Веганське садівництво

Кількість прихильників рослинних дієт та знаменитостей-вегетаріанців значно зросла за останні десять років, і з вагомих причин. Дослідження показали, що вибір рослинної дієти може зменшити шанси на захворювання діабетом 2 типу та серцево-судинних захворювань.

Тим часом дані, опубліковані в цьому році в журналі American College of Nutrition, показують, що рослинні дієти прискорюють обмін речовин і можуть допомогти прискорити втрату жиру.

Веганізм є нелегким вибором способу життя. Типове визначення терміна означає, що людина не їсть продуктів тваринного походження, таких як м’ясо, сир або яйця. Проте іноді поняття веганства розширюється і включає відмову від купівлі продуктів, виготовлення яких пов’язане з використанням тварин. Веганське товариство стверджує, бути веганом має чимало переваг, включаючи покращення здоров’я та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Не дивно, що веганство настільки поширене, навіть серед найвідоміших знаменитостей і історичних діячів – актор Бенедикт Камбербетч, історична особистість Анжела Девіс, професійний гравець в покер Деніел Негреану, співачка Бейонсе та багатьох інших.

Дієта веганів складається цілком з речей, які вирощуються. Плоди, овочі, горіхи, боби, насіння – кожна частина вашої дієти – це рослина або один з її побічних продуктів. Саме тому для веганів має сенс вивчити можливість вирощування власних садів. І якщо ви готові серйозно взятися за цю справу, ось чотири поради, які слід враховувати, коли ви починаєте свій власний веганський садок:

Щоденне меню має слугувати натхненням

Коли ви починаєте планувати сад, спочатку потрібно подумати про власну дієту. Які фрукти та овочі ви найбільше їсте? Ці рослини повинні бути першочерговими доповненнями до веганського саду, який ви почнете культивувати. Звичайно, вам доведеться враховувати сезон, коли ви будете садити, а також сезонність кожного насіння, яке ви сієте. Хоча деяка зелень росте за будь-якої погоди, інші фрукти та овочі можна висаджувати лише в певні періоди року. Не забувайте, що також можна вирощувати джерела веганського протеїну. Все, включаючи сою, арахіс, насіння соняшнику та кіноа, можна виростити у садку на задньому дворі.

kvitka-2p

Уважно обирайте добрива

Хоча продукти у вашому веганському саду, звичайно, з легкістю впишуться в раціон, продукти, які ви використовуєте для їх вирощування, не завжди можуть відповідати вашим стандартам. Особливо це стосується добрив та їжі для рослин, яка часто включає тваринну кров або кістки, що стимулюють ріст. Ви також повинні бути обережні з гноєм тваринного походження, який може бути повним шкідливих добавок, якими колись годували коней, корів тощо.

Найкращий варіант – самому приготувати веганське добриво. Простий рецепт містить:

• Одна порція ламінарії

• Дві частки бавовняного борошна

• Дві частки колоїдного фосфату

• Три частки деревної золи, гранітного пилу або зеленого піску

Якщо ви вирішите використовувати деревну золу – переконайтеся, щоб деревина була цілком природною та вільною від добавок, які ви намагаєтеся уникнути.

Поважайте природу навколо

Технічно, інсектициди та пестициди не містять тваринних продуктів, але вони не зовсім благодійно впливають на навколишнє середовище, що знаходиться безпосередньо біля вашого веганського саду. Вони не тільки зможуть увійти в воду, але й потрапляють до шлунків птахів, кроликів та інших тварин, які можуть спробувати поживитися плодами вашого саду.

Звичайно, такі шкідники – це незручність, тому вам, можливо, слід розглянути ідеї садово-паркового мистецтва, пов’язані з загородками від тварин. Навіть такі прості речі, як огорожі у вашому саду або розміщення рослин всередині високих грядок, може захистити ваші плоди від небажаних гостей.

kvitka-3p

Інвестуйте в простір та інструменти

Коли ви плануєте свій сад, ви хочете переконатися, що у вас є місце і ресурси, необхідні для вирощування передбачуваних рослин. У більшості випадків ви захочете розпочати з маленького саду, попрацювати над своїми навичками садівництва, а потім перейти у більший простір. Щоб посіяти, а надалі і зберегти свій сад, переконайтеся, що у вас є всі необхідні ресурси під рукою. Окрім вищезгаданих добрив та захисту від тварин, вам доведеться попрацювати лопатами, рукавичками, сікаторами та ін. у залежності від того, що ви плануєте вирощувати. У деяких випадках вам може знадобитися орендувати великі інструменти, щоб завершити свій проект садівництва, але короткий прокат по вихідним, ймовірно, вас не збанкрутить. Більші інструменти знадобляться, якщо ви захочете побудувати власну високу грядку або виберете важчий матеріал, наприклад камінь або шлакоблок.

Починайте

З огляду на ці поради, все, що вам залишилося, – почати роботу над садком у задньому дворі. У будь-який час взагалі рослини та насіння, які ви сієте, стануть рослинами та насінням, які складають вашу веганську дієту. В недалекому майбутньому, ви самі переконаєтеся в тому, що немає нічого кращого за споживання плодів власної праці, особливо якщо це свіжі фрукти та овочі.

Схожі записи