Як омолодити старий кущ смородини

Щоб омолодити кущ старої смородини і поліпшити урожай треба зайнятися його обрізанням.

В кожному саду є плодоносні кущі смородини, аґрусу, малини та інші. З роками кущі накопичують хвороби і шкідників, що поселяються на старих гілках і кореневій системі. На старих кущах смородини врожайність та якість ягід знижується. В такому випадку нам допоможе омолодження старого куща смородини.

molodii_kusz_smorodini

Коли та як робити омолодження старих кущів смородини

Омолоджування старих кущів смородини роблять весною і восени.

Якщо омолодження робити восени (коли опаде все листя), то вже до літа ви отримаєте нові та здорові пагони. При весняному (до набрякання бруньок) омолоджуванні кущі смородини дадуть врожай у наступному році.

Як восени, так і навесні процес омолоджування старого куща смородини не відрізняється. Щоб омолодити кущ чорної смородини і поліпшити врожай треба зайнятися його ретельним обрізанням.

Отже почнемо: В першу чергу потрібно забрати все опале листя і решту сміття (гілочки, бур’яни). Для відростання нових пагонів (вони йдуть з підземної стеблової частини) виріжте малоплодоносні гілки різного віку. Далі, для омолодження смородини видаліть поламані, затінені – нижні, що лежать на землі і знаходяться всередині куща пагони. Також видаліть всі слабкі однорічні пагони.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Сильні та здорові залиште (не більше 2-3) на заміну старим. Всі обрізані гілки потрібно спалити.

Якщо сильних нових пагонів немає, проведіть проріджування в різних частинах куща, там де бажано спровокувати відростання нульових пагонів, виріжте додатково 2 сильні старі гілки.

Порада: Не зрізуйте в один рік всі старі гілки. Виріжте їх за 2-3 роки, замінюючи новими, які сформувались з нових та здорових пагонів. У залишених старих гілок зріжте кінцівки пагонів до більш сильних бічних відгалужень на старій деревині.

Омолоджувати кущ смородини потрібно поступово протягом 2 років. Але якщо весь кущ сильно пошкоджений, можна вирізати всю надземну частину і вже навесні у вас буде велика кількість одноліток, з яких ви сформуєте молодий кущ смородини.

Також на забувайте про щорічну обрізку кущів смородини.

Щорічна обрізка чорної смородини.

При щорічній обрізці потрібно вирізати старі гілки (старше 5 років); сухі і надламаний пагони; пагони уражені шкідниками, морозами і хворобами; гілки які перехрещуються або ростуть усередину куща; від кореневої шийки повинно зростати не більше 6-7 розташованих правильно пагонів – інші видаляти; які сильно гнуться або стеляться по землі. Молоді пагони не треба вкорочувати, це призведе до розгалуження верхівки куща і непотрібного загущення.

Схожі записи