|

Як садити розсаду помідорів у відкритий грунт

Перед тим як садити розсаду у відкритий грунт дуже важливо визначитися з часом висаджування.

Своєчасне висаджування розсади помідорів у відкритий ґрунт залежить насамперед від температури повітря та температури ґрунту. Розсада помідорів дуже ніжна і може загинути навіть при незначних зниженнях температури. Ця культура дуже погано росте при температурах нижче 14 градусів за Цельсієм. Тому садити помідори, найкраще, після того, коли є впевненість, що весняних заморозків більше не буде.

Загартовування розсади помідорів перед висаджуванням

Висаджування розсади томатів починається із загартування рослин.

Щоб розсада перенесла пересаджування з мінімальним стресом, її потрібно загартувати до умов навколишнього середовища. За декілька днів до висаджування розсади у відкритий грунт, її потрібно виносити на відкрите повітря, спершу на 15 хв, потім на 30 хв, годину, дві…., аж тоді висаджувати на постійне місце у відкритий грунт.

Садимо розсаду помідорів у відкритий грунт групами

Висаджувати всю розсаду одразу не потрібно. Краще висаджувати певну кількість розсади помідорів у різні періоди з інтервалом 1-2 тижні. Найкращим періодом для висаджування розсади помідорів з середини травня. У цей період зазвичай ще достатньо вологи у ґрунті і вже немає нічних заморозків.

Першу групу розсади можна починати висаджувати, коли нічна температура повітря буде вищою 11 градусів за Цельсієм. При цьому середньодобова температура має бути вищою за 15 градусів. У цей період в ґрунті достатньо вологи, що дозволяє добре розвиватися кореневій системі рослин.

Другу групу розсади починають висаджувати, коли середньодобова температура у межах від 15 до 20 градусів. При цьому нічна температура не повинна бути нижчою за 14-15 градусів за Цельсієм.

Третю групу розсади починають висаджувати, коли середньодобова температура перевищує 20 градусів. У цей час уже ніякої небезпеки значного зниження температури немає. За такої посадки рослини добре приживаються, але коренева система розвивається погано. За такої високої температури без затінювання рослини можуть “згоріти на сонці”.

Як садити розсаду помідорів

Покрокова інструкція висаджування помідорів в теплицю і у відкритий грунт:

visadzhuvannya_pomidoriv_kolazh

Крок 1. Акуратнопомньть горшик зі всіх сторін і вийміть рослину.

Крок 2. Поставте розсаду земельною грудкою у підготовлену лунку. Ґрунт у лунці попередньо потрібно заправити добривами. Наприклад, внести по інструкції спеціального добрива для томатів і ретельно перемішати.

Крок 3. Не забудьте заглибити стебла, що переросли, на 10-15 см. Таке висаджування спияє нарощуванню коріння.

Крок 4. Визначившись з глибиною посадки, покладіть розсаду в лунках на бік і ретельно, кілька прийомів, полийте. Вода повинна добре промочити грунт, тоді коріння томатів тягтиметься за нею вглиб і сформується більш розвинена коренева система.

visadzhuvannya_pomidoriv1_kolazh

Крок 5. Присипте лунку землею. Рослина повинна залишатися на боці, щоб нижня частина стебла, що переросла, не “йшла” глибоко в холодний грунт.

Крок 6. Після засипання поливати помідори більше не потрібно, щоб не утворювалася ґрунтова кірка. Акуратно підніміть стебло (його нижня частина у ґрунті залишається горизонтальною), підв’яжіть до кілочка.

Крок 7. Мульчуйте ґрунт навколо рослини сухим торфом для збереження вологи.

Залишилося тільки поливати томати (рідко, але рясно), підгодовувати і чекати на перші плоди.

Схожі записи