|

Як правильно садити, вирощувати та доглядати перець

Перець – овочева культура, яку можна вирощувати в себе на ділянці.

prorostannya_nasinnya

Паростки перцю дуже чутливі до різких перепадів температур і тому цю культуру потрібно висаджувати вже тоді коли на дворі буде стабільна температура. При найменшому дискомфорті вони можуть загинути.

Виростити перець з насіння вам допоможе стаття:

РАВЛИКИ” ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ

ПОСІВ НАСІННЯ НА РОЗСАДУ

КОЛИ СІЯТИ ПЕРЕЦЬ

. . . . .
collage_pkrec_vyd_nasynnya_do_rozsadi_kopiya

Висаджування перцю

Для вирощування перцю найкраще підходять легкі грунти. Грунт під перець краще приготувати заздалегідь – восени або раньою весною: додайте до грунту компост і по 50 г калійних і фосфорних добрив, глибоко перекопайте.

Щоб перець гарно родив дотримуйтеся щорічної сівозміні та сумісництва на грядці.

Кращими попередники для перцю є: цибуля, огірки, гарбуз, капуста, рослини-сидерати, кабачок і морква.

Погані попередники для перцю: картопля, перець, помідори, фізаліс і баклажан.

visadzhuvannya_percyu

Як садити розсаду перцю в грунт

Садити розсаду перцю в грунт потрібно на туж глибину, що вона росла до того в контейнері чи стаканчику. Краще висаджувати перець вкінці травня – середині червня, за схемою 40х40 см.

Перець не любить холодного грунту, і якщо ви хочете отримати багатий врожай, висаджуйте його на високі грядки (підняті до 30см).

Важливо!Перець схильний до перезапилення, тому якщо ви садите на своїй ділянці кілька сортів перцю, а особливо паприку, намагайтеся розташовувати їх на максимальній відстані один від одного, і по можливості розділяйте їх між собою за допомогою високорослих помідорів, кукурудзи та соняшника.

collage_perec

Догляд за перцем

Догляд за перцем складається з своєчасних поливів, підв’язування при потребі, прополок і підживлення.

Як поливати перець

Перець любить рясні, але не дуже часті поливи під корінь. Такі поливи допомагають рослині перцю формувати глибоку і розгалужену кореневу систему. При поливі намагайтесь уникати попадання води на стовбур, листя і плоди – це сприяє розвитку грибків. Для утримання вологи у грунті на довший час, грунт потрібно замульчувати (шар соломи…- 10 см).

Як і чим підживляти перець

Першу підгодівлю розсади перцю необхідно провести у фазі 1-2 справжніх листочків, якщо ви садити у непідготовлений грунт, для чого в 1 л води додають 0,5 г аміачної селітри, 1 г калійних добрив і 3 г суперфосфату. Друга підгодівля через 2 тижні після першої, дозу мінеральних добрив для неї необхідно подвоїти.

  • Ознаки браку добрив:

  • Калій. При недоліку калію листочки перцю скручуються і на них з’являється всихаюча облямівка. Але з калієм необхідно бути обережним – перець не переносить достаток хлористого калію.
  • Азот. Якщо рослині бракує азоту, її листя стають матовими і набувають сіруватого відтінку, поступово дрібніють.
  • Фросфор. Коли бракує фосфору, нижня сторона листочків перцю стає насичено фіолетовою, а самі листя притискаються ближче до стовбура рослини і піднімаються вгору.
  • Магній. Якщо бракує магнію, листочки набувають мармурового забарвлення, а надлишок у грунті азоту призводить до скидання зав’язей і квіток перцю.
obrizka_percyu

Обрізання перцю

Досвідчені садівники радять видаляти центральну квітку на рослині, що росте з першого розгалуження, це посприяє підвищенню врожайності куща.

Шкідники і хвороби перцю

Найбільш поширені хвороби перцю: біла гниль, фітофтороз, вершинна гниль, септоріоз, чорна ніжка.

Шкідники, які завдають шкоду: слимаки, білокрилка, совка, попелиця, колорадський жук і капустянка.

Схожі записи