“Равлики” для вирощування розсади

Вирощування розсади в “равликах” вважається сучасною технологією, яка економить грунт, місце і час.

prorostannya_nasinnya

Переваги вирощування розсади в “равлику”

– заощаджує місце. на невеликому підвіконня можна вирощувати кілька видів розсади.

– легка пікіровка – розгортайте рулон, і виймайте рослини без всяких пошкоджень для їх корінців.

– «равлики» відмінно вбирають вологу і довго тримають її.

Що потрібно для “равликів”

Основа. Для основи беремо м’яку підкладку під ламінат, яка продається в будівельних магазинах. Для розсади годиться тільки 2 мм підкладка. Купіть кілька погонних метрів підкладки і наріжте смуги шириною 15 см і довжиною 1,5 метра.

Грунт краще купувати готовий у вигляді субстрату, його склад підібраний під певні види рослин, тоді розсада буде рости краще .

Скотч для обмотки і закріплення рулону, гумку краще не використовувати, тому що вона може поступово передавити «равлика» і пошкодити майбутні рослини.

Піддон.Також потрібен піддон для готових «равликів». Для цього відмінно підійдуть широкі неглибокі ємності із пластику, які зазвичай продаються там де і грунт для розсади.

rozsada_v_ravliku

Як скласти “равликів” для розсади

Процес складання «равлика» дуже простий:

1. Розкладіть смугу на столі, якщо вона надто довга, не відрізайте відразу. Надлишок завжди можна відрізати після скручування «равлика» до необхідного діаметра.

2. Насипте на смугу вологий грунт, товщиною 1 см, невеликими порціями і розрівняйте по поверхні підкладки, по довжині на 40 – 50 см.

140363244_1319505001781422_2451384692097908781_o

3. Розкладіть насіння, але не по центру, а ближче до краю. Це буде верх.

4. Далі, акуратно скрутіть цю частину смуги з грунтом і насінням в рулон. Повторіть вище описані дії кілька разів. У вас вийде великий круглий контейнер. Діаметр цього рулону регулюйте, обрізаючи кінець смуги.

Якщо вам важко закрутити равлика для розсади, то можна зробити станок для їх закручування. Для цього потрібно 3 невеликих дощечки 15х50 і однієї 15х15 сантиметрів. Скріпіть їх у вигляді довгого ящика без однієї торцевої стінки. Робіть «равлика» всередині нього. Рулон в цьому випадку буде рівний і акуратний, а бічні стінки шаблону не даватимуть грунтосуміші висипатися при скручуванні смуги.

140314189_1319505161781406_5737047346419209715_o

Коли «равлик» готовий, поставте його в піддон, куди будете наливати воду під час росту рослин.

Порада : Занадто великі «равлики» для розсади робити не варто, тому, що після щоденного поливу вони стануть важкі і можуть розповзатися під своєю вагою.

Після скручування накрийте їх поліетиленовою плівкою, щоб створити ефект парника. Щоб не переплутати, де верх рулону, закладіть разом з насінням 2 – 3 шматочки паперу з випуском назовні. Якщо грунт трохи висипався, досипте його в рівень з краєм підкладки.

rozkruchavannya_rozsadi_v_ravliku

Як доглядати за равликами з розсадою

Догляд за розсадою в равлику – своєчасний полив, підживлення, провітрювання, більше сонця, коли з’являться перші листочки. Після появи 2-4 справжніх листочків розсаду потрібно буде пересадити в більш підходящі ємності з грунтом, де вони зможуть отримувати повноцінне живлення.

. . . . . .

Пророщування насіння в “равлику” без грунту

Технологія створення безгрунтових «равликів» нічим не відрізняється від вище описаного способу з використанням грунту. Різниця лише в тому, що замість живильного субстрату використовують паперові рушники. (туалетний папір погано підходить, так як він одношаровий і може просто розірватися, коли насіння почнуть проростати). Розкладіть паперові рушники на смузі з підкладки, розподіліть по поверхні насіння і скручуйте рулон. В цьому випадку можна використовувати більш довгі відрізки підкладки, товщина рулону без землі буде істотно тоншою. Після появи сходів використовуйте мінеральне підживлення, але через деякий час паростки доведеться пересадити в ємності з землею, якщо ви хочете їх далі вирощувати у відкритому грунті.

Поради наших читачів:

Людмила Андрущак

Дуже добре накривати “равлики” до сходів бахілами, кожен равлик окремо. А в піддон насипаю наповнювпч з тирси.

140846468_1319505298448059_8039556153232878264_o

Схожі записи