Розширюємо підвіконня і насолоджуємося природою вдома

Невеличкий оазиз з зеленими листочками, квітучими гілочками і розсадою соковитих вітамінних плодів можна створити вдома, навіть, в умовах маленької квартири.

Особливо це актуально тепер, коли 2020 рік змусив багатьох переглянути свій простір, в дечому змінити стиль життя і змотивував задуматися про більший затишок, комфорт і функціональність помешкання. Дедалі більше людей хочуть зробити свій дім зеленішим, свіжішим і природнішим.

Однак виникають дві труднощі: де і яке купити якісне, безпечне насіння для розсади, щоб сподівання на зелений куточок вдома і щедрі плоди на городі не перетворились в розчарування; і як правильно розмістити рослини в невеликій квартирі, щоб їм було достатньо світла, а домашній простір був впорядкованим і комфортним.

Першу проблему можна дуже легко вирішити, навіть, не виходячи з дому, скориставшись послугами доставки насіння від компанії “Семпочта” – обрати, замовити і дуже швидко отримати якісне насіння поштою https://sempochta.com.ua/. Другу ж проблему можна вирішити своїми руками, розширивши підвіконня.

Якщо функціонально збільшити простір навколо вікна, то там можна вирощувати не лише фіалки та кактуси, а й повноцінну розсаду, яка згодом тішитиме плодами. Рослинам потрібне світло, а підвіконня у деяких помешканнях можуть бути вузькими, навіть, для невеликих вазонів. Приставка з дерев’яних консолей допоможе збільшити простір навколо вікна, створивши кілька ярусів для рослин. Замовивши насіння у “Семпочта” і облаштувавши таку консоль, у міській квартирі можна створити атмосферу природи та свіжості.

Найкраще приставку для розширення підвіконня виготовити зі соснових брусків перерізом 25х40 мм з дошками, що закріплені знизу. Зазвичай для квартири зі стандартною висотою стелі, оптимально закріплювати дошки у три яруси – так можна помістити достатньо горшків з розсадою і вазонів і не захламити простір надмірною їх кількістю. Важливо брати дошки такої ж довжини, як підвіконня, а консолі вставити під нижню частину стулки віконної рами, яка виступає вперед. Щоб приставка не зсувалася, її варто закріпити шурупами, закрутивши їх поблизу віконної рами в консолі. Кінці брусків-консолей також краще закріпити, наприклад, притиснути до підвіконня металевими пластинами в зазорі між рамою та стулкою вікна.

Для більшої ефективності можна подбати і про додаткове освітлення – використайте лампи денного світла. Підвішайте їх на двох мотузках, для цього в протилежних кутках підвіконня просверліть два отвори та зробіть петлі для кріплення мотузок, наприклад, з кількох намоток мідного дроту.

roslini_na_pidvikonni2

Зверху віконного блоку потрібно закрутити два шурупи на такі же відстані, як між петлями на корпусі світильника. Тоді світильник можна легко підвісити і вставити у корпус лампи. Щоб зробити приставку до підвіконня ще більш функціональною і комфортною, можна облаштувати регулювання висоти підйому лампи, залежно від висоти розсади. Для цього в дерев’яному бруску перерізом 15х15 мм слід зробити два отвори на такій же відстані як мотузки і протягнути мотузки крізь ці отвори. Між мотузками треба зафіксувати брусок. Тоді світильник можна буде встановлювати на потрібній висоті, навертаючи мотузки.

Розширити підвіконня можна і простішими способами, наприклад, використовуючи кришку екрана радіатора. У такому випадку вона має бути розташована на рівні підвіконня. Тоді розсаду можна висівати у більші горщики і не обмежуватися тільки тими, які дозволяє помістити лише підвіконня. Невеличкий пристінний столик або етажерка також можуть бути вдалим способом розмістити в квартирі розсаду та вазони, а на поличках біля вікна можна вирощувати ліаноподібні рослини.

Насіння, яке доставить “Семпочта”, буде проростати на розширеному підвіконні ще краще, якщо за розсадою встановити світловідбивальну поверхню. Так рослини отримуватимуть окрім сонячного світла, ще й відбиті промені. Такі екрани роблять зі щільного картону: згинають його по довгому краю на відстані приблизно 20 см, а на решту наклеюють алюмінієву фольгу; меншу частину слід підкласти під горщики з розсадою та відрегулювати нахил екрану. Встановлений таким чином екран легко відхиляється, коли потрібно поливати розсаду.

Схожі записи