|

Клумба з палети (піддону)

Нема нічого краще та простіше – клумба з палети займає мінімум місця та з обох боків у неї росте зелень. А якщо зробити декілька таких клумб, то можна створити досить привабливу загорожу.

Для виготовлення однієї клумби потрібна лише одна палета. Можна придбати нову та штучно зістарити її за допомогою брашування спеціальною щіткою з наступним покриттям. Можна скористатися і старим піддоном, він дешевше і старити його не потрібно, але пильнуйте, щоб вам не підсунули гнилу деревину.

palet1

Зазвичай палета складається з шести рейок згори та трьох знизу, тому на нижню частину слід додати ще три рейки.

Порада: Проміжки між планками досить вузькі, так що можна видалити одну чи дві ламелі, якщо передбачається використовувати більш крупні рослини.

Переверніть піддон та виріжіть за його розміром шматок сітки з дроту, щоб вкрити нею половину прорізу. Прикріпити сітку до піддону можна за допомогою шайб та гвинтів.

palet2

Переверніть піддон, щоб бік з металевою сіткою опинився знизу. Щоб запобігти вимиванню ґрунту та проростанню бур’янів, слід вирізати та покласти на дно палети геотекстиль.

Порада: Якщо ваш сад ще не має структури або його формування не закінчене, можна виготовити декілька таких палет-клумб та з’єднати їх у вигляді трикутнику або квадрату.

palet3

Покладіть піддон на місце постійного подальшого розташування, закріпіть його металевою арматурою або дерев’яними кілками. Можна також прикрутити палету дротом до паркану.

Останнє – це заповнення палети ґрунтом та трамбування. При бажанні всю поверхню палети можна встелити всередині геотканиною або щільною плівкою. Але це небажано робити при вирощуванні плюща, крученого панича або інших в’юнких рослин.

Вам знадобляться: палета, декілька дошок у розмір, шматок металевої сітки, гвинти, шайби, шматок геотекстилю, дріт, ножиці по металу, закрутка, молоток рукавички та 2-4 сталевих кілкі або шматків арматури.

Схожі записи