|

Як правильно обрізати смородину, порічку

Щоб кущі чорної смородини та білої, червоної порічки давали багатий врожай, її потрібно регулярно і правильно обрізувати. Кущі чорної смородини, червоної, білої порічки обрізуються по різному.

Дуже важливо правильно сформувати протягом перших 5 років кущі смородини, щоб в наступні роки можна було тільки покращувати рослину регулярними обрізками.

Обрізування чорної смородини в перший і другий рік після посадки

У саджанців смородини зазвичай буває близько 3-4 пагони. Відразу ж після висаджування їх потрібно обрізати так, щоб на кожній гілці залишилося по 2-4 розвинені бруньки.

На наступний рік кущик розростеться, але восени потрібно буде знову обрізати: видалити всі гілки, крім 3-4 найсильніших, що ростуть від кореня. У решти пагонів слід зрізати не визрілі верхівки.

Дивіться відео про різнокольорову лаванду:

Порада: Не шкодуйте тонкі і слаборозвинені гілочки смородини, вони не принесуть великої користі.

Дуже часто обрізку кущів смородини поєднують з формуванням. Наприклад, якщо у вас росте кущ смородини сорту, який не володіє здатністю до розгалуження, йому можна допомогти. Потрібно вкоротити гілки, що в свою чергу приведе до появи бічних погонів. При цьому, чим слабші кущ смородини утворює нові гілки, тим сильніше слід їх обрізати (іноді доводиться вкорочувати гілки майже наполовину).

Обрізування смородини в наступні роки

Якщо щороку обрізати кущ смородини по одному і тому ж принципу, то через 4 років у вас виросте вже повністю сформований чагарник. В кущі смородини має бути від 2 до 4 гілок кожного року. Тобто якщо кущ має 2 роки то гілок він повинен мати 6 – 8 і так далі. Якщо в куща смородини виростає багато пагонів , залишайте ти по 2 гілки з сезону, якщо погано – по 3-4.

yak_omoloditi_starii_kusz_smorodini

Коли обрізати кущі смородини

Обрізати кущі смородини слід пізньої осені та весною. Весною обрізуємо засохлі гілки або підмерзлі верхівки.

Як обрізати кущ смородини – підказки садівникам початківцям

Садівникам початківцям буває важко визначитися, які пагони можна зрізати, а які краще залишити. В першу чергу слід видалити з кущів смородини сухі, хворі та загущуючі( ті, що труться, перехрещуються) гілки. Також потрібно вирізати старі гілки, яким більше 5-6 років. Якщо ви боїтеся, що кущик порідшає, краще залишити молоді пагони, ніж старі.

Порада: Якщо кущ смородини довго не обрізати, то старі гілки не дадуть нормально розвиватися новим. В середині рослини утворюється затінення , тим пагонам, які ростуть в середині буде дуже важко пробитися до світла.

Що поганого в пишному кущі? Найміцніші гілки ростуть від кореня, а при загущеності куща вони починають утворюватися на інших пагонах. І навіть якщо ці пагони будуть виглядати досить сильними, очікувати від них гарного врожаю не варто. Також загущення призводити до поганого врожаю.

Як обрізати загущені кущі смородини

Обрізку сильно загущених кущів смородини можна розділити на 2 етапи, щоб сильно не травмувати рослину. У перший рік варто обрізати всі старі пагони (старше 5-6 років). На наступний, вирізати всі інші непотрібні пагони.

smorodina

Обрізка червоної і білої порічки

Оскільки нові пагони у червоної і білої порічки ростуть більш повільно ніж у чорної смородини, а плодоносять в основному основні і вкорочені річні прирости . Тому і принцип обрізки цих кущів буде дещо інакшими

Плодоносні гілки червоної і білої порічки можуть залишатися плодоносними до 8 років. Таким чином, залишати їх на кущі можна на досить тривалий термін. На куші порічки одночасно повинні бути як старі, так і молоді пагони.

Якщо обрізати червону, білу порічку неправильно, можна залишитися без ягід.

Порада:Щоб кущі червоної або білої порічки не загущувалися, щороку потрібно залишати на них не більше цьогорічних гілок, ніж потрібно для заміни старих. На цьогорічних пагонах слід зрізати тільки верхню частину, яка не визріла. Стимулювати ріст куща допоможе видалення частини гілок та вирізання найстаріших (навіть якщо вони ще здатні до плодоношення).

Намагайтеся не чіпати розгалуження більш високих першого і другого року гілок: це може стати причиною зниження врожаю. Якщо у чорної смородини обрізати гілки з метою досягнення сильного бічного відгалуження, то у червоної і білої порічки це робити навіть рекомендується

.

Пам’ятайте, що тільки з доглянутих кущів щороку можна зібрати до декількох відер ягід.

Інші статті про смородину:

Як омолодити старий кущ смородини

Коли садити смородину

Пропарювання кущів смородини та аґрусу

Схожі записи