Жовтець (ранкункулюс) висаджування, догляд. Відео

Жовтець (Ранункулюс, лютики) є однією з улюблених квіток, які яскраво цвітуть влітку на клумбі чи у горщику.

Жовтець (Ранункулюс, лютики) – досить витривала і стійка до хвороб і шкідників рослина, проте, ця рослина потребує мінімального догляду. З його красивих квітів складають весільні букети, які вражають багатством відтінків.

Жовтець (Ранункулюс, лютики) є різновидом лютикових рослин. Квіти махрові дуже схожі на троянди або міні півонії. У цих квітів дуже ніжний та яскравий зовнішній вигляд, власне за ці ознаки їх люблять флористи. Всього відомо понад 360 видів жовтця (ранункулюса).

Азіатський жовтець, або ранункулюс почали вирощувати на подвір’ях України зовсім не давно.

Увага! Сік ранункулюса отруйний, тому поводитися з ним треба акуратно.

Догляд за ранкункулюсом

Жовтець є досить невибагливою квіткою, за ним легко доглядати якщо знати про деякі особливості. Також слід зазначити, що жовтець є стійким до хвороб і шкідників.

Коли та де садити жовтець (ранункулюс)у відкритий грунт

Якщо ж садити бульби жовтця відразу у відкритий грунт, то потрібно пам’ятати, що рослина боїться морозів, а отже садити їх потрібно у травні або після загрози нічних морозів. Також варто зробити з бульбами жовтця профілактичні засоби, а саме: потримати їх в розчині перманганату калію або стимуляторі росту. Для висаджування вибирайте сонячні і захищені від вітру місця.

zhovtec1111_kopiya

Як садити жовтець((ранункулюс)

Кожну бульбу потрібно заглибити в грунт на 2 см, направивши гострий кінець вниз. Між бульбами відстань повинна бути не менше 10 см, тому, що їхня коренева система досить швидко і активно розростається. Якщо температура повітря сильно знизиться або повернуться заморозки, молоді посадки вкривають шаром соломи або іншого утеплювального матеріалу ( використайте агроткатину).

Поливання жовтця (ранункулюса)

Основну увагу потрібно приділити в догляді за жовтцем – поливу. Коренева система у жовтця (ранункулюса) дуже чутлива, реагує, як на надлишок вологи, так і на сухий грунту. Отже, при поливі слід дотримуватися балансу і перевіряти рівень зволоженості грунту. Грунт повинен бути злегка вологий. В середньому поливати жовтця (ранункулюса) потрібно кожні 2-3 дні. До кінця серпня інтенсивність поливу потрібно скорочувати, збільшуючи інтервали між поливами до 4-5 днів.

Де садити (яскравість світла) жовтець (ранункулюс)

Садити жовтець потрібно на сонячному місці, а у півтіні колір квіток стає блідий і менш яскравий.

Грунт для жовтця (ранункулюса)

Після поливу чи дощу грунт потрібно зрушувати. Ранункулюс погано росте на важких, повітронепроникних грунтах.

Підживлення жовтця (ранункулюса)

Періодично (що 14 днів) можна підживляти рослину,добрива вибирайте з вмістом калійної сіль, сульфат калію і деревного попелу. Перед початком цвітіння рослина потребує калію і вапняку

Догляд після цвітіння жовтця (ранункулюса)

Відцвілі суцвіття потрібно видаляти, щоб простимулювати ріст нових. Ближче до кінця літа стебло бажано повністю зрізати. На зиму бульби ранункулюса потрібно викопати, цю процедуру потрібно робити після того, як у рослини відімруть листя.

zhovtec_1

Догляд за викопаними бульбами жовтця (ранункулюса)

При викопуванні бульб будьте дуже обережні, вони дуже крихкі, і їх легко можна пошкодити.

Викопані бульби очистіть від землі і видаліть стебла. Можна відразу відокремити дітки для висаджування на наступний рік. Всі бульби необхідно промити в чистій воді і замочити в розчині марганцівки на 20-30 хвилин. Потім їх слід просушити, обернути папером зберігати в прохолодному (+5 градусів(підвал, холодильник)), добре провітрю вальному приміщені. Також бульби можна зберігати в сухій тирсі або сухому торфі.

Вирощування ранункулюса з насіння

Насіння жовтця дуже дрібне і цей спосіб розмноження займає багато часу і сил. Сходи насіння жовтця, як правило, невелика. Перепади температури і вологості повітря, брак світла можуть призвести до загибелі сходів. Насправді дуже важко в домашніх умовах виростити жовтець з насіння, але якщо ж ви наважилися, запасіться терпінням і фітолампою, щоб забезпечити молодим і ніжним сходам необхідне світло. На розсаду насіння висівають в січні в горщики або контейнери на глибину близько 2 см. Використовується звичайний торф’яної грунт для квітів. До появи сходів ємності потрібно накривати пластиком або склом для створення тепличних умов. Температуру слід підтримувати на рівні 15-17 ° C, а грунт потрібно регулярно зволожувати за допомогою пульверизатора.

Пікірування молодих рослин проводять в квітні, висаджуючи ранункулюс в підготовлені горщики. На дно горщиків покладіть шар гальки або керамзиту і шматочки вугілля берези, щоб забезпечити дренаж і захистити рослину від надмірного поливу. Висадіть рослинки а на ніч забирайте до хати, щоб захистити від весняних морозів.

Схожі записи