Сажа, як захист від шкідників та хвороб

Наші діди з давніх давен вирощували рослини і не застосовували ніякої хімії у боротьбі з шкідниками та хворобами. А чим вони захищали свої рослини? Запитаєте ви. Сажею, а інколи сажею з господарським милом.

Сучасні садівники не уявляють здорового саду без використання різних хімічних препаратів і, чим сильніший препарат тим краще. Як захистити рослини Не використовуючи “хімії”. Про це сьогоднішня стаття.

У складі сажі є велика кількість азоту, фосфору, калію і кальцію. Щоб сажа не втратила своїх властивостей зберігайте її у абсолютно сухому місці.

Також, крім захисту дерев та рослин, сажа є чудовим позакореневим добривом. Рослини отримують позакореневе підживлення, що в свою чергу сприяє кращому приросту, більшому врожаю вирощуваних культур.

Дивіться відео про різнокольорову лаванду:

Де взяти сажу

Сажу потрібно брати з труби пічки ( чи каміну) в якій спалюється деревні дрова (не брикети…..). Також відомо, що при спалюванні сирих дрів сажі буде у багато разів більше, ніж при використанні сухих дрів. Дрова хвойних порід дають більше сажі, ніж листяні.

Увага !Сажу від мазуту застосовувати в якості добрива та захисного препарату вжодному випадку не можна.

Коли використовувати сажу

Розчин, суху сажу можна використовувати в будь яку пору року, на будь якому етапі дозрівання. Але використовуйте розчин з сажі тільки в ті дні, коли не передбачається дощ, бо ваша праця пропаде.

Поради що до використання сажі – паради садівників

  • використовуйте сажу під цибулю і моркву, щоб захистити їх від морквяної і цибулевої мухи;
  • дві жмені сажі на вісім літрів води – це відмінний розчин для боротьби з різними земляними блішками;
  • достатньо всього однієї щіпки сажі, щоб зникли гусениці на капусті;
  • проти хрестоцвілих блішок на редьці і редисці буде потрібно всього 5-10 г сажі.
  • при появі захворювань на огірках окремі садівники практикують обтирання батогів і припудрення їх сажею, після цього, як правило, огірки позбавляються від хвороб.
  • запилення рослин сажею може дати ефект і проти личинок колорадського жука на картоплі, баклажанах.

Захистити кущі аґрусу та смородини, вам допоможе стаття

«Пропарювання кущів смородини та аґрусу»

Рецепти приготування розчину з сажі – поради садівників

На 0,5 кг сажі з труби (добре її розтерти) тонким струменем влити відро теплої води, ретельно розмішати, настояти, процідити і залити в обприскувач.

На 400 г сажі, (добре її розтерти) і тонким струменем засипати у відро, заповнене на одну третину теплою водою. Та ретельно розмішати до сметанноподібного стану, а після цього знову розбавити водою до повного відра. Отриманий розчин можна залити в обприскувач або лійку і обробити плодові дерева і ягідні кущі. Після такої обробки вранці наступного дня ви побачите, що майже всі гусениці лежать мертвими на землі під рослинами.

Як обприскувати дерева та кущі сажею

Щоб обробка рослин розчином з сажі була максимально ефективною спочатку потрібно обприскати стовбури, потім гілки, а в кінці – зелену крону. Як показала практика, настільки ефективно протистояти різним шкідникам не здатний жоден інсектицид.

Для яблуні, груші, сливи, смородини і аґрусу зазвичай достатньо тільки однієї такої обробки і лише в рідкісних випадках – дві.

Схожі записи