для того, щоб отримати компактний кущ баклажанів, в якого будуть добре розвинені бічні пагони, слід видаляти на головному стеблі точку росту (2 верхні листочка). Це треба робити, коли рослина баклажанів досягне висоти 25 – 30 сантиметрів. Після такого прищипування у баклажана почнеться масовий ріст бічних пагонів. З усіх нових пагонів треба залишити всього 4 – 5 верхніх пагонів (пасинків), а всі інші видалити. На тих пагонах і формуватиметься урожай наших баклажанів. При цьому на рослинах баклажанів з’являється 16 – 20 плодів. Можна не прищипувати, а видаляти зайві пасинки. Пасинкування потрібно робити у спекотну і вологу погоду, а в засушливе літо пасинкування не потрібно робити, тому що рослина прикриває грунт навколо стовбура баклажана, і під кущем волога випаровується повільніше.

При потребі встановіть для баклажанів опору.

vrozhai_baklazhanyv

Шкідники та хвороби

Баклажанам загрожують совки, капустянка, слимаки, попелиця, трипс, павутинний кліщ і колорадський жук. Баклажанам великої шкоди завдають грибні, бактеріальні й вірусні хвороби.

Схожі записи