роговик ясколка

Роговик ( ясколка ) – догляд

Роговик, або ясколка (Cerastium) – це рід трав’янистих рослин, що належить до родини Гвоздичні (Caryophyllaceae). Рід налічує близько 300 видів, які поширені в помірних та субтропічних регіонах світу.

Роговик це грунтопокривна рослина, стебла вилягають або піднімаються, можуть бути опушеними або голими. Листя супротивні, прості, цілокраї, здебільшого опушені. квіти дрібні, білі, з п’ятьма пелюстками, зібрані в дихазіальні суцвіття.  

Деякі види роговика ( ясколки ) використовуються в медицині як в’яжучі, протизапальні та кровоспинні засоби. Також ясколка повстяна та ясколка альпійська використовуються як декоративні рослини в садівництві.

Роговик використовується як декоративна рослина в садівництві. Деякі види роговика використовуються в медицині як в’яжучі, протизапальні та кровоспинні засоби.

Види роговика ( ясколки ):

  • Ясколка повстяна (Cerastium tomentosum): Багаторічна рослина з густо опушеними сріблястими листками. Цвіте білими квітками протягом травня-червня. Використовується як декоративна рослина в альпінаріях та рокаріях.
  • Ясколка польова (Cerastium arvense): Однорічна або дворічна рослина з опушеними стеблами та листками. Цвіте білими квітками протягом травня-серпня. Є поширеним бур’яном.
  • Ясколка альпійська (Cerastium alpinum): Багаторічна рослина з короткими стеблами та щільними подушками листків. Цвіте білими квітками протягом червня-серпня. Вирощується як декоративна рослина в альпінаріях.
  • Ясколка Биберштейна (Cerastium biebersteinii): Багаторічна рослина, ендемік Криму. Має опушені стебла та листя, а також білі квітки, що цвітуть протягом травня-червня.

Як виростити роговика з насіння

Насіння роговика можна сіяти безпосередньо у відкритий ґрунт ранньою весною або восени. Перед посівом ґрунт рекомендується перекопати та удобрити компостом. Насіння рівномірно розподілити по ґрунту та злегка присипати землею. Відстань між рядами повинна бути близько 20 см. Посіви рекомендується зволожити. Роговик зацвіте через 2-3 місяців після посіву.

Поради:

  • Для кращого проростання насіння перед посівом можна замочити на 24 години в теплій воді.
  • Роговик можна вирощувати як розсаду. Для цього насіння висівають у лотки з ґрунтом ранньою весною. Після появи сходів розсаду пікірують і висаджують у відкритий ґрунт після того, як мине ризик заморозків.
  • Роговик стійкий до шкідників і хвороб.

Як доглядати за роговиком, ясколкою

Освітлення: Роговик любить сонячні місця, але може рости і в півтіні.

Ґрунт: Роговик добре росте на пухких, дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією.

Полив: Роговик посухостійкий, але в період посухи його рекомендується поливати.

Підживлення: Роговик не потребує рясного підживлення. Достатньо вносити комплексне добриво 1-2 рази на сезон.

Обрізка: Після цвітіння рекомендується обрізати відцвілі пагони.

Розмноження: Роговик можна розмножувати насінням, діленням куща та живцями.

Шкідники та хвороби: Роговик стійкий до шкідників і хвороб.

Додаткові поради:

  • Для того, щоб роговик довше цвів, рекомендується регулярно видаляти відцвілі квітки.
  • Роговик можна використовувати як ґрунтопокривну рослину.
  • Роговик добре поєднується з іншими декоративними рослинами, такими як айстри, ромашки, нагідки.

Схожі записи