Помилки садівників при вирощуванні розсади

Вирощувати розсаду потрібно для того щоб висадити у грунт здорові молоді рослини, які будуть стійкі до різних погодних умов.

Здорова розсада менш схильна до захворювань, та більш стійка до шкідників і хвороб, ніж молоді паростки висіяні у відкритий грунт. До того ж розсада дозволяє отримати більш ранні врожаї.

Але, трапляється так, що сіянці витягуються, міняють колір, виглядають хворими або зовсім загинули, а це означає, що ви зробили помилки при вирощуванні розсади.

У цій статті разом з Квіткаінфо. ком (Kvitkainfo.com) ми розглянемо помилки при вирощуванні розсади.

Посів неякісного насіння – помилки садівників

Саме від якості насіння залежить кінцевий результат, тому його потрібно купувати у перевірених продавців. Бажання заощадити може зіграти з вами злий жарт. Не рекомендується купувати насіння на розпродажах, так як у такого матеріалу, як правило, скоро закінчується термін придатності, або він зберігався в неналежних умовах.

. .

Невідповідний грунт – помилки садівників

Як насіння, так і грунт відіграє дуже важливу роль при вирощуванні розсади. Грунт повинен бути стерильним. Не використовуйте субстрат, який вже був у вжитку. Адже в цій землі можуть бути інфекції, які знищать вашу розсаду вже на початковому етапі вирощування.

Найчастіше поживний субстрат складається з суміші дерну, торфу та перегною. При цьому різні культури потребують грунті з різним співвідношенням цих частин.

posiv_nasinnya_na_rozsadu11_kopiya

Неправильно підібрана ємність для розсади – помилки садівників

Важливо знайти відповідну для розсади тару. Одні рослини не виносять тісноти, тому їм потрібно підібрати досить об’ємну ємкість, щоб сіянці не довелося часто пересаджувати. А інші культури прекрасно почувають себе в тісних контейнерах.

Відсутність підготовки насіння до сівби – Помилки садівників

Куплені насіння теж потребують обробки (наприклад, обробка марганцівкою ). Завжди краще перестрахуватися і продезінфікувати насіння, щоб уникнути захворювань, адже одне зернятко може заразити всі рослини.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Зайве оброблення насіння

Не варто намагатися поліпшити якість насіння, які вже були оброблені виробником. Це може привести до того, що насіння зовсім не проростуть. Оброблене насіння виробником не потребує додаткового оброблення.

Недотримання термінів вирощування розсади – Помилки садівників

Рекомендований термін посіву насіння зазвичай вказаний на зворотному боці упаковки. І його потрібно дотримуватися. Інакше, навіть якщо в ємностях рослини будуть виглядати міцними, після пересадки вони можуть не прижитися на новому місці.

Неправильно посіяне насіння

Для більшості видів рослин оптимальна глибина посіву дорівнює двом діаметрам насінини. Якщо заглибити насіння в грунт занадто сильно, вони можуть зовсім не прорости. А є насіння, які проростають на світлі. Їх взагалі не потрібно присипати землею.

Загущення посівів

При загущених посівах сіянці виростають слабкими і витягнутими. Розвиваються вони повільно і схильні до різних захворювань. Насіння треба сіяти з таким розрахунком, щоб паростки що зійшли не заважали один одному, не конкурували між собою за “місце під сонцем”, вологу і поживні речовини.

Для кожної культури рекомендується відстань між посівами різна, тому попередньо потрібно вивчити агротехніку вирощування висіває культури.

У цьому вам допоможе наша стаття «Посів насіння на розсаду»

Неправильний полив сіянців

Потрібно пам’ятати, що при поливанні насіння просідають в глибину грунту, особливо якщо він дуже легкий. Тому під час посіву грунт потрібно спочатку полити, а потім посіяти насіння. При цьому бажано використовувати воду кімнатної температури (20-23 ° С). Якщо, згідно з інструкцією, грунт потрібно зволожувати неодмінно після посіву насіння, то це слід робити за допомогою пульверизатора.

posiv_nasinnya_na_rozsadu2

Неправильні умови вирощування

На початковому етапі розвитку сіянців будь-яких рослин, дуже важливо створити їм відповідні умови вирощування. При недотриманні температурного режиму, браку світла і вологи, насіння можуть зовсім не прорости. Тому до моменту їх проростання ємкості рекомендується накривати склом або поліетиленовою плівкою. Завдяки цьому тепло і волога збережуться в грунті довше.

Вологість і полив. Але тут важливо не перестаратися, так, як надмірна волога грунту може стати причиною появи цвілі на поверхні грунту, загнивання насіння або коріння (якщо паростки вже з’явилися).
 • Світло. При недостатньому освітленні сіянці витягуються, стають дуже крихкими, їх стебла можуть зламатися. Тому потрібно заздалегідь подбати про те, щоб 12-14 годин на добу розсада перебувала на світлі. При потребі використовуйте спеціальні фітолампи.
 • Температура. Важливий при вирощуванні розсади і температурний режим. Холодостійкі культури проростають при 15-25 ° С, а теплолюбні не менше 27-30 ° С. Після того як насіння зійде, температуру можна знизити: на цьому етапі розвитку навіть теплолюбних культур досить 20 ° С.
 • Відсутність підживлення розсади

  Підживлення необхідно всім сіянцям, але в першу чергу тим, які ростуть в невеликих ємкостях. Розсаду слід підживляти розчином комплексних добрив слабкої концентрації (норми зазвичай вказані на етикетці препарату).

  Щоб не обпекти чутливі пагони і кореневу систему молодих рослин, грунт перед внесенням добрив потрібно злегка полити звичайною водою.

  Відсутність профілактичних заходів

  Навіть при дотриманні вище перелічених рекомендацій, розсада може захворіти. Щоб цього не сталося, не забувайте про профілактику: періодично обприскуйте розсаду фунгіцидами.

  pikirovka_rozsadi

  Несвоєчасна і неправильна пікіровка розсади

  Загущені посіви розсади зупиняються в рості і поступово в’януть. У такому хворому стані після пересадки на нове місце сіянці можуть не вижити.

  Як правило, культури які вирощують за допомогою розсади, потрібно пікірувати в фазі 2-3-х справжніх листочків. При цьому в перші дні після пікіровки сіянці слід захищати від прямих сонячних променів.

  Крім того, врахуйте, що деякі рослини дуже погано переносять пікіровку, тому їх рекомендується вирощувати безрозсадним способом, садити одразу ж на постійне місце.

  Не загартовування розсади

  За кілька днів до висаджування розсади у відкритий грунт або теплицю, її потрібно загартувати, щоб від різкої зміни місця проживання у них не розвинувся стрес, і перше ж похолодання не погубило рослини. З кожним днем поступово збільшуйте час перебування розсади на відкритому повітрі – і сіянці легко приживуться на новому місці.

  Переросла розсада

  Велика розсада не завжди є міцною та здоровою. Вона може під час висаджування поламатися і йї буде важко прижитися. А крім того, ослаблені перерослі рослини можуть захворіти і загинути. На розсаді не повинно бути квітконіжок та квітів.

  Якщо підійшов термін висаджування розсади в грунт, але з яких-небудь причин ви не можете цього зробити, обмежте полив рослин або знизьте температуру повітря на 2-3 градуси. Це трохи призупинить ріст розсади.

  Вирощуйте тільки здорову розсаду

  Схожі записи